Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért kell már egy óvodához...

Miért kell már egy óvodához is protekció?

Figyelt kérdés

Egy kisvárosban élek, tele kisebbséggel, egy óvoda van ahol nagyon elvétve vannak és azok is a normálisabb, nem csúnyán beszélő, viselkedő rétegből.

Kislányomat is ide szeretném íratni majd szeptemberben, viszont már most jelentkezni kell,ezen a héten.

Ma volt szülő értekezlet ahol már utalták rá hogy mik az előnyök, ott dolgozó rokon, testvér rokon oda jár stb stb.

Nekem,nekünk viszont senki! Kicsit aggaszt. 31 főt vesznek fel és 20an már jelentkeztek. Én holnap adom le, és márciusig izgulhatok.

Akkor lesz határozat hogy benne vagyunk e.


2020. febr. 17. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk nincs így, aki aug 31ig betölti a 3t azt mindenképp felveszik, a többi gyereket hely függvényében születési idő szerint. Elég gáz ha ilyet még el is mondanak a szülőin h protekció kell..
2020. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Az utcák/települések körzetekre vannak osztva, ha a körzetesbe jelentkezel, nem kell protekció. Bármit mondanak, fel kell, hogy vegyék, sőt. Ha nem körzetes jelentkezik, őket fogják hátra sorolni a körzetesekkel szemben. Viszont ha nem a körzetesbe viszed, akkor oda nem biztos, hogy felveszik. Pont emiatt, mert a körzetesnek feltétlenül kell a hely. Ezért szoktak ilyeneket figyelembe venni, hogy ki hol dolgozik (ha a közelben dolgozol, nyilván jobban jársz, ha ide mész a gyerekért), hova jár a tesó (nehézkes több gyerekért több külön helyre járni) stb. Ez nem feltétlenül protekció, csak józan ész. Persze ha van protekciód biztos könnyebben bekerülsz egy vágyott intézménybe, de ez sajnos így működik.

Ha körzetileg nem oda tartoztok, az óvoda nem köteles felvenni a gyereket. (iskola sem, de ott azért rugalmasabbak, mert ott már kevesebb a gyerek.)

2020. febr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez az óvoda nem körzetes, ide bárki jelentkezhet mert ez egy református óvoda
2020. febr. 17. 19:04
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Mert ezzel szűrik az alantas létformákat.
2020. febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Akkor viszont ők döntik el, hogy kit vesznek fel. Szerintem evidens, hogy azt veszik előbb fel, akinek a testvére is oda jár, hogy ne kelljen a szülőnek 2 külön óvódába vinni reggel a gyerekeket. Körzetesbe nem kell protekció.
2020. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem protekció, hanem józan ész. Eddig is így volt, figyelelembe vették, hogy jár e az adott intézménybe tesó, rokon, közelbe vagy ott dolgoztok e. Ezen mi a meglepő?
2020. febr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig is igy van
2020. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk hasonló volt a szitu. Nincsenek az ovik kprzetre leosztva (megtudtam h nem véketlenül 🤔😉)Mi azért akartuk az "elit" oviba járatni a lányunkat, mert az 10 perc sétára van, még,a többi a város másik felén!(és a munkahekyem is,a másik irányban van)

Mivel semmi "protekciónk" nem volt, így nem is vették fel a gyereket.

Az értesítés után felkerestem az óvoda vezetőt. Nem fogadott. A telefon viszont felvette. Hebegett habogott, a kérdéseimre nem válaszolt (tudtam h a kolleginám fiát aki messze lakik az ovitól felvették, se tesó, se munkahely nem indokolta) Nem voltam aloári, de épp finom sem.

Egy hét múlva hívtak h mégis van hely 😂

Hát mondtam h köszi, de nem!

Akkorra megismertük a leendő óvónéniket ls nagyon szimpik voltak.

Nem bántuk meg!

Nagyon elégedettek vagyunk az ovival, még a kollegina folyton panaszkodik h a keresztgyereknek milyen s.ar a sok sznob szülő által "nevelt " poronyttyal.

Van roma a lányom csoportjában, de egyszer volt konfliktusuk a gyerekeknek a 2 év alatt!

Szegény srácot az elitben meg álandóan bántják (harapásnyomok stb)

Szóval egy próbát megér az asztalra csapok dolog, de nem biztos h jó döntés

2020. febr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!