Előny vagy hátrány, ha az örökbefogadó házaspár fiatalabb?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mi az átlagéletkor az örökbefogadó pároknál? Mivel gondolom sokan, amíg csak van esély, reprodukciós eljárásokra járnak, 40-hez közeli és fölötti párokat tippelek átlagban.

Nem tekintenek úgy a fiatalokra, hogy ezek mit akarnak még?

28N


2017. okt. 31. 06:14
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván vannak olyan fiatal párok is, akik tudják, hogy soha nem lesz sajátjuk, ezért fogadnak örökbe. A többség viszont reménykedik, mint te írtad. Bár a örökbefogadásnál is van felső korhatár.
2017. okt. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Örökbefogadásnál a felső korhatár:

Örökbefogadott + 50 év

Fiatalabb esetén szerintem kimondottan előny, hogy nem nagypapának/nagymamának nézik az örökbefogadókat.

2017. okt. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az ezzel foglalkozó oldalakon én 45 év korkülönbséget olvastam.
2017. okt. 31. 17:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Jól tudod 45 év a max korkülönbség. :)

Mi 27 év 29 évesen vágtunk bele, mindenki azt mondta szemtelenül fiatalok vagyunk és kapkodni fognak értünk, mert ritka az ennyire fiatal pár. Most 3 éve várunk és még mindig nem kaptunk telefont sajnos. Viszont azt látom, hogy egyre hamarabb rádöbbennek a párok az örökbefogadás lehetőségére, szóval most szerintem ez se nem előny, se nem hátrány. :) Kezdjetek bele mihamarabb, mert sokat kell várni. :) Írj rám, ha gondolod :)

2017. nov. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Már beszéltem a TEGYESZ-szel, hogy kérjek időpontot, de sajnos idénre már nem is kapunk.

Mindenképp belevágunk, ez már eldőlt. :) Engem az 5-6 év várakozás sem csüggeszt el, mivel egyszer biztos sorra kerülünk, amíg spontán próbálkozással és lombikkal soha semmi garancia nincs.

2017. nov. 2. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!