Az orokbefogadottak miert csak a verszerinti testvereikkel akarnak megismerkedni, aztan tartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvasgattam a temaban. Es altalaban azt irjak , hogy "A verszerinti szuleim nem erdekelnek, de hogy van e testverem azt meg akarom tudni. Ha van szeretnem ot/ oket ismerni." Sokszor gyulolettel, megvetessel beszelnek a vsz. szulokrol, de a testverek masok. Miert? Nem ugyan abbol a szemelybol van/ vannak osszegyurva, akitol elmeletileg semmit nem akarnanak(itt most a mar vsz. szulonel felnovo testverrol van szo)?

Masreszt. Mint orokbeado szulo, eleg rosszul ereznem magam, hogy volt egy gyermek, akitol x eve ilyen-olyan okbol , de szomoruan megvaltam. Es egyszer csak felbukkan , de csak az erdekli, hogy vannak e rokonai, mert azokkal szeretne kapcsolatot de en a kozelebe se menjek, mert rohadtul nem kivancsi ram. Az mar megint mas kerdes, hogy a csaladtagok erre, hogy reagalnanak.

Nekem ezt egy kicsit nehez megerteni. Nyilvan a testverek nem tehetnek semmirol, de akkor is fura belegondolni.


2015. jan. 29. 13:14
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem, ha valakit normális értékrenddel rendelkező emberek fogadtak örökbe, az úgy nő fel, hogy őt nem eldobták, hanem biztosítottak jövőt számára arra, hogy legyen családja, életszínvonala, jövője. Szerintem mindenképp a nyílt örökbefogadást kellene nepszerűsíteni, mert aki így dönt, az törődik a gyerekével. Aki pedig lepasszolja akárkinek zárt örökbefogadással, annak annyira alacsonyan van az önértékelése, hogy szerintem nem egészséges lelkileg, nem szabadna engedni, hogy így lemondjon a gyermekéről. Aki úgy gondolja, hogy "bárkinél jobb, mint nálam"

az borzasztóan kétségbe van esve, és nem látja tisztán a helyzetét. Ennek egy jól átgondolt, ésszerű döntésnek kellene lennie, különben az ember sosem fog megnyugvást találni. Az örökbefogadókat is jobban kellene szűrni, mert nagyon káros a gyerekre nézve, ha elhitetik vele, hogy ő nem kellett a vérszerinti szüleinek, és legyen hálás, hogy valaki gondoskodik róla.


A gyerek érték, több ezren várnak rá a világon, nem csak azok, akikhez került. Aki pedig nem tudta felnevelni x indok miatt, az is vállalta volna, ha x indok nem létezik, de sajnos nem tudta megoldani a helyzetet, ezért jobb jövő biztosítása érdekében keresett valakit, aki gondoskodni tud róla, és felneveli.


Ha én örökbefogadnék, arra nevelném a gyerekem, hogy kellett ő a vérszerinti anyukájának is, de ő nem tudott gondoskodni róla, mert rosszak voltak a körülményei.


Ha pedig örökbeadnék, nagyon megnézném, hogy kihez kerül a gyerekem, hogy ne utáljon egy életen át és ne hazugságban éljen, hogy nem szerettem őt, mert ez nem csak az érzelmeken múlik, ha nincsenek érzelmei az anyukának a magzat felé, és nem kívánt a terhesség, akkor abortuszra megy. (Vallás és meggyőződésfüggetlenül)

2016. aug. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!