Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok van az oviban anyák...

Nálatok van az oviban anyák napja?

Figyelt kérdés

Nálunk nem lesz. Most kezdte az ovit a lányom, a szülőin elég dekadensen adta elő az egyik (ráadásul helyettesítős) óvónő, hogy ők nem csinálnak anyák napját, mert az a gyerekek megerőszakolása (igen, evvel a szóval), mert nem mindenki szeret szerepelni, stb. Amivel persze egyet is értek, nem kényszer. Viszont nagyon bánt, mert így én kimaradok az egész anyák-napjából, versmondásból, ünneplésből (persze az apuka biztos vesz virágot amit a gyerek odaad, de azért az nem ugyan az). Nagyon csalódott vagyok emiatt, tudom, hogy vannak gyerekek a csoportban, akik szívesen verselnek, aki pedig nem szeretne kiállni egyedül, azokkal lehetne együtt körtáncolni, egyet-kettőt énekelni, senki sem várna 3 órás hacacárét. Ahogy láttam, a többi anyuka is csalódott volt. Ja, és van olyan csoport, ahol meg tartanak... (vegyes csoportos az ovi, szóval biztos nem az van, hogy pl. csak a nagycsoportosok).

Nálatok van anyáknapja? Akit eddig kérdeztem, mindenkinél volt...


2019. okt. 10. 22:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%
Igen van és megértem. Én is csalódott lennék.
2019. okt. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk van anyák napi ünnepség. Nem jó hozzáállás ez az óvónő részéről, meg kell tanulniuk szerepelni, beszélni közönség előtt, mi lesz velük később a suliban, ha a ki kell állni az osztály elé felelni?
2019. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
41%
Igen van nálunk,nem is értem milyen felfogás ez. Ez csak kifogás hogy ne kelljen a gyereket betanitani semmire se. Sajnos vannak ilyen pedagógusok is. Egy jó óvónéni mindenre talál megoldást. Hallottam már olyat hogy egy sarkot díszítették fel a csoportban és ott az anyu ölében a gyerek ha akarta elmondta a kis versét,ha nem akkor se volt baj.
2019. okt. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
54%
Nem is szabad tartani. Nálunk időpontot kaptak az anyukák, amikor mehettek és egy sarokba elvonulva felköszöntött a gyerek.
2019. okt. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%

Na, én vagyok az ellenpélda. Elegem van, hogy az intézmények az összes családi ünnepet elveszik a családtól. Miért is kéne fekete- fehérben verselnie, dalolnia a gyereknek más anyukák előtt? Mondom úgy, hogy tényleg szeret szerepelni a gyerek. Decemberben fellépnek az óvodában, az öregek otthonában, a városi adventen, van a zeneiskolában is karácsonyi műsor, ja, és persze a saját sulijukban is. Mindre bőszen próbálnak is. Így mire eljutunk a szentestéig, a gyerek egyetlen dalt sem akar énekelni, csak hagyjuk békén. Mert a tehetséges gyereket lehet terhelni. Na, és a szülőt is. Mindegyik szereplésén illik ott lenni, lényegtelen, hogy pihenőnap, vagy épp munkanap van. Ja, hogy emiatt a két ünnep között nem marad szabadság, oldd meg. És akkor ezt szorozd kettővel, mert szerencsére a legkisebb még bölcsis, neki nincsenek plusz programjai. De már csak 2-3 év, és hárommal szorzom.

A pedagógus tanítson egy verset vagy egy dalt, és köszöntsön fel otthon a gyerek. Az anyák napja családi ünnep. A legszorosabb, legszebb ünnep a karácsony után. Ami csak ránk tartozik.

Tudnék mesélni a 16 oldalas anyák napi szövegkönyvről 2. osztályban, az anyukákról, akik telefonon, tableten keresztül nézik csak a műsort, mert ők megörökítik, nem megélik ezt, a síró gyerekről, akinek nem tudott szabadságot kivenni az anyja, csak a nagymamája...

Ja, és olyan is volt, hogy ott szidta a gyerekét a szülő a többiek, mert mit bénázol, mindenki ügyes, csak te izgulsz...

Ó, és a legjobb az volt, amikor felháborodottan jött az óvoda vezetője, hogy tényleg igaz, hogy december végén nem leszünk a városban? Mert hát minden évben a nagycsoportosok a Tájházban is előadják a Betlehemet, nemcsak az oviban. És hát hogy gondolom, hogy egy családi wellness nekünk fontosabb. Hisz Mária nélkül nem tudnak fellépni, ki fog énekelni?


Lehet lepontozni.

2019. okt. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk úgy volt megoldva, hogy a betanult verset a csoportban mondattál el velük, mikor senki sem volt ott, egyszerre, és átküldték az anyukáknak a videót.


Szerintem is marhaság a kötelező dolog, de ha az ember szeret szerepelni(az enyém szeret), hadd csinálja màr, teremtsenek alkalmat.


Az ordibálós anyák nem az ünnepség miatt csinálják, amúgy is csinálják..


Ha óvónő lennék, lenne olyan, aki díszletet gyárt, hajtogat vagy fest, esetleg fűz, más meg dumálna, táncolna vagy amit akar.


Ennyi erővel az is stressz, hogy rajzoltatják azt, aki béna benne.


Pl most esernyőset kellett rajzolniuk, van, aki pálcikaember szinten sincs még, és egy hétig nézhetik a szülők a falon az irkafirkáját a többségben remek rajzok mellett.


Szerintem képmutatás csak ezt kivenni, alkothasson mindenki olyat, amiben jó, akár vers, akár más és azt tegyék közszemlére.

2019. okt. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tavaly volt. Pont olyan mint annó mikor én ovis voltam. Ánekeltek verset mondtak átadták az általuk készített ajándékot.

Idén változtatni akarnak.

Van egy kis külön "babaszoba" a csoportban ahová egyesével elvonulva köszönti fel a gyerkőc az anyukáját.

Kicsit furcsa ez nekem is, és hát félek hogy így egy anyáknapi ünnepély az átlag 1 óra helyett igencsak elhúzódikmajd.

Megbeszéltük szülőin h megpróbáljuk h milyen, de azért vannak kétségeim.

Nálunk is az volt az indok hogy intimebbé szeretnék tenni a dolgot, és h sok gyerekek többsége nem élvezi a szereplést.

Igazából én nem láttam ezt rajtuk, a tavalyi ünnepen. De nem is vagyok pedagógus.

Szóval kíváncsian várom a dolgot

2019. okt. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Oké, az ellanpélda sem jó, mert nálatok minden ünnepen ez van, de nálunk SEMMI nincs így kollektív szervezve, semmilyen ünnepen nincsen szülő-gyerek program. Én is egyedül az anyák-napjára emlékszem, hogy ott volt anyám meg a mamám, a többi mind ovis volt. Ami nem is baj, de így nálunk kollektív kimarad ez az egész, mert suliban meg már "nagyok" lesznek az ilyenhez.
2019. okt. 11. 08:43
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

Az utóbbi 2 évben az annyi volt, hogy reggel vagy amikor elhoztuk a gyereket le kellett ülni egy székre, a gyerek privátban elmondta amit megtanítottak neki, odaadta az ajándékot és ennyi. Az első évben ugyanez volt szinte, csak akkor egyszerre voltak bent az anyukák és sorban mondtak el valami hosszabb szöveget. Ennek az utóbbinak semmi értelme nem volt, a második évben az óvónő mondta nekem a verset mert a lányom meg sem mert szólalni, az ajándékot is csak odapöckölgette felém az asztalon.


Én alapból nem értek ezzel az anyák napja dologgal egyébként

2019. okt. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk az első két évben nem volt anyák napja, hanem az év végi műsorban mondtak el pár anyák napi verset/dalt. Aztán az igazgatóváltás óta tartanak anyák napját, de az csak 10 perc szó szerint, meg adnak egy virágot. Iskolában viszont nálunk nincs anyák napja.

De én azt se tartom hülyeségnak amikor olyan az anyák napja h csak anya és az ovis bemennek egy terembe és csak neki elmondja a verset.

2019. okt. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!