Örökbe vagyok fogadva. Nem megy az együtt élés. Le akarnak mondani rolam. Szülő anyámat nemrég találtam meg. Vissza szerezte az anyasági jogát minden gyereke felé. Felettem is van joga ugy értem bele szólni az életembe vagy csak a törvényes gyámnak?

Figyelt kérdés

2019. márc. 18. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

1: Ha visszaszerezte a jogát, akkor már nincs gyámod.

2: Ez ugye családi, vagy jogi kérdés, nem "egyéb".

2019. márc. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Ja, és érdemes megtudni, hogy tényleg visszaszerezte-e a jogát, vagy csak mondja?

Ezen kívül a gyámod is biztos segít neked - még akkor is, ha hivatalosan neki már nincs joga, de attól még nem kell elkergetnie téged.

2019. márc. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszaszerezte volna a jogát, akkor nem az örökbefogadó szüleidnél lennél. A jogához pedig az kell, hogy az örökbe fogadó szüleid lemondjanak a szülői felügyeleti jogukról, azonban ez még mindig nem ad a szülőanyádnak szülői jogokat. Ez a sztori több helyen sántít. Hol van itt egyáltalán törvényes gyám? Neked örökbe fogadó szüleid vannak, akik jogilag a vér szerinti szüleidnek számítanak.
2019. márc. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A szülőanyád nem tudja visszaszerezni a jogait. Ez nem így megy. Ő jogilag olyan ember az életedben, mint én, vagy egy szembe jövő idegen. Ha a szüleid lemondanak Rólad, akkor nem a vérszerinti anyukádhoz kerülsz, hanem intézetbe és onnan megy tovább bármilyen folyamat. Onnan nem tudsz az anyukádhoz kerülni. Lehet még egy speciális nyílt örökbeadással rendezni a dolgot, amiben a szüleid az ő javára mondanának le a szülői jogaikról, a vérszerintinek viszont ebben az esetben végig kell csinálnia azt, amit minden örökbefogadónak és alkalmasságot kell szereznie. Ehhez jelentkeznie kell a tegyesznél, ahol egy hosszabb beszélgetést követően többalkalmas pszichológiai alkalmassági vizsgálat van, megvizsgálják a vagyoni helyzetét, a lakását, az orvosától kell papír a betegségeiről, hogy van-e pszichés, vagy alkoholis/drogos problémája, el kell végeznie egy tanfolyamot (általában 3-4 hétvége és kb 80ezer ft) és ezt követően a gyámhivatalnál van egy meghallgatás. Ha ők így hárman nem ezen az úton intézik ezt, akkor 99%, hogy egy intézetben kötsz ki, ha a szüleid fel akarják bontani az örökbefogadásod. Ez egy bírósági eljárás, nem szép, erről a folyamatról itt tudsz többet olvasni: [link] Csak úgy hirtelen a Te bevonásod nélkül a szülőanyád biztosan nem szerezte vissza a jogait, mert ilyenre nincs lehetősége. Ha ilyet mond, akkor nagyon vigyázz vele, valami nem stimmel!
2019. ápr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!