Hol találhatnék nehezebb sorsú gyermeket aki mentorálhatok?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok. Mostanában rengeteg önfejlesztő könyvet olvasok és úgy érzem átadhatnám a tapasztalataimat fiatalabb nehezebb sorsú embereknek.


Alapvetően túlteng bennem a segítőkészség, szívesen foglalkoznék gyerekekkel, jó nevelést kaptam, élettel-teli energiabomba vagyok aki általánosan pozitív hatással bír a körülötte levőkre.


Szóval arra gondoltam hogy szívesen szárnyaim alá vennék egy gyereket, akinek segíthetek a tanulásban, átadhatom neki a tapasztalataim, elvihetném játszani, akár ételt is vennék neki vagy ruhát. Mire iskolába kerül akár a tankönyveihez is hozzájárulnék, kicsit levenném a terhet a család válláról. Pozitív érzéssel töltene el, ha valakinek a példaképe lehetnék, hiszen így tudnám én is a legjobbat kihozni magamból, hogy megfeleljek a rólam alkotott képnek.


Ismertem esetleg olyan nehezebb sorsú családot, egyedülálló szülőt akinek jólesne a segítségem? Jóravaló emberekre gondolok akik nem csak rám akarják sózni a gyereket, hanem tényleg a kicsi szempontjait tartják szem előtt. Ha már egy embernek tudnék segíteni is kicsit jobbá tenném a világot úgy érzem. Előre is köszönöm a segítséget!


20/L


2015. ápr. 29. 18:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz, hogy hol ér véget az empátia, és hol kezdődik a becsvágy és egoizmus. Példaképe te nem leszel senkinek, amíg szerénységet nem tanulsz. Max. hálásak lesznek neked, amiért anyagilag támogatsz egy vadidegent. Nagyobb óvatosságra intenélek, mert így mélységesen ki fognak használni. Kezd ésszel és lassan, mondjuk itt, ingyenes gyerekfelügyelettel: szivesseg.net
2015. ápr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem az anyagi támogatáson van a hangsúly az önmagában nem sokat ér. Foglalkoznék vele.
2015. ápr. 29. 19:16
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a nehéz sorsú gyerekekben a tanulás iránti érdeklődést felszínre kell hozni már akiben megvan, ez nagyon nehéz feladat ugyanúgy mint a szülővel való együttműködés. Szerintem a legjobb az lenne ha tanulnál valamilyen segítő szakmát, vagy tanítóit, mert igazán akkor szembesülnél vele hogy ez az egész nem úgy megy ahogy gondolod pl. te nem leszel attól példakép mert tanítod, akkor leszel az ha kivívod a tiszteletet, és megbízik egy gyerek benned ez egy folyamat ami az oktatási-nevelési munka eredménye lesz.
2015. ápr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal amit írtok. Én segítséget szeretnék kérni, hogy hol találjak gyermeket akivel jót tehetek, aki nem tud erre válaszolni ne koptassa feleslegesen a billentyűzetet.
2015. ápr. 29. 19:34
 5/15 anonim ***** válasza:
miért nem bébiszitterkedsz nem értem
2015. ápr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát mostanság Nepálban.
2015. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem SOS gyermekfaluban örülnének egy önkéntesnek. De mindenképpen valamilyen önkéntes szervezet által keress szerintem ilyesmit. Pl. olvastam már olyat,h nehézsorsú gyerekeknek kerestek korrepetáló tanárt

Esetleg helyi védőnőt is megkérdezhetnéd, lehet tudna mondani valakit. Sok egyedülálló anyuka van, akinek gond időben elhozni a gyereket az oviból/iskolából és nagy segítség lenne ha te mennél érte és vigyáznál rá még 1 órát mire ő is hazaér. Neked napi 1 óra lenne, neki meg lehet a megélhetése múlna rajta.

2015. ápr. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem keress ehhez megbízható szervezeteket.

A családnak is bíznia kell benned, de ha elmész mondjuk valami nevelő intézetbe, lehet lesz olyan akivel összebarátkozol.

Én néhány évvel ezelőtt voltam egy ilyen koedukált intézetben. Barátnőm édesanyja ott volt délutános nevelő. Együtt sütöttünk palacsintát... tv-t néztünk stb.

De nem éreztem úgy, hogy bárki az én segítségemre vágyna. Rendesen idegenként kezeltek, aki semmit nem ért az ő életükből.Ezért nem is lehetett komolyan beszélni velük, csak poénkodni, hülyéskedni. Zárt világ az nagyon. Kevés az, aki vágyik a tanulásra..stb.. persze biztos van. De az elején szerintem rengeteg zárt ajtóba fogsz ütközni.

A lényeg: Gyermekotthon, esetleg Fejlesztő központok.. szociális háló...idősgondozás..


Ismerősi körben nincs olyan, akivel összebarátkozhatnál? Mert mindennek az alapja ennek kell lennie. Számomra másképp elképzelhetetlen.


Nekem is hasonló a beállítottságom. Van egy szegény család 3 gyerekkel, akiket úgymond segítek. Pl a csaj megkapja a kinőtt ruháimat.. vagy ami itthon nekem felesleges..pohárkészlet,asztalterítő,ágynemű huzat ilyesmik.

A gyerekeknek ha pl turkálóba megyek pár száz/ezer ft ért veszek a méretükben.

Nagyon hálásak érte... de nem egyszerű..mindig érzem rajtuk, hogy felsőbbrendűként kezelnek. Ezért gyakran csak összerakom a cuccot és kiküldöm nekik a férjemmel.

Voltam náluk. Láttam, hogy lehetne jobb életük. Szívesen pl segítettem volna takarítani( bár nem volt tipikusan kosz)..de az ember nem beszélhet bele ilyen szinten egy család életébe azért mert szegények.

A nagyobbik gyermek iskolás. Ha találkozunk megkérdezem hogy halad, néha hozza a leckéjét..és segítek neki. Lehet, ha jobban ráállnék a dologra többet is tehetnék, de most nincs rá időm( van egy 5 hónapos kislányom)

De ennek ellenére ,ami olyan, hogy nekünk már nem kell, esetleg több van belőle mindig félrerakom nekik:)


Viszont! Nem szabad átesni a másik oldalra.

Pl volt hogy jöttek, hogy ki kell váltani a gyerek gyógyszerét, mert nincs pénzük... Természetesen kiváltottuk. Cserébe a férj eljött és lenyírta a füvet, segített nekem itthon az udvaron( terhes voltam épp)

Szóval nagyon könnyen ki tudják használni az embert.

Szereztünk a férjnek munkát, azóta is ott dolgozik, viszonylag jó fizetésért. Néha ivott is... most már csak hétvégén mer... mert tudja, hogy a munkájával játszik. Világosan elmondtuk neki. De ritka az ilyen.

2015. ápr. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Az ország melyik részén élsz?


Annyit tennék még hozzá a gyógyszeres dologhoz, hogy nem lett volna szívem nem megvenni neki a gyógyszert. De vannak olyanok, akik ezt pontosan tudják. És persze nem csak szép oldala van ennek. Mondjuk adok valamit, és azt látom, hogy a gyerek azzal játszik a homokban... vagy csak ki van dobva az ajtó mellé...

Nehéz a számonkérés is... Bár nekem viszonylag nagy a szám, és már vagyunk olyan kapcsolatban, hogy szólok ezért azért!... De ehhez tényleg évek kellenek...Meg persze a csaj is kb annyi idős mint én. 20 évesen nem hinném, hogy merném ezt...

mert az az ő helyzete, én nem tudhatom, 20 évesen nincs annyi tapasztalatod. Pláne nem , hogy megkérdezd a 3 gyereket nevelő nőtől, miért nem futja kenyérre...

2015. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A fővárosban élek jelenleg, vagyis itt töltöm időm nagy részét. Egyetemista vagyok idén diplomázok egyik szakomon, meg dolgozom is mellette. De nagyon szívesen segítenék másoknak. Jelenleg több ismerősömnek vagyok a tanácsadója, nagyon sok embert korrepetálok. Magam sem tudom hogy marad időm másra, pedig még barátom is van... köszönöm a sok jó tanácsot/ tapasztalatot. Szerintem kicsiben fogom akkor kezdeni. Amúgy én babyszitterkednék csak nem annyira tudom, hogy hol találhatnék rá embert. Nincs "túltelítettség" a piacon?
2015. ápr. 30. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!