Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Magánovikban is ilyen nagy az...

Magánovikban is ilyen nagy az óvónő hiány? Vagy ott jobban a fizetések mint az államiban?

Figyelt kérdés

A mi ovinkban kezd kritikussá válni a helyzet (állami ovi). A két nyugdíjba ment óvónő helyére nem találnak újat, ráadásul most egy másik óvónő is felmondott egy másik állás (nem óvónői) miatt. Nyilván megértem h elmegy ha ott sokkal többet keres, neki is kell élni valamiből, csak elég rosszul jött ez ki így konkrétan fél évvel év vége előtt, mikor a csoport fele ráadásul iskolába fog menni... :-(

Ami zavar, hogy így a 4 csoportos ovinkból konkrétan 3 óvónő hiányzik, és az óvódavezető szerint nincs nagy esély h be tudják tölteni a helyeket, mert olyan alacsony a fizetés, hogy nem jelentkezik senki. Az államot ez szemmel láthatóan nem érdekli.

Magánovikban is ilyen rossz a helyzet/fizetés, vagy azért az vonzóbb egy óvónő számára?



2019. okt. 9. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Tapasztalat hogy sajnos itt is magánoviban ugyanez a helyzet, aki meg jönne az meg nem alkalmas óvónőnek.
2019. okt. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Kicsit furcsállom, anyukám dajka, az óvónők jobbkeze és legjobb barátnői is óvónők.. A kezdő fizu 300e nettó plusz juttatások ami szakmában eltöltött évek után növekszik. Ez kevés nektek?
2019. okt. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom hol és milyen oviban keresnek nettó 300-at, de nem ez az általános. Egyébként meg igen, kevés ez a fizetés is. Nyugati árakhoz nyugati fizetés lenne való, de az emberekből kiindulva egy ilyen nem normális országban soha nem lesz rendes fizetés.
2019. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Dolgoztam magánoviban, az óvónők ugyanannyit kerestek, mint az államiban, csak épp kétszer annyi dolgot vártak tőlük, évente lecserélődött a társaság fele. Mindenki azt mondta, hogy ehhez képest az államiban csak láblógatás megy ugyanennyiért.

Én pedasszisztens voltam, engem megfizettek, de inkább más területen kezdtem dolgozni.

2019. okt. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Én sem mentem magánsuliba tanítani, mert picivel lett volna csak jobb a fizetésem de rengeteg plusz terhet róttak volna rám. Szörnyű a helyzet!
2019. okt. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Hasonlót éltem meg, mint az előző előtti. Magánoviban dupla annyit dolgoztattak, alig több fizuért (hamar fel is mondtam).


Ha Budapesten élnék, forszíroztam volna tovább a pedagógus sztrájkot (nem, mintha sokat érne, de jobb, mint a belenyugvás).


Aki meg 300 ezerről írt, nem tudom, hol él.

Már nem dolgozom a szakmában, tudtommal 2018-ban kb 115 ezer FT körül volt a havi netto kezdő óvodapedagógus bér. Szégyen. Ez a szakág valóban pedagógia, nemzetközi szinten is magas színtű a legtöbb magyarországi óvodában. A gyermekekkel differenciáltan, egyénileg is foglalkozunk, nem úgy, mint az iskolásokkal teszik. Érzelmi nevelés is folyik a magyarországi ovikban, érzelmi intelligencia fejlesztéssel, ami döntő a kisgyermekkorban, de iskolában ez is sajnos hanyagolt tényező. Még sincsenek megbecsülve a magyarországi óvodapedagógusok, se anyagilag, se erkölcsileg.


(Bár van jobb-rosszabb ovpedes, akár a tanárok között. Az iskolapedagógia viszont a béka popsija alatt van a világ legnagyobb részén, erről viszont már nem a tanárok tehetnek.)

2019. okt. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Állami óvodában dolgozom. A kezdő fizetés nettó 142.000 Ft.. Kicsit messze van a 300ezertől.
2019. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Szintén állami ovi. Óvónőként 10 ev tapasztalattal alig van 150 ezer fölött a bérem. És kedves "300ezres". Közalkalmazottként nincsenek juttatások. Se kajajegy, se iskolázási támogatás, SEMMI. El vagy tájolva kisszivem. Mivel az óvónők bérét törvény szabályozta, belenézhetsz. 300 ezer nettó kb.75 év munkaviszony után jönne ki, mert 3 évente nő a fizetés pár ezer (3-5, nem tudom pontosan) forintot. Ezért nem megy senki óvónőnek.
2019. okt. 13. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
8as "kisszivem" nem vagyok eltájolva. A környékbeli óvónők többsége mind Ausztriában dolgozik, ezért kénytelenek itt ennyit is fizetni, különben nem dolgozna senki. Ha nem hiszed gyere ide Bivajbasznádról(bár inkább ne, már így is túl sok a hazai migráns).
2019. okt. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig el vagy tájolva, mert az óvónők bértáblát kapnak, és nem a kereslet-kínálat elve alapján kapják a fizetést. Ezért nincs sehol elég pedagógus.

Én magánoviban nem, de magánsuliban dolgoztam, megerősítem, amit az előzőek mondtak, sokkal több elvárásért bértáblát kaptunk mi is, a főnök azt mondta, hogy hát ennyi a tanárok bére mindenhol. És hogy nem a pénzért kell csinálni, hanem elhivatottságból. Na, köszi, abból nem tudom kifizetni a rezsimet.

2019. okt. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!