Vannak ma még ilyenek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kifejtem a fenti kérdésem. 19 éves lány vagyok és lassan születik egy kibabám aki örökbe lesz adva az anyagi gondok miatt, és legalább így egy szerető és odaadó családja lesz (természetesen nyílt örökbeadás lesz). Be is jelentkeztünk a bölcső alapítványhoz és ők segítenek szülőt találni a babának de mint kiderült a szülők akik egy babát szeretnének mert nekik nem lehet vagy nem úgy jött össze rengeteg pénzt fizetnek, hogy egy kisbabát kapjanak és mindenki tudja mennyi minden kell egy pici babának. Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy nem tudok olyas valakit/valakiket akik babát fogadnának örökbe és szívből szeretnék? Nekem nincs szívem úgy oda adni azt a babát, hogy fizetnek érte. Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. okt. 30. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan te nem kaphatsz pénzt, mert az emberkereskedelemnek minősülne, úgyhogy alapítványon keresztül nem hinném, hogy pénzt adnának.
2018. okt. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 babyboom567 ***** válasza:
100%
Nem adnak pénzt, az illegális.
2018. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

''A bölcső alapítványt csak a 40 év alatti türelmes örökbefogadóknak érdemes választani. Nekem is van ismerősöm, aki befiztette a hozzájárulást kb. két évet vártak hiába. Végül egy másik alapítványtól kaptak babát.''

Akkor lehet en tevedtem de meg utana os olvastam es ezt egy holgy irta ez mit jelent?

2018. okt. 30. 18:18
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnak pénzt mert illegális


Persze olyanról hallottam már, hogy a terhességgelnösszefüggő komolyabb vizsgálatokat állták..stb


Egyébként tudok, de nem hiszem, hogy örülnének ha beleszólnék az ő dolgukba

2018. okt. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen azert!
2018. okt. 30. 18:34
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Sok erőt a döntésedhez! Minden jót neked, a babándk pedig boldog, szerető családot! Biztos, hogy megtalálod azt a párt, akirre jó szívvel rá mered bízni a babát. Noha nem ismerem a helyzeted, biztos vagyok benne, hogy a legjobbat akarod neki. A párommal mi örökbefogadásra tervezünk jelentkezni, de nem tudom, mikorra kapnánk kézhez az alkalmasságit, vagy hogy megfelelnénk-e az elképzeléseidnek a leendő szülőket illetően, így nem akarok/merek nálad nagyon "tolakodni".

Az alapítványok azért kérnek támogatást, mert rengeteget segítenek a krízisterhes nőknek szállással, étellel, gyógyszerekkel, sok kismama is kiesik a munkából, ezt is ebből pótolják ki nekik. Szó sincs nyerészkedésről. Valamint, aki fizetne is a gyermekért, nem szereti őt ettől kevésbé, egyszerűen csak kétségbeesett, és a végsőkig elmenne a gyerekért. (S ezt teljesen meg is értem).

Még egyszer minden jót, hatalmas ölelés neked (nektek)!

2018. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol csak azt a pénzt kérik el, amire jogosultak, a legtöbb helyen van regisztrációs díj és van sikerdíj. Én emiatt nem tántorodnék el a Bölcső alapítványtól. Pénzbe kerül a tanfolyam is, amin mindenkinek kötelező részt venni (egy házaspár 120-160 ezer forintot ad ki csak erre), ez után következnek még a nyílt örökbefogadás esetén az egyéb díjak. De meg kell jegyezzem, hogy a tegyesz is közvetíthet nyílt örökbefogadást.

Itt találod egyébként hogy hol mennyit kell fizetnie az örökbefogadóknak, van ott vannak a vezetőkkel készül interjúk is, az is elég beszédesek. Remélem, hogy segít valamennyit. :)

[link]

2018. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó válaszoló! Nem voltam tisztában így már értem csak tényleg nem azt szeretném hogy mások ezért fizessenek és köszönöm mégegyszer mindenkitől a segítséget!
2018. okt. 30. 21:03
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Közvetlenül neked nem fizetnek, hiszen illegális. Viszont ha a szülés előtt megismerkedtek, és extra kéréseik vannak (pl. átmenetileg költözz hozzájuk közelebb, 4D ultrahang kép, terhesvitamin, magánkórház, stb.) ezek költségét nekik kell állni. Természetesen ezek közös megegyezéssel történnek, tehát ha valamit nem szeretnél, nyugodtan mondj nemet. Ahogy már írták, a legtöbb alapítvány kér éves díjat, regisztrációs díjat és/vagy sikerdíjat. Az alapítványnál dolgozók nagy része önkéntes, ezért ezt a pénzt a olyan kismamákra költik, akiknek szüksége van rá. Pl. lakásokat tartanak fent, ahova a titkolt terhesség vége felé beköltözhetnek. Vagy telefont vesznek nekik, hogy elérhetők legyenek. Az orokbe.hu oldalon találsz interjúkat az alapítványok vezetőivel. Ha még nem olvastad, hasznos lehet. Itt részletesebben leírják azt is, hogy mire költenek pénzt.


Bármelyik alapítványt választod, egy biztos: ezek a párok nagyon vágynak babára, és sok próbát kiálltak már érte. Nagyon fogják szeretni, és hálásak lesznek érte neked. De ha mégsem szimpatikus a kiajánlott pár, az utolsó pillanatig nemet mondhatsz.

2018. okt. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
16%
A férjem és én nagyon szeretnénk gyermeket örökbefogadni, már beadtuk a kérelmet!
2018. okt. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!