Inkubátorban hagyott babát könnyebb örökbe fogadni? Hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
2019. febr. 28. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minél könnyebb? Azzal,hogy a szülő lemond róla írásban,vagy az inkubátorba helyezi teljesen ugyanazon a procedúrán megy keresztül gyermek.

Az örökbefogadó szülőnek viszont többet kell várni egy újszülöttre,mint egy kétévesre.

2019. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy zajlik, mint minden más örökbefogadás. Tegyesz, tanfolyam, alkalmassági vizsgálatok, majd hosszú várakozás. Újszülöttre általában éveket kell várni. Mindegy, hogy milyen formában mondtak le róla, ugyanúgy adják örökbe.
2019. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert ha kisbabát örökbe akarnak adni, azt általában még a terhesség alatt elkezdik intézni, bőven van idő, de ha már ott egy újszülött, akiről épp lemondott az anyja, akkor arra gondoltam igyekeznek minél előbb odaadni.
2019. febr. 28. 17:40
 4/8 A kérdező kommentje:
értem
2019. febr. 28. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kezdik el a terhesség alatt intézni. Egy újszülött örökbeadása nem tart olyan sokáig, mint egy nagyobb gyereké, mert a szülőanya lemond róla, így nem a gyámügy dolga örökbeadhatóvá nyilvánítani. Barátkozás sem szükséges, és a papírok átírása is sokkal egyszerűbb, mivel még nincs sok dokumentuma. Az örökbeadó aláír egy papírt, és kész. A kórházból már az új család viheti haza akkor is, az örökbeadó csak a szülés után dönt.

Az inkubátor egyenértékű ezzel a lemondással, és ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint bármelyik titkos örökbefogadásra.

2019. febr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
egyedülálló nő vagyok és egyik barátnommal többször jártunk ott és rájuk nézve annyira sajnáltam, hogy épphogy kibújik már nem is kell nekik, elakartam hozni egyet:((
2019. febr. 28. 19:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne sajnáld őket. Rengeteg, szakemberek által ellenőrzött pár vár éveket újszülöttre, így az életüket már az új családban kezdhetik.

Akiket sajnálni "kell", azok az idősebb, beteg gyerekek, romák, családból kiemeltek, stb. A 6-7, vagy több éves gyerekek, akik annyi mindenen keresztül mennek, mire örökbeadhatóvá nyilvánítják őket, amit egy egészséges felnőtt sem tudna feldolgozni. Ezeknek a gyerekeknek már nincs esélye családba kerülni, ezért jobb esetben külföldre adják őket örökbe, rosszabb esetben pedig állami gondozottként nőnek fel.


Egyedülállóként nem súlyosan beteg babát örökbefogadni szinte lehetetlen. Egyedülállókhoz olyan gyerekek kerülnek, akiknek házaspárt nem találnak, tehát általában 3 évesnél idősebb, roma, vagy beteg gyerekek. Nem úgy működik, hogy tetszőlegesen kiválasztasz és hazaviszel egyet, hanem ellenőrzéseken kell átesned, és éveket várni, mire téged választanak ki szülő jelöltnek. Ha komolyan fontolgatod, hogy belevágsz az örökbefogadásba, először ezeket gondold át.

2019. márc. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért értelmetlen a kérdés, mert nem te döntöd el, hogy kit fogadsz örökbe, hanem az örökbefogadási szakemberekből álló team. (miután van érvényes határozatod, hogy örökbe fogadhatsz) Nagyon kevés gyerek kerül inkubátorból az örökbe fogadói családhoz, mert kevés gyerek kerül az inkubátorba. (az inkubátor jó is, rossz is, erről olvashatsz Herczog Máriától a neten) Én, két örökbe fogadott gyerek anyjaként, azt tudom mondani, hogy nagyon jó az egy örökbefogadási procedúra alatt, ha még a titkos öf-nél is, valamennyi infót kapsz a gyerekről, körülményeiről, születésről, testvérek létezéséről stb.
2019. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!