Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

A terhességem későn derült ki, akkor amikor érezhetően mozogni kezdett a kicsi.

A párommal egy éve vagyunk együtt, mielőtt kiderült előtte nem sokkal költöztünk össze.

Tanulok mellette dolgozok, ő dolgozik, szépen megélünk ketten, közösen tervezzük a jövőnket.

Sokként ért minket a pici, főleg engem viselt meg. Úgy döntöttünk örökbe adjuk. De így a az utolsó hónapokban a párom egyre inkább meggondolta magát, pedzegetni kezdte mi lenne ha mégis mi nevelnénk fel, és nemrég ezt már úgy mondta jobban szeretné ha mi nevelnénk.

Észérvekkel kezdett először érvelni, a lakás az övé, a munkája stabil viszonylag jól keres. Utánanézett hogy gyedet is kaphatnék az egyetem miatt, még az egyénit is megkérdezte, a barátait is beavatta és segítenének ők is babaholmikkal ha kell.

Fiatalnak érzem magam ehhez. Nem a párkapcsolathoz az elkötelezettséghez hanem az anyasághoz.

Anyám elhunyt vele nem tudok erről beszélni, két bátyám van nyilván ők se tudnának igazán mit mondani.

Tényleg úgy gondolom hogy elsősorban tanulnom kell, mellette gyakorlatot szereznem, ha nagyon azt nézem persze tanulni lehet mellette, de azért mégsem ugyanolyan, mégis ott van egy gyermek akinek szüksége lenne a törődésemre jelenlétemre időmre és energiáimra. A külön dolgokra amit eddig csináltam (zongora, sport, jóga) már nem hiszem hogy lenne gyerek mellett időm.

Ha ez negatívnak is tüntet fel én szeretem ezeket csinálni jó vagyok benne, feltölt..

Meg ott van a nagy kérdés nem tudom mennyire tudnám szeretni egyáltalán, ezekkel a gondolatokkal nem játszottam mert tudtam hogy az örökbe adás mellett döntöttünk. Mivel anyám meghalt amikor gyerek voltam így azt se tudom igazán milyennek kéne lennem..

Nem tudom mi legyen, nem akarom figyelmen kívül hagyni a párom érzéseit, de nem akarom azt se hogy megbánjam hogy megtartottuk, vagy ami még rosszabb mindhárman megbánjuk hogy így döntöttünk..

A párom tud az érzéseimről, beszéltünk róla, de azért anyukákkal is beszélnék ha lehet..


2015. máj. 6. 22:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tudod miért nyugtatott meg az örökbe adás gondolata? Mert félsz. Félsz az új ismeretlen helyzettől, attól, hogy nem volt példaképed, és nem tudod mi vár rád. Félsz attól, hogy nem tudsz anyaként megfelelni. Az érzések pedig azért nem jönnek, mert valószínűleg elfojtod magadban jó mélyen. Ha szereted a párodat, vele képzeled el a jövőt,boldogok vagytok, anyagilag sem lenne gondotok, akkor el tudod képzelni, hogy megszületik és nem tudod szeretni a kettőtök gyermekét? Lehet, hogy én elfogult vagyok, mert 30 évesen már két gyermekem van. Azt elismerem, hogy egy gyerekkel olyan mértékben változik meg a korábbi életet, amit most elképzelni sem tudsz, de ez nem feltétlenül rossz. Egy normális, szerető társ mellett, pedig mindenre tudsz majd időt szakítani, amit szeretnél. Egy gyermek miatt nem ér véget az életed, csak megváltozik.
2015. máj. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy veszem észre hogy te már döntöttél és örökbe akarod adni. Ugyanis akárki írja hogy tartsd meg mindig elkezdesz hevesen ellenérvelni :( Mi anyukák itt úgy is ezt fogjuk szajkózni mert mi már tudjuk milyen szeretni a gyermekünket és foggal körömmel ragaszkodunk hozzájuk! Én a helyedben várnék amíg megszületik szerintem amíg nem tartod a kezedben nem fogod tudni mit tegyél! Ha akkor úgy érzed hogy nem akarod akkor jobb is ha örökbe adod de ha ránézel és érzed a kötődést akkor úgyse fogod tudni örökbe adni bárhogy is döntesz most!
2015. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Csak úgy lehet egy gyermeket örökbe adni Magyarországon, ha mind a két szülője lemond róla és a vele kapcsolatos jogairól (amennyiben ismert az apa). Ha a párod akarja a babát, és nem fog róla lemondani, akkor Te nem tudod örökbe adni az ő beleegyezése nélkül. Akkor valószínűleg az lesz, hogy vagy megtartjátok, vagy a párod elhagy a picivel együtt.


Én úgy érzem, hogy nagyon szorongsz, és félsz az ismeretlentől, hogy nem fogsz tudni helyt állni...ez érthető, hiszen nem is tudod még, hogy miben kell majd helyt állnod. Ez nálad még élesebb anyukád hiánya miatt...:( Még van pár heted a szülésig, szerintem keressetek meg egy JÓ pszichológust, aki segít Neked rendbe rakni a félelmeidet...és bátorság!

2015. máj. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Vivien04 válasza:
Szia ha még nem tudod mmit tegyél kérlek írj nekem kocsivivien04@citromail.hu..nekem sajnos nem lehet kis babám de nagyon szeretnénk a páromal írj és beszélünk
2015. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha tudnád, hogy jó anyuka leszel, de nem kizárt, hogy egyedül maradsz, mit döntenél? - Ha így megtartanád, akkor az első miatt ne aggódj, - Jó anyuka leszel...
2015. máj. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Az a helyzet, hogy, ha tudat alatt is, de te már döntöttél. Így senki sem fog tudni olyan érvet mondani, ami megváltoztathatja a döntésedet. Félsz attól, hogy nem leszel jó anya, és tudod mit? Pont ezért vagy már most is jó anya... Nekem nincs gyerekem, nem azért írom amit írok, mert ránézek a kiságyra... Viszont szerintem próbáld meg egy kicsit száműzni azokat a gondolatokat, hogy miről kellene lemondamod, ha vállalod a gyereket, vagy mi lenne nehezebb vele... Próbáld azt nézni, hogy mit nyersz vele... Milyen új dolgokban lesz részed vele stb... És ha sikerült, akkor mérlegeld újra a döntésedet.
2015. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
hogy döntöttél kérdező? párod most mit szeretne?
2015. jún. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
elnézést, 17es
2015. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szia! Pszichológus vagyok, egyben anyuka is. A soraidat olvasva az az érzésem, h azt hiszed, eldontotted mit szeretnél tenni: lemondasz a piciről. A soraid mögött 'olvasva' az az érzésem, félsz az anyaságtól, mert nem dolgoztad fel édsanyád elvesztését és a hiányának a fájdalmát. Ezek az érzések el vannak ásva legbelül... Tudom, mintád sem volt, fogalmad sincs, hogyan kéne viselkedned anyaként. Ez mind nehezítő körülmény, tudom... De mielőtt valóban döntesz, kérlek keress fel egy pszichológust. Dolgozz a gyászodon. Merits önbizalmat. Ismerd meg magad. Anyukad ott él benned, genetikailag is. Ismerd meg önmagad által. Ezek utan dönts. Mert ha később megbanod a dontesed, nem lehet mar visszacsinálni, és életre szoló traumát szerzel... Sok erőt kívánok! Zsófi
2015. jún. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Bocsáss meg kedves 17es de szerintem egyáltalán nem idevaló. Nem kell megmenteni a kisfiam életét mert nem abortáltam, a kérdés nem terhességmegszakításról hanem örökbe adásról szól. A hölgy pedig aki a videóban van, bocsi egyéni vélemény ez, de határozottan ellenszenves nekem.

Már járok egy pszichológushoz, nem tudom még mi lesz..

2015. jún. 5. 18:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!