Ha egy magyar gyereket egy amerikai család fogad örökbe akkor az megkapja az állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Szóval ha egy amerikai állampolgár örökbefogad egy magyar gyereket akkor megkapja az állampolgárságot, vagy egyáltalán örökbe fogadhat?

Vagy ha egy magyar gyermeknek a szülei képtelenek tovább nevelni (meghaltak,anyagi dolgok,stb) és az egyetlen rokona egy amerikai állampolgár akkor Ő lesz a gyámja vagy akkor is állami gondozásba kerül?? És ha örkbefogadhadja akkor az a gyerek megkapja az állampolgárságot?


Tudom,h bonyolultan fogalmaztam de ha valaki érti akkor légyszives válaszoljon.



2015. okt. 27. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

szerintem megkapja és kettős állampolgár lesz

tekintve hogy házasságnál is így van

(tehát elég egy jogi szerződés egy másik állambelihez)


az, hogy intézetis lesz e, attól is függ, hogy az egyetlen rokon egyáltalán vállalja e a gyermeket.

2015. okt. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, és az esetleg lehetséges,h a vér szerinti szülő csak annak az amerikai családtagnak a javára mond le a gyermek gyámságáról? Szóval ha egy 15éves gyereket elvesznek a szüleitől a rossz anyagi körülmények miatt de nem mond le róla csak akkor ha a gyámhatóság az amerikai nagybácsinak és a feleségének adják a gyereket és nem a Magyarországon élő kersztszülőknek?? (Mert az amerikai nagyszülők roppant tehetősek és így evidens,h a gyerek jobb életkörülmények között nő fel, mint mondjuk a magyar keresztszülőknél akikre eszerüen nem lehet azt mondani,h szegények) Egyszóval az anyának van lehetősége valaki más javára lemondani a gyerekről vagy kizárólag a gyámhatóság dönt az elhelyezésről?
2015. okt. 27. 21:35
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Csak ugy nem mondhat le a szulo a jogairol, kell egy orokbefogado nyilatkozat az orokbefogado szuloktol.

Ha ok a rokonok, igen, mehet oda a gyerek.

2015. okt. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami regényhez kell?


A szülő megteheti, hogy nem mondd le a gyerekéről. (a legtöbb állami gondozott pont ezért nem adható örökbe)

De ha kiemelik a családból, akkor a legközelebbi rokont kérdezik meg, hogy a nevelését tudja-e átmenetileg vállalni, nem pedig a világ másik felén élő rokont.

A magyar állam nem fog kamaszokat postázni amerikába csak úgy.

Több rétegű ez a dolog. De csak az amerikai filmekben van olyan, hogy a szegény elárvult lázadó "kislányt" magához veszi a sosem látott gazdag nagybácsi.

A valóság nem így működik, főleg nem az emberek gondolkozása.

2015. okt. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom te vagy a tortenetben a 15 eves
2015. okt. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy amerikai allampolgar orokbefogad egy mas allampolgarsagu gyereket, a gyerek megkapja az amerikai allampolgarsagot.

Az USAban elo noveremek orokbe fogadtak egy kislanyt az oroszoktol es a kislany azota amerikai allampolgar. Azert nem Magyarorszagrol fogadtak orokbe mert allitolag bazi bonyolult, veszett draga es nagyon sok a cigany gyerek. Es azert nem az USAbol mert az szinten nagyon draga es sok a feka meg a meka gyerek es ok mindenkepp feher gyereket akartak. Az oroszoktol "olcsobban" hoztak egyet.


De szerintem az, hogy anyu lemond a gyerekrol azert hogy az USAban elo nagybacsi orokbe tudja fogadni csak azert, hgoy a gyerek allampolgarsagot kapjon, szerintem az az ut nem jarhato.

2015. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem sajnos ez nem egy regényéhez kell és nem is rólam van szó. Egy hátrányos helyzetben nevelkedő kisfiúról van szó akit ugyan a gyámügy még nem emelt ki a családból de valószínűleg sor fog rá kerülni.

Köszönöm, h csak értelmes válaszok jöttek.

2015. okt. 28. 20:50
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os; szerintem az nem orosz, hanem ukrán gyerek lehetett.

Az oroszok, és még sok más nemzet is nagyon komolyan veszi, hogy nem hagyja külföldre vinni a gyerekeket.

Persze mindenütt megpróbálják kijátszani, de épp valami orosz gyereket kellett néhány éve visszavinni, mert kiderült a csalás.

2015. nov. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!