Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csinálhat jogilag olyat egy...

Csinálhat jogilag olyat egy òvònő, hogy nem engedi tornaòrára a gyerekem csak mert úgy látja, hogy nagy a làbáta a tornacipő?

Figyelt kérdés
Én meg nem így gondolom, nem fér be az ujjam a sarkánál, ráadásul az egy szàmmal kisebb szorítja.

2019. szept. 22. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha le esik rola, igen, mert balesetveszélyes
2019. szept. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Óvodában van tornaóra?

3 éve jár a gyerekem óvodába, de ilyenről nem hallottam. Tornászni szoktak, de nincs tornaruha, tornacipő.


Iskolában a testnevelő tanár természetesen megteheti, hisz a túl nagy cipő balesetveszélyes is lehet. Ott ahol szaladgálni, ugrálni stb. kell. Hisz, ha a gyereknek emiatt kificamodik a bokája, az valamennyire az ő felelőssége is.


Az egy másik kérdés, hogy tényleg balesetveszélyes vagy sem.

2019. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nagy rà akkor persze, de azt mi innen nem tudjuk eldönteni hogy melyikőtöknek van igaza.
2019. szept. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy óvónő helyében én is ezt tenném, aztán délután szólnék a szülőnek. Amíg oviban van a gyerek, ők a felelősek érte, minden balesettel nekik kell elszámolniuk. Nem kockáztatnak. Ha az egy számmal kisebb nyomja, vegyetek más márkát, csak van olyan ami kényelmes de nem nagy.
2019. szept. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1.-nél a pont!


Jobb lenne, ha eltörne a térde miatta?

2019. szept. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hiszen ha nagy, akkor balasetveszélyes, eleshet. Az én lányom még kiscsoportos, ők még nem öltöznek át torna előtt, ezért az első szülőin külön kiemelte az óvónő, hogy mivel tornáznak, a benti cipő normális legyen, tehát ne mamusz, meg ne ilyen kis vékonyka vászon, hanem olyan ami rendesen tartja a lábukat, nem esik le, nem nagy, normálisan becsatolható szandi legyen, mert ha nem jó a cipő, akkor elesnek, elcsúsznak, aztán meg mehet a szülő asztalt verni.

Ha az egy számmal kisebb nyomja, akkor keressetek más fajtát. Nekem felnőttként is van olyan, hogy az egyik méret kicsi az eggyel nagyobb meg nagy.

Tényleg balesetveszélyes ha nem jó a cipő.

2019. szept. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Más ha csak simán felveszi, és más, ha fut, ugrik benne. Jobban előre csúszik a lába, ha tornázik, így valóban látja a pedagógus, hogy nagy rá.

Ha balesetveszélyesnek ítéli meg, nem engedheti tornázni, mert az ő felelőssége. Ha megnézel egy intézményi baleseti jegyzőkönyvet, láthatod, milyen részletesen kitér a felelősségre.


Légy belátó, inkább egy újabb tornacipő, (a Decathlonba 2-3000 Ft), mint egy törött boka.

2019. szept. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Majd meg amikor kitöri a nyakát a gyerek, mutogatsz az óvónőre. Mintha nem ugyanannyiba kerülne egy számmal kisebb tornacipő venni
2019. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok koszi mindenkinek. Nem spòrolunk, akàrmennyi cipot meg tudunk venni a gyereknek, de nem talaltunk olyat ami nem szoritja de nem latszik nagynak sem... koszi szepen megegyszer.
2019. szept. 22. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!