Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovi kiscsoportban milyen...

Ovi kiscsoportban milyen (benti) játékokkal játszanak a gyerekek a ti ovitokban?

Figyelt kérdés
2020. jan. 31. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Babák, kirakó, vasalható gyöngy, játék piac, orvos táska, rajzeszközök, autók, társasok...
2020. jan. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

baba, kiskonyha, duplo, kockák, kisautó, fa vasút, bábok, plüssök, mindenféle színes ceruza, kréta, gyurma, mesekönyvek, jelmezek, stb.

Lényegében mindennel, amivel otthon is játszana egy ekkora gyerek (és jó részüket szülők hordják össze)

2020. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk voltak külömbözö sarkok.

Az építö sarok, itt voltak a legok és fakockák.

Aztán volt egy kis emelvény aminek a tetejében a baba sarok alatta a játékkonyha.

Egy nagy láda kosztüm, bármikor bárki lehetett hercegnö vagy szuperhös.

Egy olvasó sarok könyvekkel, itt voltak a puzzelek a kicsiknek.

Aztán volt egy nagy fal átlátszó fiokokkal, ezekben volt a vasaló gyönygök mágneses játékok, fejlesztö játékok, és a zsebkendök :D.

Ès egy teljes pol minden féle rajzoló és festö lehetöségekkel, ollokkal, ragasztókkal.


A csoportnak mindig volt egy projektje(pl egészséges étkezés vagy a testünk vagy a sündisznó...)és minden nap csináltak ezzel kapcsolatban valamit. Kézmüveskedés, olvasás, beszélgetés stb... Mivel az alvás nem kötelezö és a gyerekek fele kb haza megy ebéd elött-után így leginkább az építés és szabad kézmüveskedés a csendes pihenöben volt annak aki nem akart aludni.

Kint mindig(ha esik ha fújt) ebéd elött egy órával mentek, így a haza menösök már be sem mentek, és a csendes pihenö után mentek ki.

2020. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk a fő tevékenység a kézműveskedés. Hál' istennek nagyon kreatívak az óvónőink, rengeteg kézműves produktumot visznek be a gyerekeknek, előkészítik azt, amit kell, a gyerekek pedig imádják összerakni a végeredményt. A kislányom minden nap röpül hozzám délután és lelkesen csicsergi (és mutatja), aznap mit készítettek.

A mi csoportunkban az egyik (picit idősebb) óvónéni minden héten témahetet tart, azon a héten annak a témának a jegyében dolgoznak. E héten mackóhét van, ma reggel például mackóbarlangot (bungit) készítenek a gyerekek plüssmacijainak, mellé verseket tanulnak. Láttam reggel (9 előtt vittem ma a kislányomat) a barlang előkészületeit, reggeli után álltak neki.

De volt már fonalhét, amikor a fonallal dolgoztak, karácsony előtt gyertyát öntöttek-készítettek, a kislányom az oviban készült gyertyáit ajándékozta a mamáknak.

De minden nap van meseolvasás, versek, énekek tanulása, sokat rajzolnak, a lányoknak van babaház sok babával, a fiúk tele vannak autókkal, bábozni szoktak, és jó időben sokat sétalnak az ovin kívül is. Pici (Budapest agglomeráció) faluban élünk, hatalmas majorságok vannak körülöttünk, sokat járnak állatokat simogatni, traktorral betakarítani, gyümölcsöt szüretelni.

Én nagyon szeretem a kislányom ovis életét.

2020. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb 35 eve vegeztem az ovit, mar nem emlekszem.
2020. febr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!