Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadott gyereket lehet...

Örökbefogadott gyereket lehet úgy szeretni mintha saját lenne?

Figyelt kérdés
És Ő is úgy fog szeretni mintha a sajátom lenne? Vagy ha megtudja hogy nem az, akkor elhidegül majd? Lehetünk igazi család majd? Hogy megy ez? Köszönöm előre is!

2014. jún. 5. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Először is, ne legyen olyan, hogy "megtudja"! Rögtön az elejétől neveld úgy, hogy ezzel tisztában legyen, így nincs csalódás, fájdalmas titkok, vagy bizalomvesztés. Rengeteget lehet ebben a témakörben olvasni, hogy egész kicsi korától hogyan viselkedjetek, hogy senki ne sérüljön.
2014. jún. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell hozzáállni, hogy a sajátod. Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy párom lányát ne sajátomként kezeljem/szeressem. De ez egyén függő, van aki el nem tudná képzelni hogy más gyerekét nevelje. Nálam működik, eszembe nem jut hogy nem az enyém. Viszont tudja hogy az anyukája én vagyok, de azt is hogy a "szülő anyukája" nem én vagyok, tudja hogy volt xy aki szülte azért hogy velünk lehessen ( az anyja lelépett mikor pár hónapos volt...)
2014. jún. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nekünk 2 hónapos az örökbe fogadott kisfiunk... eszembe sem jut hogy nem én szültem... imádom mintha a sajátom lenne... de hát a sajátom is!! :)) első jól írta, úgy kell nevelni, hogy tisztába legyen azzal, hogy őt örökbe fogadták ne egy "jóakarótól" tudja majd meg... én bízom a szeretetemben a nevelésemben, hogy igen.. úgy fog majd szeretni minket mintha az édesszülei lennénk... ha nem így gondoltam volna bele se fogok...
2014. jún. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
[link] - nagyon jó oldal. :)
2014. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem összejött. 4 kölyköm van, ebből kettő saját, a másik kettő örökbe fogadott. :)

Egyiket se babaként fogadtam be, az egyik 9 a másik 10 éves volt. Kezdettől fogva nem tudtam különbséget tenni a saját és a másé között. Azzal kezdeni, hogy "megtudja", hogy nem saját, nem jó dolog. Kezdettől fogva tudatni kell vele, hogy őt bizony nem te szülted. Nálam nincs meg a hiánya a szeretetnek. Árvaházi munkásságom során, szinte minden gyereket ugyanúgy szeretek, mintha saját lenne. (ne nézzetek pedofilnak :)) Ez nálam természetes.

Az árvákrol meg fontos tudni, hogy szinte mindenkit ugyanúgy szeretnek, mintha a szüleik lennének. Ezek alól persze kivételt képeznek azok, akiket leadtak. Azok rendszerint utálják szüleiket. (tisztelet a kivétel)

Úgy kell bánni velük, mint a sajáttal, és ő is úgy kezel majd minket.

Családnak, meg lehettek igazi. Én négy gyerekkel + feleséggel olyan családot alkotunk, ami sztem kivételes. Csak akarni kell, és meg kell legyen a megfelelő szeretet. :) Remélem meggyőztelek, hogy befogadj egy gyereket, és elhozdd számára a legboldogabb napját. :)

2014. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Igenis lehet ugyanolyan, nem kell különbséget tenni!

Van egy ismerősöm, akik örökbe fogadtak egy kislányt, a kislánynak 2 születésnapot tartanak. 1-et, mikor van neki, meg még 1-et, azon a dátumon, mikor az övék lett, mikor hazavihették. A kislány már 3éves korában tudta ezt, így nem is volt belőle semmi baj, nagyon szeretik egymást.

2014. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Én örökbefogadottként válaszolok neked. Először is az örökbefogadott gyerek is Saját. Ha ezzel szemben fenntartásaid vannak, akkor már itt elkezdődnek a problémák. Elsőként ezt tisztázd magadban, mielőtt ilyen döntést hozol. A szüleim sose kezeltek ,,máshogy" az ö gyerekük vagyok és kész. És mivel ők nevelek és tőlük kaptam minden értéket ami most vagyok ez nem is kérdés. Ilyen szempontból lényegtelen, hová nyúlik a DNS. Igen ő is édesanyaként fog szeretni, mert az leszel. Te neveled ,te adod a szeretetet számára, a jövőt, a fejlődést, az önismeretet és ez az anyaság, nem az, hogy te szülted e. Én nem a szüleimtől tudtam meg, de nem, nem hidegültem el, sőt jobban ragaszkodtam hozzájuk, mint valaha. De persze ez minden örökbefogadottnál változó, hogy hogyan éli meg az igazságot, de még senkiről se hallottam aki elhagyta volna a szüleit, sőt. Igen lehettek igazi család. Ha ezeket a félelmeket rendezed magadban. Ha jól tudom ma már kötelező tanfolyamot is el kell végezni, mielőtt meglépi az ember ezt, talán ez majd neked is segít.
2014. júl. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!