Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Barátnőm vak. Így van esélyünk...

Barátnőm vak. Így van esélyünk örökbefogadni gyereket?

Figyelt kérdés
Barátnőm 7-éves korában teljesen megvakult, most 22-éves, én 30-vagyok. Az érdekelne, így van esélyünk, vagy bele se vágjunk egyáltalán?

2017. szept. 14. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem szül sajátot?
2017. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert ez örökletes szembetegség, ami neki van. Egyik nővérének, és az édesanjának is van ez a baja, sajnos.
2017. szept. 14. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos a kérdésre nem tudok választ adni, érdemes lenne a megfelelő szervnél érdeklődni. DE van egy szintén vak anyuka ismerősöm, bár ő nem szembetegség miatt, de egy szintén genetikailag öröklődő rendellenesség végett vesztette el a látását és ő mesélt egy eljárásról, mely már azóta Magyarországon is igénybevehető. A lényege, hogy egy lombikprogramhoz hasonló eljáráson esik keresztül a pár, az anya hormonkezelést kap, majd leszívnak pár petesejtet, amelyeket megtermékenyítenek az apai sperniumokkal, ezután viszont nem tudom, pontosan hogyan, egy dns vizsgálattal kiderítik, hogy az embrió egészséges e vagy beteg és az egészségeset visszaültetve (ha van ilyen) lehet saját babátok ilyen esetben is. Nyílván költségekkel jár és nem tudom, hogy a feleséged betegségét szűrik e. Ha gondolod, megkérdezem a vak barátnőmet, hova forduljatok és megírom privátban! (Most ők is ilyen eljárásban vesznek részt)
2017. szept. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is első körben orvossal beszéljetek, hogy hoygan lehetne gyereket vállalni a lehető legkisebb kockázattal.

Ha az orvos is azt mondja, nagy valószínűséggel vak lenne, akkor keressetek meg egy örökbefogadással foglalkozó szervezetet, ők tudnak biztos információval szolgálni.

2017. szept. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Lehet persze, mozgássérült pár is fogadott örökbe, pár hónapja olvastam.
2017. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menjetek el a TEGYESZ-hez és velük eyeztessetek. Van egy háziorvosi vélemény is a jogerőre emelkedés előtt, ha ő úgy ítéli meg, hogy ez nem akadály (vagy van olyan segítség, aki lehetővé teszi) egy gyermek felnevelésében, akkor szerintem nem lehet gond. :) Drukkolok, hogy sikerüljön, mindenképp írj majd, hogy mi lett!
2017. szept. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb eset, a civilek egy része nem fog fogadni, mert a szülőket a biológiai anyával is el kell fogadtatniuk, így viszont nincs esélyetek ott. A tegyesznél viszont titkos örökbefogadásnál csak figyelembe veszik, de nem fognak kivenni a sorból. Arra viszont fel kell készülni, hogy fognak kérni háziorvosi véleményt és kérhetnek szakorvosi véleményt is, ha valamelyik szerint alkalmatlan az anyaságra (ilyen esetben nem hiszem, hogy meg fog történni), akkor kizárnak benneteket.
2017. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem donor petesejttel lenne a legegyszerűbb.
2017. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!