Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadott gyermeknél az...

Örökbefogadott gyermeknél az eddig hangoztatott másik néni pocakjában voltál- on kívűl mikor mondhatom el, hogy nem tudott téged vállalni, mert nem volt anyagi lehetősége rá?

Figyelt kérdés

8 éves fiúgyermekről van szó.

Arról még sosem beszéltem neki,hogy a vér szerinti anyukája azért adta nekünk örökbe,mert anyagiak hiányában nem tudta vállalni.

Mindig úgy beszéltem nekia vér szerinti anyukájáról,hogy a másik néni önzetlenül megszülte,hogy ő hazakerülhessen hozzánk,de ez igen leegyszerüsítése a valóságnak.


El kell mondanom többet is már?


2014. okt. 10. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én is örökbe lettem fogadva 3 hetesen. sosem volt meg bennem a "törés", hogy anyu egyszercsak elmondta. mindig azt mondta, hogy neki nem a hasában hanem a szivében születtem. Minnél nagyobb lettem annál érthetőbben.

Ha tudja, hogy nem a sajátotok, hanem örökbefogadtátok, akkor csak akkor mondd el szerintem a körülményeket, ha érdeklődik. Akkor is nagyon finoman, nem szabad szidni a szülőanyát.

Csodálatosak vagytok és ezt ő is tudni fogja nagy korában. :)

2014. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Miért kell elmondani a hátteret? Nem ertem....
2014. okt. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem konkrétumokra gondolok, de azt szerintem nem is gondolja a kisfiam, hogy nem csupán egy jótékony béranyáról van szó, hanem ez a néni kénytelen volt meghozni egy döntést...

Úgy érzem mintha kb csak egy béranyaként tekintene kb a vér szerinti anyukájára, nem sejti, hogy ez a néni nagyon nehezen vált meg tőle.

2014. okt. 10. 11:48
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem amíg nem érdeklődik nem kell jobban belefolyni a témába.Ahogy nyílik az értelme és elgondolkodik rajta úgyis kérdezni fog.
2014. okt. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Amíg ő nem kérdez konkrétumot, nem mennék elébe. Ha ő kérdez rá, akkor azt hangsúlyoznám, hogy a vsz anyuka így tudott gondoskodni róla a legjobban, megkereste a valódi szüleit, akik tudnak neki szeretetet és minden mást biztosítani.
2014. okt. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy a környezet sokszor megelőzi a családot és sajnos felhomályosítja és az a rosszabb, nehéz ügy, de az elsőnek igaza van.
2014. okt. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Jobb finoman elmondani szerintem. Én 4 évesen véletlenül elmondtam egy rokon gyereknek hogy örökbe adta az anyukája - a felnőttek nem tudták, hogy meghallottam és én nem tudtam, hogy titok. Hatalmas törést okozott szegénynek és egy jó kis balesetet. Sírva elrohant tőlem és átfutott egy üvegajtón. Évekig nem tudtam a szemébe nézni, annyira szégyelltem magam.
2014. okt. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%

azt hittem ezt "oktatják" mármint az elmondás hogyanját.

na de a minék előbb annál jobb elvét vallom,mert ismertem 2 örökbe fogadott gyerköcöt,és ök elég normálisak voltak nem érzödött rajtuk hogy valami nem olyan mint másoknál.

és inkább tölletek tudjameg mint hogy valaki "véletlenül" el mondja.

pl:szomszéd.

2014. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt csak kérdésre mondanám el.

És akkor sem úgy állítanám be a vér szerinti szülőt, mint akivel valami tragédia történt. A gyerek ösztönösen sajnálni fogja, és titeket ösztönösen valami tragédia haszonélvezőjének tekinteni (szerintem).

Ha kérdezi, én csak annyit mondanék, hogy az anyagi körülményei alapján úgy látta, ez a legjobb megoldás. (Nyilván olyan szavakkal ami egy 8 évesnek vagy ha 10 évesen kérdezi, 10 évesnek érthető.) Én nem adnám elő a sajnálatra métló szegény ember sztorit.

2014. okt. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 5 éves. Már régebben tudja, hogy nem az Anya pocakjából bújt elő, kb 2,5 évesen kérdezett rá, egy nagypocakú néni láttán. Négy éves korában úgy meséltem el neki a történetet (a születéskori fotóalbumát nézegetve), hogy a kórházban találkoztunk egy gyönyörű nénivel, akinek a kezében egy szép kisbaba volt, és a néni nagyon sírt. Megkérdeztük, hogy miért sír. Ő pedig elmesélte, hogy kibújt a pocakjából egy kisbaba. És most Édesanyát és Édesapát keres a kisbabának, mert ő nem tud az anyukája lenni. Neki nincs lakása. Nincs otthona. Nem tudja hová hazavinni a kisbabát. Nincs ágy, nem tudja hová lefektetni. És akkor mi megvígasztaltuk a nénit, megígértük neki, hogy mi leszünk a szülei a kisbabának, és örökbefogadtuk. A néni is megnyugodott és mosolygott, hogy a kisfiú, aki a pocakjából kibújt, mostmár biztonságban van. A kisfiú is mosolygott álmában, hogy mostmár van Édesanyja és Édesapja. És mi is boldogok voltunk, mert nagyon szép kisbaba volt, akinek a szülei lettünk.

Szóval, mintha egy Grim mesét mondtam volna...

2014. okt. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!