Hogyan tudom a nevemre venni a gyermekeimet? 34N

Figyelt kérdés

Van két fiam. A volt férjem "örökbefogadta" őket, mikor összeházasodtunk, így a nevére kerültek. Elváltunk. Új férj. Új nevem lett, ami Füzessy. Át szeretném a saját nevemet írattatni Füzire (mivel Kelemen, amit utálok, de Füzessy nekem flancos, a Füzivel megbékéltem).

A nevemre szeretném venni a fiúkat úgy, hogy az anyakönyvi kivonatból is eltávolodjon a volt férjem neve.

A menete az, hogy

1. megváltoztattatom a saját nevemet,

2. bíróságon kérem, hogy exférjem mondjon le róluk,

3. nevemre veszem?! őket? A 3. pontot hogyan?

Füzi névre szeretném őket.

Az apához mit írnak be az anyakönyvbe? Az anyja leánykori nevénèl Kelemen fog maradni?


2017. szept. 7. 16:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
18 ev felet viszont te sem szolhatsz bele ha a gyerek nevet akar valtoztatni.
2017. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Fiktív kérdés: 18 év felett csak a nevét tudja egy "gyerek" megváltoztattatni, vagy az anyakönyvben szereplő anya/apa nevét is valamilyen úton módon?

Kíváncsi lettem.

2017. szept. 7. 19:33
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak a nevét tudja.
2017. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Pffff ez aztán a kérdés!

Miért nem keresed fel a hivatalt?Ők majd tutin felvilágositanak és akkor gondolkodhatsz azon mi legyen a következő lépés.

A gyerek a szülőket nem tudja tutira megváltoztatni csak a saját nevét!

2017. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
89%
Jézusom. Kérdező te nagyon sötét vagy.
2017. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Az anyja lánykori nevénél a Kelemen fog maradni, akármikor.


A "nevedre vevés" szerintem csak a Kelemenre vonatkozhat. Különben, ha az asszonynevedre vevésre gondolsz, az már az új férjed nevére vevés lenne, amihez az új férj hozzájárulása biztos kellene.


De te a saját nevedet akarod az új férjed nevének mintegy becenévszerű rövidítésére változtatni, igaz?


Elég bonyolult.Szóval a gyerekek Kovácsok az előző férjután, aki Kovács volt


Az új férj Füzessy, felvetted a nevét, téged most Füzessy Katalinnak hívnak, akinek a lánykori neve Kelemen Katalin volt.


Szerintem a férjnek kéne Füzi-re változtatni a nevét, ha te asszonynéven akarod a Füzi nevet viselni, és lánykori néven megtartani a Kelement.


Vagy megmaradni asszonyként is a lánykori neved viselésénél, és a Kelement tudod Füzire változtatni.


Hány évesek a gyerekek? Lehet már beszélni velük erről, hogy mit gondolnak?


Ha engem kérdeznél, én akárhogyan is, de annak a híve vagyok, hogy a gyerek viselje valamelyik szülő nevét. Vérszerinti szülő nevét. Mert az örök, soha nem változik.

2017. szept. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

1. A volt férjed örökbefogadta a te gyerekeidet - ettöl kezdve jogilag ö az apjuk, ugyanúgy, mintha ö lenne a biológiai apa.


3. A bíróságon nem kérheted, hogy mondjon le a gyerekekröl, erre nincs lehetöség jogilag.


3. Az ö "apaságát" megszüntetni nem lebet, kivéve, ha az apa beleegyezik abba, hogy a mostani férjed örökbefogadja öket, ha az apa nem akarja, erre nem lehet kényszeríteni, és ha az új férj nem akarja öket örökbefogadni, akkor sem lehetséges.


4. Ha az új férjed örökbefogadja öket, akkor ti ketten dönthetitek el a gyerek új vezetéknevét, ami lehet a te lánykori neved is.

2017. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!