Az orokbefogadottak miert csak a verszerinti testvereikkel akarnak megismerkedni, aztan tartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvasgattam a temaban. Es altalaban azt irjak , hogy "A verszerinti szuleim nem erdekelnek, de hogy van e testverem azt meg akarom tudni. Ha van szeretnem ot/ oket ismerni." Sokszor gyulolettel, megvetessel beszelnek a vsz. szulokrol, de a testverek masok. Miert? Nem ugyan abbol a szemelybol van/ vannak osszegyurva, akitol elmeletileg semmit nem akarnanak(itt most a mar vsz. szulonel felnovo testverrol van szo)?

Masreszt. Mint orokbeado szulo, eleg rosszul ereznem magam, hogy volt egy gyermek, akitol x eve ilyen-olyan okbol , de szomoruan megvaltam. Es egyszer csak felbukkan , de csak az erdekli, hogy vannak e rokonai, mert azokkal szeretne kapcsolatot de en a kozelebe se menjek, mert rohadtul nem kivancsi ram. Az mar megint mas kerdes, hogy a csaladtagok erre, hogy reagalnanak.

Nekem ezt egy kicsit nehez megerteni. Nyilvan a testverek nem tehetnek semmirol, de akkor is fura belegondolni.


2015. jan. 29. 13:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
51%
kevered a dolgokat. Nem az örökbeadás (de persze minimálisan legalább tiszteljenek engem, mert jófej voltam) és az abortusz létezik csak. Ha örökbefogadás, el kell vele fogadnom azt is, hogy előfordulhat, a gyerekem haragudni fog rám akár egész életében. Azt hiszem, nem fogjuk meggyőzni egymást, mindenesetre te se légy csőlátású. Fogadd el a gyereked érzelmeit feléd, bármilyenek is.
2015. jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Persze meg is lehet tartani, igen ez az utolso megoldas. Vagy mas is van?

Ugy latszik, nem erted. Mindegy ezt nem kell mindenkinek.

Amugy nem adtam orokbe senkit meg, nem tudom mibol szurted le ezt a teves kovetkeztetest.

Egyszeruen csak mint kulso szemlelo, sajnalom ezeket a noket, hogy igy elbant veluk a sors, es hogy sokan nem ertik meg oket. Ennyi.

2015. jan. 30. 12:40
 23/31 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj, én anyuról tudok írni. Ő nem volt hajlandó megkeresni a vér szerinti családját, haragudott rájuk. De nem lett ettől sebzett, az örökbefogadó szüleit imádta, nekünk meg szuper anyukánk lett.

Egy most 30 körüli srácot ismerek még, akit örökbefogadtak, nagyon jó barátom, az első naptól babáztam vele, amikor az új családjához került. Ő sem kereste a szüleit, testvéreit, ugyanis olyan szeretetben nőtt fel, hogy hálás volt érte, hogy odakerülhetett.

Amúgy a nézőpontok tekintetében igazad van.

- Nézhetjük úgy is, hogy ne szexelj, mert 100%-os védekezés nincs.

- Ha meg becsúszik a baba, és nem tudod megtartani, vetesd el, nehogy később lelki sérülése legyen az örökbeadás miatt.

- Szüld meg, add örökbe, és ne törődj azzal, neki ez majd mit okoz.

A választás szabad.


Nem tudom pontosan idézni, de mintha azt írtad volna, hogy az általam sorolt okokat is vállaltad volna.

Szívesen meghívnálak, és átvinnélek a szomszédomékhoz, ugyan kérdezd már meg az ott cseperedő gyerekeket, hogyan érzik magukat?! Alig van étel, nincs áram, benti víz, fürdő, nincs Karácsony, születésnap, viszont a szülők között naponta van hajtépés. Időnként átjönnek a gyerekeimhez játszani, olyankor megetetem őket, vagy hajat mosunk, és sokat játszunk. Minden alkalommal elmondják, legyek én az anyukájuk, velem akarnak lakni.

Mert marhára nem érdekli őket a vérségi kötelék, nekik teli has kellene, odafigyelés, szeretet.


Sajnálom, hogy te így érzel, de pont ezért írtam, hogy a mai örökbefogadott gyerekek már mások, ők legtöbben a kezdetektől tudják, hogy nem anya pocakjából, hanem a szívéből születtek, és azt is elmondják nekik, hogy anyukájuk nem rosszaságból adta oda őket. Gondolom mire ők felnőnek, egészségesebb lélekkel tudják majd kezelni a helyzetüket.

2015. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy a Kérdező nem igazán azt nehezményezte, hogy az örökbeadott gyerek gyűlöli az őt megszülő nőt, hanem azt, ha ez a gyerek megkeresi a testvéreit, de jelzi, hogy anyukára nem kíváncsi.
2015. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Amugy valoban, manapsag vannak akik, helyen kezelik a dolgot, es a gyerek nem egy lelkiserult, elveszett emberke lesz, az of.szuloknek koszonhetoen. Az mar valoban mas kerdes, hogy a jo, szereto nevelesnek koszonhetoen is, de hogy fog viszonyulni az eletadojahoz.
2015. jan. 30. 12:56
 26/31 anonim ***** válasza:

A szülõkre azért haragszanak sokan, mert elhagyták a gyereket. Én is igy érzek egy kicsit. És nem az van a gyerek fejében, hogy biztos szegények voltak a szülei, rossz körülmények között éltek, és csak jót akartak neki. Hanem az, hogy elhagyták és nem tették azt a szülei, amit egy szülõnek tennie kellene.

A testvér viszont más tészta. Ha van testvéred, akkor te is tudod ezt. A testvérek között van egy kötelék, ami elég szoros ahoz, hogy bármit megtegyenek egymásért. Na ez az, amiért a testvér mindenképp érdekli az örökbefogadottat. Plus a testvérek (àltalában) megértik egymást.


Remélem segitettem és választ adtam a kérdésedre.

Üdv,

egy örökbefogadott gyerek (mondjuk nekem szerencsém volt, és a testvéremmel együtt maradunk, egy családba kerültünk.)

2015. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Bocsanat nem akarok bunko lenni, de milyen kotelekrol irsz? Ha nem egyutt nottettek fel, egymast soha nem ismerve tulajdonkeppen annyi kozod(csunyan kifejezve) lenne hozza, mint mondjuk a verszerinti anyadhoz. Ezek szerint kb.semmi. A verseg nem minden, es en ezt pontosan jol tudom...

Mondjuk a te helyzeted mas, mivel a testvereddel egyutt kerultettek egy csaladhoz, nem pedig szetvalasztva, egyikotok a szulonel maradva. O egy biztos pont az eletedben, hisz valoban a rokonod, akivel egyutt voltal joban-rosszban. De ezt egy olyan orokbefogadott aki, nem ismerve a vsz.szuleit es testvereit, akar kialakitani bensoseges testveri kapcsolatot a kesobbiekben, ugy hogy ellenerzesei vannak a szulokkel szemben, szerintem lehetetlen.

2015. febr. 3. 10:23
 28/31 anonim ***** válasza:
67%

Kerdezo, minek tetted fel a kerdest, ha be vagy kivancsi a valaszokra?

Az orokbeado is lehet aldozat, a gyerek mindenkepp az.

A testverem nem tehet semmirol, jo baratsagban lehetunk, az eletado pedig hozott egy dontest, nem akart engem, akkor en miert akarjam ot? Szegeny, serul a lelke, mert elutasitom? Na, ne vicceljunk mar!

Egyebkent mivel nem tartozom neki semmivel, igy magyarazattal sem, h miert kedvelem a testverem.

Hozonghetsz, de te sem mondhatod meg senkinek, h mit lehet, es mit nem szabad tennie, ereznie.

2015. márc. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Kérdezó te teljesen elvagy tévedve. Engem két naposan hagytak ott a kórházban és ezt tavaly tudtam meg. Az anyámról semmit nem tudok csak amit az apám mondott. Egyiküket se gyűlölöm. De pl az én esetemben meg volt az hogy esélyt adtam a rra hogy megismerhessen. Élt is vele kb 2 hétig majd letiltott a facebookrol. Van egy húgom a mostani feleségétől aki kiköpött én vagyok. És képzeld a feleségén a Szüleim és a testvéreim kívül senki nem tudott rólam. Azt mondta keresni akart engem de nem talált. Valószínűleg ez kamu volt. Szimplán nem akartak engem. Hiszen aláírták a lemondó nyilatkozatot. Jaj és egy érdekesség. Anyukám 1997 szeptemberében adta be az örökbefogadási kérelmet a tegyesz-be. Pont mikor fogantam. És mikor megszülettem a Margit kórházban ő pont ott volt. De értesíteni arról hogy megnézhet engem csak 2 évvel később történt. Addig húzták a pszichológiai vizsgálatot stb-t.
2015. aug. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
100%
Én nevelőszülőknél élek (tudom hogy nem ugyanolyan, mintha örökbefogadtak volna, de azért hasonló.) Bennem mindig volt egy kicsi harag az Édesanyám iránt. (Nem tehet arról, hogy nem ő nevel, mert piszichés betegségei vannak, de én mégis haragszok rá.) Van azt hiszem 6 féltestvérem, az összes más apától. Talán az is egy mély dühforrás bennem, hogy miért kell ennyi gyereket szülnie, ha úgy sem tarthatja meg őket? Én egyiküket sem ismerem, az Édesapám nem láttam 7 éves korom óta. (15 éves vagyok most) Engem egyszerűen idegesít sokszor az, ahogy viselkedik. (nem érti meg a dolgokat, előttem beszél csúnyán stb. és tudom h nem tehet róla, de egyszerűen mérges vagyok rá.) Sokszor azt kívánom, hogy bárcsak örökbefogadtak volna és ne ismerném Őt. (így minden hónapban találkozunk, bár már vagy fél éve nem jött el.) De a féltestvéreimet megismrném. Nagyon. Ezt nem lehet megérteni szerintem, Kedves Kérdező. Ha nem éled át, sosem fogod érezni ezt a végtelen nagy ellenszenvet.
2016. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!