Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Miért választják a nők sokszor...

Miért választják a nők sokszor az abortuszt az örökbe adás helyett? Egyszerűbb túllépni egy műtéten, mint tudni, hogy valahol szeretik és felnevelik a gyermeket?

Figyelt kérdés

2014. dec. 1. 15:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Az első esetben nem születik baba, aki emlékeztetné arra, hogy mi történt. Idővel lehet úgy tenni, mint ha mi sem történt volna. Második esetben fenn áll a veszélye, hogy számonkéri rajta valaki, hogy miért volt felelőtlen. Meg persze, a birtoklási vágy, hogy ha már megszültem, akkor az enyém, nem adom oda. Ezeket olvasni a leggyakrabban, de én nem hoztam ilyen döntést.
2014. dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
74%

Szerited minden gyereket ôrökbe fogadnak? Nagyon sokan èlnek szülő nèlkül ,règen gyerek ptthonokban most azt hiszem kisebb caoportokban nevelőknèl nem olyan buli így felnőni...

È is otthonban èltem, sokszor kívàntam hogy ha màr nem kellettem akkor mièrt szült meg az a nő...nehèz ezen túlèpni nem mindenki szerencsès...

2014. dec. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert az örökbefogadás nem úgy működik, hogy megszületik a csecsemő, és érkeznek érte. Sokszor nem megy, sokszor kerül mégis állami gondozásba, ami pedig a pokol - hidd el, pszichológus vagyok, számtalan és egy helyzetet láttam, amikor az állami gondozás egy életre tette nyomorékká a kicsit.
2014. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyszerűbb szerintem is. Ha születik egy gyerek, ki tudja, képes lesz-e lemondani róla a szülés után, meg aztán ha örökbe adja, egész életében azon jár majd az esze, h mi van azzal a gyerekkel. Így meg elvetet egy pár hetes embriót, akit lehet, még ultrahangon sem látott, aki még a magzati korba se lépett. Könnyebb, mert egy egynapos műtét és már túl is van rajta. A lelki részét meg majd enyhíti az idő és majd egy gyerek egy ideális kapcsolatban, ideális pasitól. Egyébként nem is mindenkit visel meg annyira lelkileg, főleg, akinek rosszkor jött. Ők inkább megkönnyebbülnek, h vége. Nem volt még abortuszom, de én sem adnám örökbe a gyerekem. Vagy megszülném és én nevelném, vagy nem szülném meg.
2014. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
24%
Tehát, ha jól értem, anyai gondoskodásból inkább esélyt sem adnak a gyerekenk az életre, mert lehet, hogy rossz lenne neki, ugye? Én úgy tekintettem eddig erre, mint önzésre és gyors problémamegoldásra, és hogy őszinte legyek, most sem lettem meggyőzve, hogy ez tulajdonképpen szivesség és segítség a gyereknek.
2014. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Akkor mégis miért kell éveket várnunk egy csecsemőre, akit örökbe szeretnénk fogadni? Senkit nem kérnénk számon azután, hogy mégis miért adta örökbe. Nem gondolom, hogy állami gondozásban egyszerű felnőni, de nyílt örökbefogadással már a kórházból szülőkhöz kerül a baba, akit még meg is ismerhet a szülőanya.
2014. dec. 1. 15:51
 7/33 anonim ***** válasza:
93%
Figyelj utolsó, akkor majd te, ha úgy jársz, majd kihordod, megszülöd és örökbe adod a gyerekedet. Más meg más utat választ, mert szerencsére van választási lehetőség.
2014. dec. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azért kell éveket várni, mert mindenki egészséges babát szeretne, lehetőleg csecsemőt, nem ciigányt. Ha bejelölöd, h vállalnál beteg vagy ciigány gyereket is, akkor nem kell éveket várnod.
2014. dec. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Nem vitát szerettem volna indítani, csak tényleg a döntés lelki hátterére vagyok kíváncsi. De ezek szerint könnyebb út az abortusz.
2014. dec. 1. 15:53
 10/33 A kérdező kommentje:
Mi vállalnánk roma, félroma babát is bizonyos betegségekkel élőt is, mégis 2-3 év várakozást jósolnak.
2014. dec. 1. 15:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!