Könnyebben dolgozzák fel az örökbefogadásukat akik vér szerinti testvérükkel egy családban kerültek?

Figyelt kérdés
Mindketten újszülöttként kerültek a családba pár év különbséggel.
2014. júl. 27. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem ha teljesen az elején tisztázva van ez a gyerekek előtt, el tudják fogadni

viszont, ha titkolva van, majd ha megnő elmondjuk, úgy csalódás fogja érni, azután várhatóak a frusztrációk és attól függően hogyan képes feldolgozni, lesz meghatározva a lelki sérülése, vagy nem sérülése

2014. júl. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*a csalódás alatt értem azt, hogy úgy érezné eddig neki hazudtak, ő nem is az, aki, teljesen megzavarhatja az énképét, önbecsülését, nem tudja hova tenni, ez félelemmel töltené el, bizalma megrendülne, nem tudja lelkileg mibe kapaszkodjon, ami fox, mert úgy látszik anya nem az, szóval totál zavarodottság várható. én sajnálnám is.
2014. júl. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*fix
2014. júl. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az őszinteség adott, ez nem is kérdéses.

Engem az érdekelne, hogy könnyebben dolgozzák fel azok a gyerekek örökbefogadásuk tényét akik saját vér szerinti testvérükkel egy családba lettek örökbefogadva?

2014. júl. 28. 06:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az általad vázolt esetben nem mérvadó, mivel mindketten ott vannak születésüktől kezdve, gyakorlatilag úgy nevelkednek, mint bármely más testvérpár.


Ellenben ha idősebbek és jó kapcsolat van a gyerekek között, akkor igenis pozitív tényező, hogy a szülők vállalják mindkettejüket.

2014. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A munkám alatt azt tapasztaltam, hogy két végzetes hiba létezik: a második az, ha egy testvérpárt szétválasztanak. Az elsõ az az, ha örökbeadnak egy gyereket.

Természetesen könnyebb. Õszintének kell lenni velük. Illetve! Annyira nem is könnyebb. Helyesbitek: akkor le

2014. júl. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs. Véletlenül rávertem a beküldés gombra.

Helyesbitek: akkor lenne sokkal nehezebb, ha megtudná, hogy van egy testvére, akivel nem lehet együtt. Ez szörnyü érzés. Hidd el, tudom.

A testvérek együtt járnak. Én nem is itélem oda õket egyedül. De ha saját gyerekkel (általunk szült) kerül össze, vele is testvér lesz.

Nekem a saját gyerek mellet egy örökbefogadott testvérpár van. Apaként sosem bántam meg a döntésem.

2014. júl. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mi a fene ***** válasza:
Ha egy gyerek nem kell a szüleinek, mindig fájni fog neki, de ha testvérével együtt elfogadja valaki,vagy valakik és sajátjukként nevelik biztosan könnyebb feldolgozni.
2014. júl. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Viszont mar halottam olyan esetrol is amikor ver szerinti testveret szo szerint ki nem allhaatja :/ ritka eset de van. De szerintem igen, konnyebben dolgoznak fel, hiszen igy nem erzik magukat annyira idegennek az uj csaladban, es egymas kozott elobb megbeszelik a dolgokat, mind pl az uj szulokkel, vagy bejaronovel.
2014. júl. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!