Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás

A kérdés

Milyen papírt kell kitölteni ha konkrét párnak szeretnék örökbe adni a baba? És kinek kell ezt jeleni?

Nem én vagyok várandós! Csak mikor tanfolyamon voltunk ez a rész valahogy kimaradt és kíváncsi vagyok :)

2017. okt. 19. 17:03  Privát üzenet  

A válaszok
Ha ez egy tanfolyam része volt, egyértelmű, hogy nem maradt ki.

A válasz 20%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2017. okt. 19. 17:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Aki volt ilyen tanfolyam az tudja hogy milyen. Rengeteg mindenről volt szó és nem mindenre emlékszem pontosan :) De köszönöm a választ!

# 2/4Időpont 2017. okt. 19. 21:47 Privát üzenet

Szia!

Nem volt róla szó

De érdekes felvetés ,kérdés

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2017. okt. 20. 08:51 Privát üzenet
Nálunk nyílt örökbe fogadás volt, magánúton véletlenül ismertük meg a kismamát, Tegyesz-hez jelentettük be, a kismamának el kellett mennie a Tegyesz pszichológusához egy beszélgetésre, ezután már csak a szülés után kellett közösen bemennünk vele a gyámügyre és ott együtt aláírni a papírokat, ő lemond a mi javunkra-mi elfogadjuk... csak ennyi a "papírmunka" , a pszichológust nem lehet kihagyni, enélül nem történhet nyílt örökbe adás :)

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2017. okt. 28. 20:48 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
2. baba érkezésénél milyen nyomtatványokat kell kitölteni a családi, egyszeri anyasági és gyes igényléséhez?
Ha igénybe vettem múlt évben a magzati adókedvezményt és mivel meg is született tavaly a baba a családi adókedvezményt, akkor melyiket kell kitölteni a 1153-mas nyomtatvány 03-as lapján?
Április 14-re vagyok kiírva, a szülési szabadságot ápr.1-től kérném. Úgy kell kitölteni a papírt, hogy saját jogon igénylem, vagyis, hogy még nincs meg a baba. De mi van akkor,...
A baba taj kártyájához még egyszer be kell menni az anyakönyvi hivatalba igénylőlapot kérni? Meg van már az anyakönyvi kivonat de valaki azt mondta hogy vissza kell mennünk az...
GYED-en lévő kismama vagyok, milyen formanyomtatványt kell kitölteni a második baba megszületésekor?
Milyen papírokat kell kitölteni a baba születése után, hogy megkapjam a gyest, stb.-t? Hol lehet ezeket beszerezni, estetleg a netről letölteni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Örökbeadás, örökbefogadás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!