Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Szeretnék nevelőszülő lenni,...

Szeretnék nevelőszülő lenni, de a férjemnek nem tetszik az ötlet?

Figyelt kérdés

A kedvemért esetleg hajlandó lenne rá, de nem szívesen. egyébként jó apa, így biztos vagyok benne, hogy a nevelt gyerekekkel is megfelelően törődne, játszana velük, de esetleg nem szeretné úgy, mint a sajátját.

Így is működhetne a dolog vagy így többet ártanánk vele a gyereknek?



2014. júl. 2. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy igazán tudna működni ha nem tiszta szívből akarjátok mindketten.
2014. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy gyereket nem szeretnek, azt megérzi, és szerintem rosszabb, mint ha nem hazudja azt senki, hogy szereti. Az őszinte kapcsolatok fontosak, még ha kevés, akkor is. Az ámítás, egyoldalú szeretet (mert a gyerek megszeretheti), szerintem nagy fájdalommal jár. Gondoljátok ezt még át!
2014. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed csak a te kedvedért menne bele, akkor inkább hagyd.
2014. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél nevelőszülő lenni? Van saját gyereked a férjedtől? Neki nyilván van, mert azt írod jó apa. Ismersz nevelőszülőket, láttad mivel jár? Nem rózsaszín köd. Én nem tenném ki ennek a saját gyerekeimet. Ha nem lehetne saját, elgondolkodnék rajta, de ha nem mindketten akarjátok akkor felejtős.
2014. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

elég egyöntetű válaszok.valahol a lelkem mélyén én is így éreztem, de reméltem, hogy kapok pozitív ellenpéldát.

köszönöm mindenkinek a választ!

2014. júl. 3. 14:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Egyetértek én is abban, hogy ha ő nem szeretné, akkor nem érdemes belemenned ebbe. A nevelőszülőség nem könnyű dolog, a legnagyobb nehézség benne, hogy alapvetően egy átmeneti állapot, bármikor elvihetik tőled a gyereket. Ennek tudatában kell beintegrálnod a családodba, elfogadtatnod a férjeddel, a vér szerinti gyerekeiddel, illetve vállalod vele azt is, hogy támogatod a gyerek és a vér szerinti szülei közti kapcsolattartást. Szerintem talán ez az utolsó lehet a legnehezebb, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy az a vér szerinti szülő, aki nem tudja nevelni a gyerekét, de nem is mond le róla, hogy örökbeadhatóvá váljon, khm, szóval nem biztos, hogy túl intelligens. A gyerekvédelemben dolgozó ismerőseimtől sok olyan sztorit hallott, hogy egy-egy látogatáskor a vér szerinti szülő miket „sutyorog” a gyereke fülébe („itt nem bánnak veled elég jól, de majd én elviszlek egyszer, és minden más lesz”), és képzelhető, milyen érzés lehet egy gyereknek, hogy azzal áltatja az apja/anyja, hogy majd egyszer „megmenti”… és lehet, hogy erre éveket kell várnia, vagy soha nem jön el ez a helyzet.


Szóval felelősen vállalni ezt szerintem sem tudod egyedül.

2014. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

(6. vagyok megint)

Ne értsen félre senki, nem nézem le a vér szerinti szülőket, rengetegféle élethelyzet van, csak egy nehezebbre kívántam példát hozni.

2014. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én se nagyon lelkesedtem az ötletért, de a feleségemnek nem lehetett gyereke, szóval inkább az ő kedvéért mentem bele.

Életem legjobb döntése volt

2014. júl. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 8. hozzászólótól kérdezem (ne vedd támadásnak, érdeklődöm csak): miért nem fogadtatok örökbe inkább?
2014. júl. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!