A melegek fogadhatnak örökbe gyereket magyarországon? és hogyan lehet ezt megtenni? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

az egyik barátom, aki meleg, az a párjával akivel már több mint 17 éve él együtt boldog kapcsolatban, elhatározták, hogy gyereket akarnak


segíteni szeretnék, hogy hogyan tudják ezt elérni


amúgy olyan gyereket akarnak adoptálni, aki rossz körülmények között élt, és akiket elhagytak a szüleik vagy kiközösítettek vagy ehhez hasonló



2014. dec. 27. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Részleteket nem tudok, én is kutakodom a témában barátok miatt, de nem találtam mást, csak hogy max. egyedülállóként fogadhatnak örökbe, mivel ők ketten, legyenek együtt akármilyen régóta, nem jelentenek egy párt, családot az állam szemében. Így sajnos nem megy együtt, akármilyen vérlázítóan igazságtalan is a helyzet. Marad az egyedülállóként való örökbefogadás, ami meg elég nehéz ügy. Most azt keresem, hogy lehetséges-e az, hogy valaki nyílt örökbeadással egyenesen nekik akarja adni, akkor azt meg tudja-e tenni... Elképesztő hogy 2014 végén még itt tartunk, de hát ez van.
2014. dec. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod


és ha külföldön összeházasodnának?


akkor könnyebb lenne?

2014. dec. 27. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem, ez teljesen lényegtelen, sajnos, a magyar állam szemében ők akkor sem lesznek házasok.
2014. dec. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
A külföldi örökbefogadást nem ismerem, arról csak annyit olvastam, hogy bonyolultabb külföldről örökbefogadni, mint Magyarországról, de egyelőre többet nem.
2014. dec. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ahogy előttem szóló is írta, csak egyedülállóként fogadhat örökbe az egyik fél, viszont melegekről beszélsz nem leszbikusról, arra következtetnék, hogy férfiakról van szó... az engedélyt meg fogja kapni, ha minden téren megfelel a követelményeknek, viszont a családokat részesítik előnyben, utána jönnek az egyedülálló nők, és csak legvégső esetben jön szóba egy "egyedülálló" férfi... persze nem azt mondom, hogy lehetetlen, mert ha idősebb gyermeket is ráadásul roma származásút is elfogadnának, akkor biztos vagyok benne, hogy elég rövid időn belül sikerülne nekik...
2014. dec. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
vagy esetleg valamilyen fogyatékossággal (akár szellemi akár testi)is elfogadnak gyereket, akkor is sikerülhet rövidebb időn belül :)
2014. dec. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4%
Nekem úgy rémlik, olvastam erről nemrégiben megjelent cikket, miszerint egyedülálló nem fogadhat örökbe gyermeket, a gyermek érdekében. Tehát csak házaspár teheti meg. Homo párt nem tekinti a magyar állam házaspárnak, semmilyen esetben sem, tudtommal. (Együtt élők lehetnek max., együttélés esetén nem lehet adoptálni.)
2014. dec. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok. Akad homo pár , akik úgy hidalják át a problémát, hogy ... nos, tudom, ez ellenérzést vált ki a homoszexuálisok egy részénél, de van, aki úgy oldja meg, hogy szeretkezik egy ellentétes neművel, akivel nem házasodik össze, majd együtt neveli a leendő gyermeket az illető, az ő tényleges homoszexuális párjával, amibe nem szólhat bele senki, a magyar állam sem, akár együtt él a homo párjával, akár még csak hivatalosan együtt se él vele, "csak" a gyakorlatban van együtt vele, akkor is nevelheti,

hiszen

egy babysitter is nevelhet nonstop, a gyermek 18 éves koráig egy gyereket, ha a törvényes szülő rábízza.


Persze ez a verzió akkor akadálymentes, ha leszbikusokról van szó, értelemszerűen (mert felcsináltatja magát egy férfival). Férfi homoszuexuálisoknál komplikált... a törvény vonatkozó kiskapui nem könnyen átjárhatóak, tehát névházasság, aztán válás, értitek... Onnantól a férfi a törvényes apa, de a nő aki megszüli neki, ha meggondolja magát, bármikor elveheti, perelheti a gyereket... igaz eg leszbikussal is megteheti a férfi, de általában, ha a nőnek van stabil jövedelme, a nőnek szokta a bíróság ítélni a gyereket, válás esetén... Szóval leszbikusok előnyben a kiskapuk választása esetén.


Nem támogatok ebben senkit. Ez mindenki saját döntése, saját felelőssége. Csupán elmondtam, h vannak ilyen esetek is.

2014. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Interjú egy meleg sráccal, akinek sikerült örökbe fogadni:


[link]

2014. dec. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MrPifta ***** válasza:
az utolsó válasz hitet adott nekem, köszönöm
2015. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!