Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Magyarországon van lehetőség...

Magyarországon van lehetőség fekete kisgyermeket (nem feltétlen csecsemőt) örökbefogadni?

Figyelt kérdés
2017. máj. 7. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Persze. Ha találsz egyet, akit éppen örökbe szeretnének adni. De az örökbefogadás nem kiválasztásos alapon megy, úgy értem, nem te döntöd el, hogy melyiket akarod.
2017. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Norman Bates ***** válasza:
28%
Miert pont feketet?
2017. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kicsi korom óta szeretnék örökbefogadni egy fekete kislányt. Hogy miért pont feket? Gyönyörűnek tartom őket. (Mindig úgy gondoltam, hogy ez szörnyen hangzik, de így van) legszívesebben elmennék afrikába és onnan hazahoznék egy éhező picit, de úgy tudom az egy vagyon :/
2017. máj. 7. 18:06
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem olyan mint a Stuart Littleben 😃
2017. máj. 7. 18:06
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Akkor megérted, hogy ez miért nem lehetséges. Nem kiválogatásos alapon megy a rendszer.
2017. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Norman Bates ***** válasza:
90%

Nem raeszizmusnak szantam a kerdest. Magyarorszagon nem hiszem, hogy tul gyakori lenne az orokbefogadhato fekete kislany.

Ahhoz, hogy orokbefogadhass egyaltalan rengeteg kitetel van, es ha az a fo indokod az orokbefogqdasra, hogy neked csak fekete kislany jo, mert az okyan kis aranyos, akkor nem is biztos, hogy lehetsz orokbefogado.

2017. máj. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék nem csak és kizárólag fekete kislányt fogadnék örökbe. Bármilyen más árva kis csöppséget is szívesen hazavinnék. Olyat mondjuk aki senkinek sem kell.
2017. máj. 7. 19:54
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként ez olyan fura szerintem. Úgy tudom, de javítsatok ki, hogy elvileg nagyobb az esélye azoknak a szülőknek, akik akár roma származású, és nem kifejezetten csecsemőt fogadnának örökbe. Akkor miért ne lehetne a kérdezőnek is nagyobb esélye a fekete kislánnyal? ( A nem választás kérdése miatt kérdezem)
2017. máj. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Arra, hogy ide hazahozz egy fekete babát szinte 0% az esély, még ha milliomos vagy is problémákat okozna. Itthonról elintézni lehetetlen. Biztos forrásból tudom, hogy a legritkább esetben adnak ki Európának erre a részére afrikai babát. Sokkal inkább Amerika, Franciaország. Egyszer még azt is hallattam konkrétan így, hogy "Inkább hagyják éhezni egy árvaházban, minthogy kitegyék annak az utálatnak, amit MAGYARORSZÁGON kapna". Szóval erre túl sok esélyed nincsen.

Ha tegyük fel, hogy mindenáron szeretnél egy fekete gyereket és kimennél Amerikába és állampolgár lennél (munka vagy házasság útján akár) és ott jeleznéd, hogy örökbe akarsz fogadni, ott sem valószínű, hogy te az európai színkomplexióddal kapnál fekete gyereket, mivel nem olyan alapon megy a dolog, hogy "milyet szeretnél?", hanem megnézik, hogy milyen a bőrszíned, a hajad, a szemed, stb, mivel arra törekszenek, hogy hozzád legjobban hasonló gyereket kapj. Ja és akármelyik országban ha "hozzájutnál" egy fekete babához korlátozhatják, hogy elhagyhatja-e az országot egyáltalán (költözésre gondolok)

Egyébként sajnos egyetértek azzal, hogy ebbe az országba nem való fekete kisgyerek. Ismerek nem is egyet, tapasztalatból mondom.

2017. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hmmm... Ki nem kell Magyarországon.... 5 évnél idősebb roma gyerekek nagy hányada külföldre kerül, ez van a beteg, sni-s, fogyatékkal élő gyerekekkel is.... - Csodálatosak, családra vágynak, de sokuknak sose adatik meg....
2017. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!