Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki gyermeket vár, és...

Ha valaki gyermeket vár, és közben úgyanúgy cigizik végig a 9 hónapon mint azelött, akkor az milyen hatást tesz a születendő gyermekre?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 12:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Ajánlatos lenne LESZOKNI!!!

ha egészséges Kisbabát szeretnél!!

mostantól az Ő érdekét nézzd,s ne a Tiédet..

2009. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%

Alacsony születési testsúly, asztma és még lehetne sorolni!!!

Inkább gondolj csak józan ésszel bele.........

2009. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

elozo hozzaszolo honnan veszed, hogy a kerdes kiiroja sajat magara gondol?

egyebkent nagyon sok karos kovetkezmenye lehet, jobb abbahagyi. en a pozitiv teszt lattan raktam le, azota 2 honapos a csemetem, nem azt mondom, hogy soha tobbe nem fogok ragyujtani, de amig szoptatok, biztos hogy nem, pedig hiaba telt el egy ev, meg most is mocskosul kivanom a cigit, de mindent a babert! az a minimum, hogy ennyit meg kell tenni erte.

2009. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
de azt kérdeztem hogy MI baja lehet egy gyereknek akkor például
2009. jún. 2. 12:16
 5/23 A kérdező kommentje:

hallottam olyanról aki egész végig szívta és egészséges gyereke született!!!

furcsa

2009. jún. 2. 12:19
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

A nikotin növeli az anyaméh ereinek ellenállását, ezáltal csökkenti a méhizomzat vérátáramlását, így csökkenti a magzati vérkeringést. Ennek eredményeképpen agyi keringészavart és oxigénhiányt okoz.


A szénmonoxid gátolja, hogy a vörösvértestek egyik legfontosabb alkotórésze, a magzati haemoglobin megkösse az oxigént, s így karboxi haemoglobin keletkezik. Ennek az anyagnak a mennyisége - napi két szál cigaretta elszívása esetén - a magzatban 10-15%-kal magasabb, mint az anyában. Azaz ami az anyának meg se kottyan, az a magzatnál már súlyos keringési zavarokat okoz.


Egy szál cigarettából 1 mg nikotin és 10-15 mg szén-monoxid, egy doboz cigarettából 20 mg nikotin és 200-300 mg szén-monoxid kerül a szervezetbe.


A dohányzás legsúlyosabb magzati szövődménye a magzati oxigénhiány, a növekedési elmaradás, a magzati elhalás és a méhlepény leválása.


A magzati elhalás egyik legfőbb oka az anyai dohányzás. Ezenkívül a magzati növekedéselmaradás vagy más néven intra uterin retardáció 21-39%-ban az anyai dohányzásnak tudható be.


A teljes cikket itt olvashatod: [link]

2009. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%
ha szerencses az illeto akkor egeszseges gyereke szuletik,ha nem akkor kezdoodoen a bolcsohalaltol ami a legborzasztobb egeszen a kulombozo tudobetegsegekig egy csomo baja lehet.
2009. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Próbáld csökkenteni fokozatosan a cigizést,ugyanis a babának sem jó ha hirtelen "elveszed" tőle!!!

Sokan azt mondják,hogy kisebb súllyal születik a baba,de ez nem biztos.ugyanúgy ami más sem.Szerintem erre pontos választ nem fogsz kapni,de ami rád ártalmas,az egészen biztos,hogy a babádra is!!!

Fokozatosan rakd le.

Én már láttam nikotinfüggő újszülöttet,nem volt túl szívmelengető érzés látni,hogy a szoptató anyuka szájában lóg a cigi és a füstöt a babára fújja!!!

Vigyázz a babádra,sok sikert!!

2009. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű hogy lesznek rendellenességei, csak sokkal nagyobb a kockázata.

Szinte minden rendellenességgel nagyobb százalékban számolni kell a nem megfelelő tápanyagellátás miatt. Ami azért van, mert az anya véréből kapja a tápanyagot és az oxigént.(és sajna a mérget is)

A legnagyobb kockázata talán a koraszülés veszélye, ami nem önmagában veszélyes, hanem a következményei.

Az öcsém is koraszülött lett, elég kis súllyal született (anyám végig cigizett vele). Szemtengelyferdülése lett, az oxigénadagolás miatt, mozgáskoordinációs bajai voltak, és az értelmi fejlődése is sokkal lassabb volt a normálisnál. Ma már 18 éves, és igazából már nem látszik rajta semmi, egészséges, de vakószinű nem fog egyetemre menni. Ennek ellenére tök egészséges és imádnivaló, vicces és kedves gyerek.(Vagyis már felnőtt)

Azért ha tudsz, akkor próbálj meg leszokni!

Minden jót!

2009. jún. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%
Én is masszív nikotinfüggő voltam amikor terhes lettem. Nem mondom hogy könnyű volt, de lettettem. Be kell vallanom a terhesség 9 hónapja alatt kb 10 szálat elszívtam, amikor ordítani tudtam volna az idegességemben, mert volt néhány problémánk, de ennyi. Szülés után 1 évvel gyújtottam rá újra, hasonló okokból. A babám kiírt időpontban, 4kg és 59cm-rel született.
2009. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!