Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A GYES és családi p. ügyintézé...

A GYES és családi p. ügyintézés menete érdekelne, hogy, hol, mikor kell intézni? Milyen papírok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
Háttérnek annyi, hogy a férjem vállalkozó, én pedig munkanélküli vagyok, de nem vagyok regisztrált munkanélküli, segélyt se kapok, szóval nekem semmilyen "munkahelyi" papírom nincs...
2011. jan. 4. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem érdeklődj a Magyar Államkincstárnál, ugyanis ha lett is volna munkaviszonyod, sokmindent az Államkincstár nyomtatványain kell hozzájuk benyújtva időben kérvényezni.
2011. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezeket a MÁK-nál tudod intézni, itt a honlapjuk, be tudod írni ki vagy, mit akarsz stb., és akkor kiadja, hogy milyen dokumentumok kellenek: [link]


Nekem amúgy a párom intézett mindent szülés után, és én a kezébe nyomtam minden papírt (személyi, lakcímkártya, adókártya, TAJ-kártyám, terhes kiskönyvem, házassági anyakönyvi kivonat, kórházi zárójelentések, kórházi igazolás a szülésről, baba TAJ-kártyája, baba anyakönyvi kivonata, lakcímkártyája, az ő zárójelentése, adókártyája és az igényléshez szükséges dokumentumok kitöltve). Tudom, hogy nem kellett nekik minden hozzá, de ebből aztán csemegézhettek az ügyintézők, és így minden el lett intézve. :)



Ezeket találtam neked neten:


Mindkettő ellátás igénylését az illetékes Magyar Államkincstár Területi Igazgatóságához, vagy annak kirendeltségéhez, a családtámogatási és szociális ellátási irodához kell benyújtani.


Szükséges okmányok a GYES igényléshez:


- „Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra” című nyomtatvány kitöltésével és benyújtásával lehet a gyermekellátási segélyt igényelni.

- Az igénylő személyigazolványa és lakcímkártyája

- A gyermek anyakönyvi kivonatára (eredeti példány)

- A szülő és a gyermek TAJ kártyájára

- Ha az igénylő bankszámlára kéri a segélyt, akkor a bank által igazolt számlaszámra

- Amennyiben tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek részére történik az igénylés, csatolni kell a szakorvos által kiállított orvosi igazolást.

- Ha az igénylő magánnyugdíj pénztár tag, akkor be kell mutatnia magánnyugdíj pénztár belépési nyilatkozatának példányát is.


Szükséges okmányok a családi pótlék igénybejelentéshez:


-A családi pótlékra vonatkozó igényt a "Kérelem családi pótlék megállapítására" című nyomtatványon kell benyújtani.

-Az igénylő személyazonosító igazolványa és lakcímnyilvántartó kártyája

-A gyermek(ek) eredeti születési anyakönyvi kivonata

-Az igénylő és a gyermek(ek) TAJ- kártyája

2011. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!