Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan lehet protekciót...

Hogyan lehet protekciót intézni egy általános iskolai felvételivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mivel rengetegen jelentkeznek a legnépszerűbb iskolákba, ezért előválogatót tartanak, azaz felvételit a leendő elsősöknek már az általános iskolába való bekerüléshez is. De a szóbeszéd szerint a bekerülők harmada protekciós, a másik harmada oda járó gyerek testvére, így nagyon kevés tényleg szabad hely van. Fejlesztjük a gyermeket, minden lehetséges eszközzel készülünk a feladatokra, de itt egy nap teljesítmenye számít és még csak 6 éves gyermekről van szó. Mit tehetnék azért, hogy növeljem az esélyeit?

2020. febr. 1. 08:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A protekcióhoz az kell, hogy ismerjetek az adott iskolában olyan tanárt, akinek van ráhatása a felvételire, vagy akár magával az igazgatóval jóban legyetek. Ha alapból nincs ismerősötök az intézményben, akkor nem tudom, hogy tudnátok protekciót intézi. Viszont nem csak a felsorolt 2 tényezővel kell megküzdenetek, mert ugye ott vannak még a körzetes gyerekek is.
2020. febr. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Eleve nem vinnem a gyerekemet ilyen iskolába. De amuyg meg ha körzeti iskola, akkor köteles felvenni.
2020. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Erre a protekció-dologra leginkább azok szoktak hivatkozni (tévesen), akik nem kerültek be.

Sokkal inkább reális "veszély" az, hogy a körzeteseket tényleg fel kell venni, illetve azt valóban elhiszem, hogy akinek ott a testvére, az - logikusan - előnyt élvez.

Szerintem ez a csoport le is fedi az általad "protekciósnak" nevezett társaságot. Max. egy-két ember lehet egy évben, aki XY rokona, mit tudom én, ez biztos nem tömegek.


A lényeg, hogy ne stresszeljétek a gyereket, mert akkor biztosan nem fog jól teljesíteni. Semmi katasztrófa nem történik, ha nem elit iskolában kezdi az első osztályt...

2020. febr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

Ezert most sokan elfognak itelni de en mindent megtettem azert, hogy a gyerekemet felvegyek egy alapitvanyi iskolaba.

A felveteli nap elottol kezdve fel evig jart egy magamtanarhoz aki jatekosan keszitette fel felvetelire es a difer tesztre. Rengeteget gyakoroltunk jatekosan ami nem azt jelenti, hogy kenyszeritettuk a tanulasra.

A felveteli napjan megigertem olyan jatekot kap amilyen akar csak legyen jo, es figyeljen oda.

Kioltoztunk nem nagyon cicomazva de nem is melegitobe ment a gyerek.

Vegul felvettek es nem bantuk meg.

Fontos,.hogy ha ugy erzed az lesz a tokeletes iskola tegyel meg mindent erte!.

2020. febr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Igen meglep, hogy vannak szülök akik vissza tartják a gyereket az iskolától mert még legyen gyerek, had játszon a másik fele meg a szülöknek benyomja egy kemény iskolába a gyereket, hogy az szülö álmait amit a szülö nem ért el a gyerek érje el, mindegy, hogy mi lesz.


Körzetes iskolákba fel kell venni a gyereket. Testvér bonusz mindenhol van.

A protekciós gyerekek kerülnek be a legvégén, mert ahova felvételi van ott vissza tartanak mindig 2-3 helyet fellebezésre. Mert ugye fellebezhetsz ha nem veszik fel. Ilyenkor újból megnézik, de a fellebezésnél persze azt veszik elörébb aki habár nem volt a felvételin szuper de ismerik a szülöt...


Egy tipikus példa a családunkba:

A testvéremék a fiukat a körzetes nem túl nagyon dicsért általánosba iratták be. A gyerek az elejétöl kitünö volt, aztán 5 felett is max 4-ei voltak.

Az unokatesóm a fiát aki szerintem totál olyan mint az unokaöcsém ugyan abban az évben egy elit általánosba nyomták be, felvételivel, átjelentkeztek másik városba, hogy körzetesek legyenek. A gyerek egész jól telejsített is de aztána szülök lelkesedése alább maradt, mikor a gyerek elérte a tizenéves kort nem törödtek vele, nem voltak követelések.

Most mindegyik 15 éves az elit iskolás fiu most egy gyenge középiskolába jár, a körzetis általánosba járt kisfiút egyböl felvették az egyik helyi legjobb gimnáziumba ahol most is hozza a 4-5 szintet...

Vagy is totál mindegy hova adod be az elsö 8 évre a gyerekedet, ha jó akkor a körzetis iskolában is jó lesz.


De ezt látom a lányaimnál is sima körzeti iskolába járnak, most 2-3 osztályosak. A kicsit egy évvel a beiskolázási kötelezetsége elött adtuk be, mert iszonyatosan menni akart. Ès ö is pont olyan jól teljesít mint a nagytestvére aki szeptemberi gyerekként évvesztesen ment iskolába. Mindegyik 4-5 teljesítést hoz. Habár nálunk kitünö nincsen, mert a tanárok elképzelése(és szerintem is), olyan nincsen, hogy mindegy tantárgyból valaki kiválóan teljesítsen. Lányaim sem szomorúak ha rajzból vagy zenéböl 4-t hoznak, mert pl az annyira nem megy nekik...

2020. febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg pont, hogy az első 8 év fontosabb mint a középsikola. Ott kapja meg az alapokat a gyerek. Hiába vannak csak ötösei, ha alacsonyabb a színvonal mert a tudása nem lesz több, sőt.. Gimnazistakén viszont akár gyengébb iskolában is fel lehet készülni önállóan az adott tárgyakra, érettségikre.
2020. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

szegény kölyök...

de ha mindenáron tönkre akarod tenni, tessék: barátkozz össze a polgármesterrel, a jegyzővel, a rendőrség helyi fejesével, és az iskolaigazgatóval. ja, meg a tankerületi fejessel is, ő is fontos. és akkor biztos felveszik a helyre, ami miatt már az óvódában húzzátok a baromságaitokkal, stresszelitek, de legalább bekerül, és nem abban a tudatban éli le az életét, hogy micsoda csalódás ő az ő hlye szüleinek.

2020. febr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Általánosban eleve nincs felvételi.
2020. febr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el kicsit. Egy 6 éves gyerekről beszélünk. Nyilván fontos, hogy szimpatikus tanító nénije legyen, de túlparázod. Mi a nővéremmel más úton mentünk. Ő negyedik után ment az ország egyik legjobb gimijébe, én pedig maradtam a körzeti általánosomban. Onnan is felvettek utána egy jó gimibe, igaz az enyém csak a 20. volt az országban és nem a 3. Én BME-s lettem, ő Semmelweises, elvégeztük, van munkánk. Annyi volt a különbség, hogy neki többet kellett a tanulással foglalkoznia és ez pontosan 0 előnnyel járt a további életére.


Amit mondani akarok, hogy itt még nem számít egy nap teljesítménye. Válassz egy aranyos tanító nénit, akinél siker élménye lesz és nem napi 3 óra házija. Ha rossz helyre kerül, akkor még midnig lehet iskolát váltani, de ha az első években elveszi valaki a kedvét az egésztől, az sokkal rosszabb, mint ha nincs angol tagozat.


Az meg pletyka, hogy a harmada protekciós. Egynek -kettőnek tényleg biztos van ismerőse, de nincs olyan, hogy 200 kisgyerekből 60 keresztanyja az igazgató.

2020. febr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a 80-as években kezdtem az iskolát, egy tagozatos osztályban. Már akkor volt felvételi,a mai napig emlékszem rá, logikai feladatokat kellett megoldani játékosan, én kimondottan élveztem, olyan volt, mint egy játszóház. Szigorú iskola volt, de jó emlékeim vannak, mindig jól teljesítettem, pedig versenyszerűen sportoltam. Itt is volt pár protekciós gyerek az osztályban. De nagyon motivált, jó osztályközösség volt. Középiskolát viszont érzelmi alapon választottam, és nagyon furcsa volt, hogy az osztálytársaim nagy része úgy tekint az iskolára, tanulásra, mint valami szükséges rossz, amit túl kell élni pár évig, aztán szabad leszel. Szerintem a későbbi életemre, tanulmányaimra, munkámra sokkal több pozitív hatást gyakorolt az általános iskola, a motivált, szorgalmas osztálytársak, a tanárok bíztatása.
2020. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!