Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 47 évesen lehet-e örökbefogadn...

47 évesen lehet-e örökbefogadni? Élettársi kapcsolatban élők fogadhatnak örökbe? Mi az ügyintézés menete, hogy kell elindulni? Gyermektelen pár vagyunk.

Figyelt kérdés
Úgy tudom max. 45 év lehet a korkülönbség a gyermek és örökbefogadók között. Vajon vannak-e 2-3-4 éves örökbefogadásra váró gyermekek. Mennyi lehet a várakozás?
2015. máj. 15. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem ismerem a törvényeket, de őszintén kívánom, hogy lehessen és sikerrel járjatok!
2015. máj. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40 év felett nem lehet, úgy tudom, legalább is szomszédomnak nem engedték, 41 éves.
2015. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es: ezt furcsállom, mert én is úgy tudtam, hogy max. 45 év lehet a korkülönbség a gyerek és az örökbefogadó között, de mi értelme ennek a szabálynak, ha 45 évesen nem lehet örökbefogadni? Valami nem stimmel abban, hogy 41 évesen elutasították a szomszédod. Szerintem nem a kora miatt történt, ami történt.
2015. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem tudom, nekem azt mondta emiatt...de lehet hogy csak nem akarta elárulni a valódi okát.
2015. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A mai jogszabályok szerint max. 45 év lehet örökbefogadott és örökbefogadó között, szóval jól tudta a kérdező. Ha nem egykorúak vagytok, akkor a fiatalabbat veszik figyelembe. 47 évesen tehát 2 éves kortól kerülhetnek hozzátok gyermekek. Van esélyetek, de házaspárok sokszor előnyt élveznek.


Keressétek fel a TEGYESZ-t, vagy egy alapítványt (Árvácska, Gólyahír), vagy a helyi védőnőt, aki hasznos információkkal szolgálhat. Az örökbe.hu oldalt is olvasgassátok.


Hogy mennyi idő lesz a várakozás, az sok mindentől függ, hogy épp lesz-e örökbe fogadható gyermek, és nektek vannak-e megkötéseitek. Ha vannak, akkor lassabban fog menni a dolgok, pl. ha csak fehér bőrű, egészséges lánygyermeket fogadtok el, akkor talán tovább vártok, mintha nincs megkötés.


Sok sikert, sok örömet!

2015. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet 40 év fölött is örökbe fogadni.


Akinek nem engedték, annak nem a kor volt az oka.


Viszont alapítványok tudtommal nem foglalkoznak élettársi kapcsolatban élőkkel - de ezt kérdezzétek meg tőlük, akkor marad a TEGYESZ.


Azzal számoljatok, hogy elég hosszú az átfutási idő, míg az örökbefogadásig eljuttok: 1-2 vagy még több év!

2015. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
örökbe fogadó szülőként írok: előttem már jól leírták a kor kikötéseket: max korkülönbség lehet 45 év tehát igen 2 éves kortól fogadhattok örökbe gyermeket viszont! élettársi kapcsolat nem számít, ha nem vagytok összeházasodva akkor egyikőtök jelentkezhet csak egyedülállóként örökbe fogadásra... a TEGYESZ-nél is így van... ez 100% mert mi se akartunk összeházasodni a férjemmel, mert mindegyikünk elvált már egyszer, de emiatt összeházasodtunk :) várakozási időt is leírták mitől függ a hosszúsága, maga a folyamat míg örökbe fogadó szülőkké váltok 4-6 napot vesz igénybe és onnantól jön a várakozás.. a tanfolyamon volt velünk egy idősebb házaspár akik egy 7 éves kislányra másfél évet vártak, de náluk kikötés volt hogy lány legyen -fehér-egészséges :) még annyi, hogy ha belevágtok és úgy döntötök, hogy összeházasodtok, nem muszáj megvárni az esküvőt az egész elindítására, mi is már túl voltunk tanfolyamon-pszichológusi vizsgálaton-környezettanulmányon mikor összeházasodtunk, egyszerűen addig nem kaptuk meg a határozatunkat :) Sok szerencsét! :)
2015. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van esélyed, mivel arányaiban elég sok a 2-5 éves, örökbe adható gyerek. Ők azok, akik babaként állami gondozásba kerültek, akkor még nem mondott le róluk a szülőanya, egy darabig látogatta őket, de aztán "elfeledkezett" róluk, és így váltak egy idő után örökbe adhatóvá.

Élettársi kapcsolatban élő természetesen fogadhat örökbe, de egyedülállóként lesz nyilvántartva, és hátrányból indul a házasokhoz képest.

2015. máj. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!