Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás

A kérdés

Előny vagy hátrány, ha az örökbefogadó házaspár fiatalabb?

Egyáltalán mi az átlagéletkor az örökbefogadó pároknál? Mivel gondolom sokan, amíg csak van esély, reprodukciós eljárásokra járnak, 40-hez közeli és fölötti párokat tippelek átlagban.

Nem tekintenek úgy a fiatalokra, hogy ezek mit akarnak még?

28N

2017. okt. 31. 06:14  Privát üzenet  

A válaszok
Nyilván vannak olyan fiatal párok is, akik tudják, hogy soha nem lesz sajátjuk, ezért fogadnak örökbe. A többség viszont reménykedik, mint te írtad. Bár a örökbefogadásnál is van felső korhatár.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2017. okt. 31. 06:41 Privát üzenet

Örökbefogadásnál a felső korhatár:

Örökbefogadott + 50 év

Fiatalabb esetén szerintem kimondottan előny, hogy nem nagypapának/nagymamának nézik az örökbefogadókat.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2017. okt. 31. 07:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az ezzel foglalkozó oldalakon én 45 év korkülönbséget olvastam.

# 3/5Időpont 2017. okt. 31. 17:51 Privát üzenet

Szia

Jól tudod 45 év a max korkülönbség. :)

Mi 27 év 29 évesen vágtunk bele, mindenki azt mondta szemtelenül fiatalok vagyunk és kapkodni fognak értünk, mert ritka az ennyire fiatal pár. Most 3 éve várunk és még mindig nem kaptunk telefont sajnos. Viszont azt látom, hogy egyre hamarabb rádöbbennek a párok az örökbefogadás lehetőségére, szóval most szerintem ez se nem előny, se nem hátrány. :) Kezdjetek bele mihamarabb, mert sokat kell várni. :) Írj rám, ha gondolod :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2017. nov. 2. 12:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Már beszéltem a TEGYESZ-szel, hogy kérjek időpontot, de sajnos idénre már nem is kapunk.

Mindenképp belevágunk, ez már eldőlt. :) Engem az 5-6 év várakozás sem csüggeszt el, mivel egyszer biztos sorra kerülünk, amíg spontán próbálkozással és lombikkal soha semmi garancia nincs.

# 5/5Időpont 2017. nov. 2. 18:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tapszer vagy anyatej? Elonyok-hatranyok szerinted?
Van más is, aki valami miatt lemaradt a szülőszoba látogatásról és a szülésfelkészítő tanfolyamról? Ért emiatt hátrány titeket?
Ha örökbe szeretnénk fogadni (házaspár), akkor mindkettőnknek el kell végeznie a tanfolyamot, vagy elég csak a leendő anyának?
Milyen hátrány, baj, komplikáció lehet abból, ha úgy születik a baba, ha kinyomják az anya hasából?
4baby atomic mulrifunkciós babakocsiról vélemények, tapasztalatok?
40 és 41 éves házaspár vagyunk. Tudtok nekünk segíteni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Örökbeadás, örökbefogadás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!