Mit tennétek akkor ha az örökbeadó anya kiderítené hol él a gyerek és zaklatna benneteket?

Figyelt kérdés
Zárt módon történt az örökbefogadás. A gyerek 10 éves a nő állítólag szegény volt, de megváltozott az anyagi helyzete magánnyomozót fogadott fel, hogy kiderítse hol él a gyerek. Megvárta az iskola előtt a gyereknek azt mondta, hogy régen szegény volt, de mostmár tudná nevelni, rengeteg játékot vásárolt neki.Hívogatja felzaklatta a gyereket. Mit tennétek ebben a helyzetben?
2014. nov. 8. 08:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

Húú, emlékszem, h le voltam pontozva, lehurrogva, mikor azt mondtam egy örökbefogadós kérdésnél, h a lemondó nyilatkozat, a távoltartási végzés szarrt se ér, ha a vér szerinti szülő a fejébe veszi, h visszaszerzi a gyerekét. Hiába a törvények, a rendőrség, a gyerekkel ő már tudatta, h él, h ő az anyja, a gyereket már felzaklatta. CSak idő kérdése és visszaédesgeti magához a kamasz gyereket. Egy lázadó tinivel nincs nehéz dolga, elég, ha több zsebpénzt ad, menőbb cuccokat vesz neki, falaz a bulik után, eljátssza a jó fej, laza szülőt, stb.

Hiába a törvények, az vér szerinti szülő tönkreteheti a család életét és én épp ezért vállaltam be inkább a lombikot és nem bántam meg.

2014. nov. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
79%
Hát igen olyan könnyen dobálóznak itt azzal, hogy add örökbe a babádat, mert sokan várnak rá... Csak arra nem gondolnak, hogy ez később milyen bonyodalmakat okozhat. Sajnálom a kislányt. És elég szar a rendszer, ha egy ilyen ember visszaédesgetheti sok sok év után azt a gyereket akoről egyszer már lemondott...
2014. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A gyerek eldonti a kerdest. Ugyse ragaszkodik hozza es kesz. Ahoz fog mindig ragaszkodni aki ot szerette eddig. Ha az igazi anyat akarja latni es a szulok nem engedik feltekenyseg miatt nehogy jobban megszeresse a gyermek ami amugyse fog megtortenni ha szerette az eddigieket akkor az nem tul jo a gyereknek szerintem.

Okosan kell csinalni inkabb eggyutt talalkozni az igazu anyaval minthogy csak a gyermek talalkozzon vele.

2014. nov. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz elbagatellizálni a vér szerinti kapcsolat fontosságát.

Érdemes lenne ezt a helyzetet rendezni, és EGYÜTT találkozni az anyával.

A hivatal nagyon sokat árt avval a gyereknek, hogy titokban tartja a szülő anyja kilétét, azt hiszem, ma már nem is csinálják így.

2014. nov. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és hogy mit tennék. Én minden életet próbáló helyzetben keresek könyveket a témáról, ami engem éppen érint, sokat olvasok és heti kapcsolatban vagyok kineziológussal, mentálhigiénés szakemberrel, és az ő tudásukat is igénybeveszem.

Elmehettek családsegítőbe is, vagy nevelési tanácsadóba. Ha van az iskolában gyerekpszichológus, vagy a szakrendelőtökben pszichológus, akkor tőle is érdeklődnék. Hellinger-féle családállításra is érdemes elvinni a témát.

De én úgy érzem, megvan a saját magabiztos tudásom ahhoz, hogyan bánjak egy ilyen helyzettel, csak ha nem lenne meg, akkor igénybevenném például a fentieket.

2014. nov. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

De elvileg az örökbefogadást körültekintő szakembergárda kíséri, gondolom, hozzájuk van lehetőség most is fordulni.

Hány éves korában fogadtad örökbe?

A tanfolyamon nyilván elmondták az ide vonatkozó pszichológiai hátteret is.

2014. nov. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi van veletek azóta?
2023. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!