Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Szóba jöhet-e az örökbefogadás...

Szóba jöhet-e az örökbefogadás az én esetemben?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a megfelelő hivatalban kellene érdeklődnöm, de kicsi városban élek, amint megkérdezném már másnap mindenki tudná...sajnos. Egyenlőre nem akarom.

43 éves nő vagyok a párommal és az ő gyermekeivel élek. Nem vagyunk házasok, saját gyermekem nincs, a korom miatt már nem szívesen vállalkoznék a szülésre, a picit is félteném hogy esetleg beteg lesz. Illetve nem próbáltuk még hogy egyáltalán teherbe esnék-e? De nagyon gondolkodom az örökbefogadás gondolatán. De csakis nagyon pici babára gondolnék. Mik ennek a feltételei? Nekem és a páromnak lenne esélyem? Köszönöm a válaszokat.


2015. júl. 30. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Újszülöttre már nagyon kevés az esélyed, ugyanis a felső korhatár 45 év a korkülönbségre, mire megcsinálod az alkalmasságit, meg mire lesz örökbefogadható gyerek addigra bőven eltelik 2 év.

Ha szóba is jöhet, szerintem csak nagyobb gyerek.

2015. júl. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. A nagyobb gyerek az mennyire nagyot jelent?
2015. júl. 30. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Most vagy 43, ha elinditod az egesz procedurat, akkor is vagy ket evet biztos varsz ra, de inkabb tobbet.

Ha gyorsabvan akarsz gyereket, ajanlom az orszagos listat, ott nagyobb, es kevesbe vilagos boru gyerekek vannak. Nagyobbon azt kell erteni, hogy harom eves, de inkabb idosebb gyereket fognak kiajanlani.

www.orokbe.hu nezz korbe, itt le van irva minden fontos info, es nagyon sok hozzaszolas illetekesektol.

2015. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadónak igaza van! Maximálva van a korkülönbség (45 év), így minél idősebb vagy, azzal arányosan növekszik az örökbefogadható gyermek kora! Elvileg nem feltétel a házasság, de nekünk pl a gyámügyhöz vinnünk kell a házasságkötésinket igazoló okiratot! Első körben a TEGYESZ-hez kellene bemenned, ott elmondanak mindent! Ha komolyan gondoljátok, akkor felveszik, hogy mit szeretnétek, kimennek környezettanulmányra, pszichológiai vizsgálaton kell részt vennetek és tanfolyamot is el kell végezni! Fontos, hogy pl a pszichológus MINDENKIVEL beszélni fog, aki a háztartásban él, hiszen nekik is köze lesz a gyerekhez! Ha minden megvan és alkalmasnak talál titeket a TEGYESZ, akkor tovább küld a gyámhivatalhoz (mire ide értek 2-4 hónap már el is telt), ahol jóváhagyják (de ők is kimehetnek környezettanulmányra) az örökbefogadási igényed, jogerőre emelik és az ez után kapott határozattal mehetsz alapítványhoz majd! Az alapítványok meg egy külön topicban simán elférne, arról nem írok! :) Remélem segítettem, ha kérdésed van írj nyugodtan!
2015. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
össze is kell házasodnotok, ugyanis anélkül egyedülállónak számítasz és így adhatod csak be a kérvényt, tehát a párod nem lenne apaként bejegyezve... a többit leírták az előttem szólók :) (párod mennyi idős? mert a pár fiatalabb tagjának a korát veszik alapul a korkülönbségnél)
2015. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok házasok, akkor nagyon nehéz, szinte lehetetlen, legalábbis messze átlagon felüli egzisztenciát kell felmutatnod, hogy engedélyezzék. A korkülönbség korlát miatt kisbabáról lecsúsztál, ahogy írták, 4-5 éven felüli gyereket lehet már könnyebben örökbe fogadni, de ez is minimum 1,5-2 év, minél idősebb és minél kevésbé egészséges a gyermek, annál egyszerűbb.
2015. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A parom 42 eves. A hazassaggal nincs gond ha feltetlenul szukseges az orokbefogadashoz.
2015. júl. 31. 13:33
 8/8 anonim ***** válasza:
ha komolyan gondoljátok, menjetek be a helyi tegyesz-be és adjátok be a kérvényt, azzal nem kell megvárni az esküvőt, úgyis fél év mire túl lesztek mindenen kb, elég ha közben összeházasodtok, viszont a sorba a kérvényetek beadási dátuma számít (mi is így voltunk)
2015. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!