Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Megteheti a gyámhatóság, hogy...

Megteheti a gyámhatóság, hogy magyar gyerekeket külföldi szülőknek ad örökbe akik még csak nem is beszélnek magyarul?

Figyelt kérdés
A gyerek 10 éves és Olasz szülőkhöz kerúlne,de nem is beszélik egymás nyelvét és egy tolmács segítségével kommunikálnának egymással.

2018. okt. 22. 01:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valamennyire megnyugtatott. Remélem tényleg ilyen gyorsan fog neki menni a beilleszkedés és csak én reagáltam túl.
2018. okt. 23. 11:36
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
de komolyan, melyik rosszabb? még további nyolc évig hányódni magyarországon, család nélkül, aztán ott állni egyedül egy életen keresztül, vagy olyan emberekhez kerülni, akik szeretik, és szeretnék, hogy velük legyen, fontos lesz nekik, stb... egy tízéves amúgy nem h lye, meg a leendő szülők sem, ha nagyon nem megy valami, előveszik a google fordító nevű csodát a telefonjukon és megoldják.
2018. okt. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzá tenném,hogy a nevelőszülők akiknél 4 évig volt örökbe akarták fogadni mivel már nagyon szoros kötődés akakult ki közöttük. A gyámhivatal nem engedte arra hivatkozva,hogy már van saját gyermekük és inkább kerestek neki külföldi szülőket. Szóval így emiatt sem értek egyett ezzel a döntéssel,a gyereket és a nevelő szülőket is megviselte ez a döntés. Kiszakították a már megszokott és megszeretett családból és számára teljesen idegen szúlöknél helyezik el.
2018. okt. 25. 12:18
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint a neveloszuloknek fiatalabb gyerekeik vannak
2018. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
7%

Lehet ingyen munkaerőnek kell a gyerek.

Csak mert voltam kint és pl a vendéglátos olaszok joformán a vendéglő feletti szállásért dolgoztatják a szakácsot napi 12-16 orában.

Az olaszok ilyenek.

Én nem adnék ki gyereket ugy hogy az ellenőrzése lehetetetlen legyen

2018. okt. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem helyes a gyereket elszakitani a saját népétől még babakorában sem nemhogy 10 évesen. Nemcsak az a baj hogy nem beszéli a másik nyelvet DE Elveszti az identitástudatát. Nem fogja tudni hogy most melyik néphez tartozik. Mert magyar lenne de nincs magyarok közt s majd fog tudni olaszul meg olaszokkal lesz de érezni fogja hogy az a kúltúra s nép nem az ő kultúrája s népe s fogja tudni hogy magyar volt mert 10 évesen visszaemlékszik.
2019. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%
Csak jól fog járni ha nem ebban a "kultúrában" nő fel...
2019. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!