Félvér kisbabát könnyen örökbe tudnak adni?

Figyelt kérdés
Afrikai félvér kisbabának vajon könnyen találnának szerető családot idehaza? Vagy hasonló megítélése lenne szegénynek, mint a roma gyerekeknek.
2019. jan. 17. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom. Ez kb. az unikornis kategória. Egyáltalán mi az az afrikai félvér? Mi a másik "fél"? Ha a te gyereked, miért akarod örökbe adni?
2019. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem az én gyerekem. A félvérséget nem gondoltam volna, hogy magyarazni kell, mikor ott van, hogy idehaza, nyilván senki nem hozott ide egy afrikai-eszkimo kisbabát, hogy akkor tessék neki családot keresni...
2019. jan. 17. 19:02
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem olyan, mint a roma. Egy csomó nő oda van a csoki gyerekekért.
2019. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem “kelendőbb”mint a roma baba
2019. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg sok nő rajong a mulatt "kávé" babákért. Tényleg nagyon szépek tudnak lenni, bár ettől függetlenül a rajongást nem tudom értelmezni, eszembe nem jutna emiatt örökbe fogadni vagy keresni egy egyéjszakás néger pasit... merthogy hallottam ilyet is már.


Mindenesetre, messze nem cigány baba kategória.

2019. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az örökbefogadók tehetnek "származási kikötést". Azok tesznek ilyet, akik csak fehér babát tudnak elfogadni. Aki nem tesz, az bőrszíntől függetlenül bármilyen babát elfogad, természetesen legtöbb esetben cigányt. Színes bőrű babákat kevesebben fogadnak el, de még így is hosszú a sor, tehát egy 2-3 év alatti gyereknek (ha nincs súlyos betegsége) biztosan találnak családot. Nagyon sok pár van, akiknek nem számít a gyerek származása.
2019. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kevesebb az örökbeadható gyerek, mint a gyerekte váró szülők, így biztosan könnyen találnak neki helyet.
2019. jan. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Újszülött roma babákat is nagyon könnyen örökbe adjak, rájuk is van várólista, rövidebb ugyan, de azért az is inkább években mérhető. Az idősebb roma vagy beteg gyerekeket nehéz örökbe adni.
2019. jan. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Inkabb itt válaszolok a privatokra, ha még esetleg írna valaki.

Valós kérdés, de a baba nem az enyém. Van még hátra idő, kb.félidős terhesség, és én bízom benne, hogy meglesz tartva a picike, még ha most kissé padlón is van a kismama :/ köszi a privátokat, bár fura volt olvasni, a hideg is kirázott kicsit.

Így választ kaptam az eredeti kérdésemre is.

2019. jan. 19. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!