Egy orokbefogado anya teljes erteku kapcsolatot tud kialakitani az orokbefogadott gyerekkel?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam ezt a nyilt orokbefogadast nem zavarja ez az orokbefogado anya erzeseit hogy kepet kell kuldeni meg hasonlok. Nincs bennetek olyan erzes mintha csak vigyaznatok,nevelnetek a gyereket de egy idegen no ott van az eletetekben? Lehet a gyerekkel egy teljes erteku anya-gyerek kapcsolatot kialakitani vagy elkepzelheto hogy felnottkent a ver szerinti anyahoz fog kotodni. Ti mit tapasztaltok errol?
2014. nov. 20. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
igaz nálunk nem kérte a szülőanyuka hogy küldjek képet, pedig felajánlottam neki, csak úgy gondolta így tud tovább lépni az életében, ha nem tud a babáról semmit... engem nem zavart volna ha küldenem kellene... megmondtam neki azt is, hogy készüljön fel rá, hogy 16 éves korába meg fogja keresni a fiam, hogy megköszönje az életét... nem félek tőle, hogy jobban fog hozzá kötődni, az, meg hogy esetleg jó kapcsolatot fognak majd kialakítani csak örülni fogok.. 1-el több ember aki szereti őt :) sajátomként szeretem és eszembe sem jut hogy nem én szültem, így a fő kérdésedre a válaszom : igen! :)
2014. nov. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Az itt válaszolók 99%-a a közelében sincs az örökbefogadás témájának, mert nem érinti őket, ha olyanok tapasztalatára vagy kíváncsi akiket ez érint és tényleg van tapasztalatuk, nézz körbe az orokbe.hu oldalon.
2014. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azok,akik erre nem képesek,nem vállanak nyílt örökbefogadást.Lehet ,ez a gyereknek jobb,hiszen ismeri,ismerheti a gyökereit,meg nem tabu számára a története,de mind az örökbeadó és az örökbefogadó részéről komoly együtműködést,a szabályok betartását és tapintatot igényel.Az anyai érzéseket nem befolyásolja,hiszen sokan olyan régóta várnak gyerekre és nem birtokolni szeretnék a gyereket,hanem szeretni,segíteni és pontosan tisztában vannak azzal is,milyen nehéz ezt a döntést meghozni a szülő anyának is.
2015. jan. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!