Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha ti örökbeadnátok valakit,...

Ha ti örökbeadnátok valakit, akkor találkoznátok utána vele, ha a másik akarná?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Engem 19 éve örökbefogadtak, sosem ismertem a biológiai szüleim, de pár éve elkezdett foglalkoztatni az, hogy ugyan miért tette ezt velem, így arra gondoltam, hogy valamilyen úton-módon felkutatom őt.

Először is az lenne a kérdésem, hogy hogy kell ennek nekilátni? :) Hova menjek be, mit mondjak? :) Nem néznek majd rám szúrós szemmel?

Illetve.. Lehetséges ez? Nyilván titkos örökbeadás volt.


A másik kérdésem pedig az, hogyha megkeresnének titeket azzal, hogy a 19 évvel ezelőtt örökbeadott "gyereketek" találkozni akar veled, akkor belemennétek?


Kicsit félnék a találkozótól, de úgy érzem, hogy ez muszáj ahhoz, hogy ezen is túl tudjak lépni, megértsem azt, hogy mi volt ennek az oka, még akkor is, ha nem várt válasza lesz.


Állítólag lehet, hogy van egy ikertestvérem, mert azt mondták, hogy szinte rögtön utánam is született egy gyermek, bár ebben nem vagyok olyan biztos, hisz egy kórházban potyoghatnak a gyerekek.. :)


Mit gondoltok ezekről?

Válaszaitokat előre is köszönöm!


19/L



2016. jan. 6. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem ne bolygasd a múltat!


Nincs olyan, hogy "titkos örökbefogadás". Az csak annyit jelent, hogy az, aki lemond a gyermekéről, nem tudhatja, hogy a gyermek kihez kerül - de az örökbefogadók minden információt megtudnak a gyermek vér szerinti szülőjéről/ szüleiről. ( 19 éve még nem voltak kihelyezett inkubátorok, ahova névtelenül be lehet tenni egy újszülöttet.)

( A nyílt örökbefogadáskor ismeri egymást a két fél.)


Ne rágódj azon, hogy miért tette! Örülj, hogy szerető családhoz kerültél! Azok a szüleid akik felneveltek, nem aki megszült, vagy aki akár tudtán kívül is teherbe ejtette a biológia anyádat.

Gondolj bele, ha az édesanyád lombikbébiként szült volna, akkor sem ismerhetnéd az apádat!


Mindegy, hogy miért tette - megtette.


Arra, hogy én mit reagálnék nem tudok felelni. Most el sem tudom képzelni, hogy ha nekem gyerekem lenne, azt eldobjam. De ha ezt tenném, nem lennék rá kíváncsi 19 év múlva, mert a pofámról leégne a bőr. De ez csak én vagyok - tucatnyi másféle reakció lehetséges.


"Állítólag lehet, hogy van egy ikertestvérem, mert azt mondták, hogy szinte rögtön utánam is született egy gyermek" - Ezt ki mondta? Mert a szüleid erről nem tudhatnak, ők nem a kórházból fogadhattak örökbe, hanem egy gyermekotthonból, ahol ilyesmit nem tudnak, de ha tudnak sem közölnek.


Ha hajthatatlan vagy -pedig én biztosra veszem, hogy rosszul jönnél ki a dologból -, akkor először kérdezd meg a szüleidet, majd ha ők nem mondanak semmit ( amit kétlek, ha egyszer azt elmondták, hogy örökbe fogadtak), akkor kezdj a területi TEGYESZ-nél!

2016. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
A helyedben én is kíváncsi lennék, anyukaként meg úgy gondolom biztos akarnám tudni mi lett a gyerekemmel. Lehet, hogy megbánta már, vagy tényleg ez volt a jobb megoldás, szerintem mindkét félnek pozitív, ha ezt tisztázzátok.
2016. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindenképp megakarom tudni. Valószínűleg, aki lebeszélne róla, az azért tenné, mert nem tudhatja, hogy ilyenkor milyen érzései vannak egy örökbefogadottnak. :)

Nyilván, védeni is akarhattok tőle, hisz nagy "csalódás" is érhet, megbánthat, stb., de mégis ez lenne a legkielégítőbb! :)

Azt mondták anyáék, hogy nálam nem tudnak semmit, húgomnál tudtak dolgokról, mert ott pereskedés volt meg minden, de rólam kb. semmit. oO Öcsémről is tudnak egy-két dolgot, de valamiért rólam nem, állítólag akkor még ugyanolyan volt a rendszer, mint a két tesómnál vagy micsoda, de a szüleimet nem igazán akarom belekeverni, mert nem lehet nekik jó érzés az, hogy ez a kérdés foglalkoztat.

2016. jan. 6. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Örökbe fogadó szülőként én azt mondom, mond el a szüleidnek hogy ez foglalkoztat és szeretnéd megkeresni a vér szerinti szüleidet, mert nekem nagyon rosszul esne ha a hátam mögött keresné majd meg a fiam a szülőanyukáját :) Hidd el mi örökbe fogadó szülők tisztába vagyunk vele hogy egyszer eljöhet ez a pillanat és én úgy gondolom, hogy ez teljesen természetes, hogy kíváncsi vagy rá (rájuk).

A területi gyámügyre menj be, ahol az örökbe fogadásodat intézték, ott minden adatnak meg kell lennie rólad, ők felkeresik a szülőanyukádat, írnak neki, hogy szeretnél vele találkozni és csak akkor fognak neked címet-telefonszámot kiadni, ha ő is beleegyezik a találkozásba, tehát készülj fel arra is, hogy nem-et mond és akkor nem tudsz vele találkozni, mert nem az lesz, hogy bemész és a kezedbe nyomják a régi címét, hogy keresd meg ez alapján :) Sok szerencsét!

2016. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy megkérheted a gyámügyet arra is, hogy nézzenek utána van-e testvéred (-id), ha igen hol, mennyi idősek... ebben is segítenek neked! :)
2016. jan. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ne törődj az első hozzászólóval, teljesen természetes igényed, hogy meg szeretnéd ismerni, honnan jöttél. Szinte minden örökbefogadottnál előjön ez előbb-utóbb, és az a jó, ha inkább előbb érzed úgy, hogy fel vagy készülve erre, mivel tán később már késő lenne. (Régen, mikor legtöbbször még titkolták az örökbefogadás tényét is a gyerek előtt, igen sokan csak felnőttként tudták meg ezt, mikor már a vér szerinti szüleik nem is éltek, így esélyük sem volt megismerni őket.)


Írj a Mózeskosár Egyesületből bárkinek ( [link] ők azzal foglalkoznak, hogy örökbefogadóknak, örökbefogadottaknak és örökbeadóknak segítenek, nem adnak örökbe gyerekeket, tanácsadással támogatják őket (évtizedek óta vannak náluk csoportok is a témában), nonprofitak, elkötelezettségből csinálják. Ismerem őket, és tudom, hogy számos hozzád hasonló esetben segítettek már.

2016. jan. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Venyigeszú által írtakhoz még: ahogy ma mondani szokás, „nettó butaság”, amiket ír. Egyrészt egy önazonos embernek ismernie kell a múltját, és ahhoz hozzátartozik az őseinek az ismerete is – legyenek azok akár „csak” biológiai ősök. Másrészt látszik, hogy Venyigeszú azt a konzervatív nézetet képviseli, miszerint a vér szerinti szülő alapvetően rossz, és nincsenek érzései, de ha vannak is, akkor is „úgy kell neki”, minek mondott le a gyerekéről. Ám a világ nem ennyire fekete és fehér, és minden örökbeadó kitörölhetetlenül együtt él a döntéssel, amelyet hozott – és sokszor igencsak szenved ettől.


Bemásolok ide egy részletet erről a témáról, hátha kicsit elgondolkodtat, milyen lehet a „másik oldalon” :

„Claire története Foglalkoztam egyszer egy nővel, Claire-rel, aki tizenhét évvel azelőtt lemondott a gyermekéről. Claire nagyon gazdag, fehér családban született. Szülei kollégiumba küldték, ahol az első évben teherbe esett afroamerikai barátjától. Családját nemcsak a házasságon kívüli terhesség gondolata háborította fel, hanem az is, hogy félvér unokájuk fog születni. Minthogy Claire apja egy magánkézben lévő elmegyógyintézet vezetőségi tagja volt, a lányt a terhessége idejére ebben a kórházban helyezték el. A barátaiknak pedig azt mondták, hogy a tanulmányaival járó megterheléstől ideg-összeroppanást kapott.

Évekkel később, mikor már hozzám járt terápiára, Claire elmesélte, hogy a pszichiátere a kórházban azt mondogatta neki: „Nem maga a bolond, hanem a családja, de nekünk muszáj itt tartanunk az apja pozíciója és hatalma miatt.”

Mégis rettenetesen nehéz volt neki hónapokon keresztül egyedül, terhesen, nem tudva, hogy mi fog történni vele. Az újszülött elhelyezése után – amelyet a szülők intéztek – Claire nem volt képes visszatérni a régi életéhez, érthető módon nem találta a helyét és mindenféle bajba keveredett, zűrzavaros életet élt.

Végül mégis befejezte a tanulmányait, és fényképészként kezdett dolgozni, amiben sok öröme telt, majd később férjhez ment.

Tizenhét évvel ezek után Claire terápiára jelentkezett nálam az Adoption Resource Centerben, a hetvenes évek végén általam indított klinikák egyikén. Azt mondta, a depressziója miatt jött hozzám, amellyel már korábban is hosszú időn át kezelték. Aggasztotta, hogy a korábbi terápiák semmi javulást nem hoztak számára, azonban az örökbeadásról egy szót sem szólt. Ez rögtön feltűnt nekem, mivel a központunk nyilvánvalóan az adoptálás problémakörével foglalkozik, és szinte lehetetlen, hogy ha valaki nálunk jelentkezik, azt közvetlenül vagy közvetve ne ez foglalkoztassa. […]

Egy gyermek halála esetén temetést tartunk, és mindenki együtt érez velünk. A vallások a gyászhoz kapcsolódó szertartásokkal segítenek bennünket halott gyermekünk elsiratásában, ezek során meg tudjuk osztani a fájdalmunkat másokkal. Azonban egy gyermek örökbeadásával kapcsolatban nincsenek könnyebbséget adó rítusaink. Egy vér szerinti anya gyakran még a terapeutájától sem kapja meg a szükséges empátiát. Claire sem kapott semmiféle segítséget ahhoz, hogy szembenézzen a történtekkel, és feldolgozza a veszteségét…”

(Joyce Pavao: Az örökbefogadás háromszöge)


Kérdező, olvasgathatsz a gyökérkeresésről az alábbi oldalon is: [link]

2016. jan. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!