Hogyan tudom a nevemre venni a gyermekeimet? 34N

Figyelt kérdés

Van két fiam. A volt férjem "örökbefogadta" őket, mikor összeházasodtunk, így a nevére kerültek. Elváltunk. Új férj. Új nevem lett, ami Füzessy. Át szeretném a saját nevemet írattatni Füzire (mivel Kelemen, amit utálok, de Füzessy nekem flancos, a Füzivel megbékéltem).

A nevemre szeretném venni a fiúkat úgy, hogy az anyakönyvi kivonatból is eltávolodjon a volt férjem neve.

A menete az, hogy

1. megváltoztattatom a saját nevemet,

2. bíróságon kérem, hogy exférjem mondjon le róluk,

3. nevemre veszem?! őket? A 3. pontot hogyan?

Füzi névre szeretném őket.

Az apához mit írnak be az anyakönyvbe? Az anyja leánykori nevénèl Kelemen fog maradni?


2017. szept. 7. 16:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Ezt így sehogy.
2017. szept. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy. Gyerekről csak akkor lehet lemondani, ha másik apuka örókbe fogadja. Szegény gyerekek, hány apjuk lesz még?
2017. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Te leszel az ezredik apjuk ha nem figyelsz, vigyázz te szent ember! Maradj a témánál! Akkor úgy érdemes a célt elérni, hogy "csak" nevet módosíttatok nekik a sajátom szerint, miután nekem megvan?

Le tud úgy is mondani, hogy "kitalált" személyt írnak be az apuka helyére? Az anyuka nem tudja a nevére venni a gyerekeket, csakátneveztetni azonos névre a sajátjával?

2017. szept. 7. 17:35
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Jó neked, hogy így válogatsz, mi legyen a vezetéknevetek.

Nekem sem tetszik a sajátom, mégis megbékélek vele. Ha az új férjed a nevére veszi a fiúkat, akkor lehetnek Füzessy-k, te is felveheted, ez miért nem jó?

2017. szept. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy miért nem jó, feljebb, hogy kielégítsem a kíváncsiságodat. Én nem te vagyok. Tudsz valamely kérdésemre is adni választ?
2017. szept. 7. 18:03
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Na szóval.A gyerekek nevét megváltoztathatod Füzire ha felveszed azt a nevet, ha a gyermekek apja is beleegyezik,viszont az apaságról csak akkor mondhat le,ha az új párod vagy egy másik apa jelölt örökbefogadja őket.Mivel a lánykori neved Kelemen,ezért az anyakönyvben az nem fog változni.Az apa neve addig nem változik,míg nincs ki a volt férjed helyett örökbefogadja őket.
2017. szept. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok szent ember. Nem az a baj, hogy a partnereid változnak, hanemhogy a gyerekeidnek az apját akarod cserélgetni.
2017. szept. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm hatos. Hetes, örülök a vélemènyednek, pont kértem is... Vagy nem.
2017. szept. 7. 18:38
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha közös a felügyeleti jog, az apuka neve még is erősebben számít, és bele kell egyeznie, ha anyuka szeretné a saját nevére venni a gyerekeket? Sőt, ellenezheti is közös felügyelet ide vagy oda?!
2017. szept. 7. 18:41
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
A közös felügyeletnek ehhez nincs köze.18 éves kor alatt mind a két szülő hozzájárulása szükséges a névváltoztatáshoz.18 éves kor felett már nem kell a szülői beleegyezés.
2017. szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!