Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen programoknak örülnél?

Milyen programoknak örülnél?

Figyelt kérdés

Kedves óvodapedagógusok, kedves szülők!

Ti milyen programoknak örülnétek?

Tippeket szeretnék kérni, hogy ti milyen összejöveteleket szerveznétek amin a szülők is részt vesznek

Ősz elején szüreten veszünk részt.

Farsangkor mulatozás, beöltözés.

Húsvétkor találkozni esetleg, közösen tojást festeni, fiúk meglocsolják a lányokat stb. Ilyenre lenne nektek igényetek?

Ti milyen programoknak örülnétek? Bográcsozás, közös kirándulás?

Vagy ilyenek nem férnének bele az időtökbe és nem szívesen vennétek részt ilyeneken?

Bármi ötletet szívesen fogadok. Még azt is, ami kicsit nehezebben valósítható meg.

Előre is köszönöm!!



2020. ápr. 13. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Hova akarsz te programokat,amikor kijárási tilalom van,és mindez még őszre se fejeződik be ami most van ?!
2020. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha csendben maradtál volna bölcs maradtál volna...



Azt hittem ez egyértelmű lesz....

Nyilván nem mostanra szeretném a programokat, mikor óvoda sincsen egyáltalán!!

és lehet, hogy jövőre se lesz...


Szerintem egyáltalán nem probléma, ha valaki tenni akar azért, hogy a csoportjába járó gyermekeket minél több inger érje és boldog gyermekkora legyen.

Fejlődni és többet tudni soha sem árt...

Felvetődött bennem ez a kérdés, miért ne írhatnám ki most? Majd 2 év múlva, mikor minden helyreáll? Ugyan, lehet hogy addigra már el is felejtem. Ötletelni ezekről meg lehet addig, tervezni és álmodni.

2020. ápr. 13. 15:22
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Én nem szeretem az ilyeneket (mondjuk amiken voltunk is kínszenvedés volt), de a gyerek sem azokat amiknél ott vagyunk.


A legutóbbi a farsangkor volt, szabadságot kellett kivenni egy csomó szülőnek azért, hogy kis széken kuporogva gyorsan összedobjon egy maszkot a gyerekkel, fél óra volt az egész. Ebből a fél órából az én nagycsoportosom min. 15öt sírt, mert nem úgy történtek a dolgok ahogyan ő szerette volna (ha én a közelben vagyok elviselhetetlenné válik).

Tavaly húsvét, tanya látogatás. Volt pár feladat amit megcsináltak, a maradék időben a nyavajgást hallgattuk, hogy mikor megyünk már haza, ki kellett fizetni egy csomó pénzt kajára amiből egyedül a párom evett egy picit, plussz vagy 2kmt kellett sétálni - és gyereket cipelni kabátokkal együtt.

Előtte gyereknap, gyerekeknek zártkörű bábelőadás, addig a szülők kint lessenek, pár gyerek - beleértve az enyémet is sírt, hogy csak akkor marad bent ha én is, úgyhogy kint bóklásztunk a semmi közepén. Volt egy ici pici ugrálóvál, egyszerre 1 gyerek lehetett bent (persze az egész ovira volt ez), de az előadás alatt ezt sem lehetett használni, és szintén jó messzire kellett kisétálni hozzá az 1000 fokban... Élmény volt.

Közös állatkert, leszarták az állatokat, mindenkinek a játszótér kellett, szakadt az eső, full víz lett minden gyerek... 1 órát voltunk ott, a busz is kb ennyi volt odafelé...

A farsangik szintén borzalmasak szoktak lenni.

Mikulás, azzal telik a délelőtt, hogy a hidegben kint mászkálunk és feladatokat csinálnak, közben mindenki sza rrá fagy és mindenki haladna haza. Persze a részvétel kötelező, szintén megy el a szabadság...

Szerencsére a nagy most végzett, a kicsinek még 2 év van hátra, valahogy csak túléljük

2020. ápr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Egy közös kirándulásban benne lennék. Szerintem jó élmény a gyerekeknek és a felnőtteknek is. Valahova a környéken egy kis erdő járás, bográcsozás, nyilván ovis léptékben.

Az egyéb közös elfoglaltságokat nem nekem találták ki.

Nálunk pl. a Farsang zárt körű, csak a gyerekeknek, szülők nélkül. Nekem ez így tetszik, a gyerek is tud normálisan játszani, táncolni, jól érezni magát anélkül, hogy a szülő fél percenként szól neki a fotó miatt, hogy "de nézz", mosolyogj"... a szülő meg nem ül valahol a kispadon unatkozva 2 órát.

Tojást is fessenek, locsolkodjanak, szüreteljenek magukban, szülők nélkül.

Nálunk a közös barkácsolással próbálkoznak, aminek lényege az lenne, hogy az oviban a szülő a gyerekkel barkácsol valamit. A valóságban a kevésbé ügyes szülő ott szenved, hogy valami elfogadhatót összehozzon, miközben a gyerek a többi gyerekkel futkorászik össze-vissza és pakolja szét a játékokat.

2020. ápr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Semminek. El tudom tölteni azt a kevés szabadidőmet, ami van az óvónők hülyeségei nélkül is. Arról ne is beszéljünk, hogy szinte mindig munkaidőre tervezik a programokat. Egy fél órás baromság miatt ki kell vennem egy nap szabadságot. Tök jó, csak nekünk nincs 25 nap pótszabadságunk.
2020. ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

"és mindez még őszre se fejeződik be ami most van"


hú, te figyu, az ötöslottó számait írd már meg! az csak most szombaton lesz! Ha szeptembert ennyire tudod, ez is menni fog!


kérdező. én egy szabadtéri bográcsozást, szalonnasütést el tudnék képzelni. De ha van face csoportotok, akár oda is kiírhatod szavazásra, kit mi érdekelne. Nálunk nagy sikere van a pizsibuliknak, havonta 1x péntek este bent alhatnak az oviban (azt hiszem max 10 gyerek/csoport), ilyenkor a szülök is szusszanhatnak kicsit, akiknek nincs lehetőségük máskor. Vacsit szoktunk összedobni nekik (ált. pizzarendelés), meg viszünk be üccsiket. Az óvónők pedig azt hiszem egy grátisz szabadnapot kapnak érte

2020. ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#3 válaszoló

Sajnálom, hogy negatív élményeid voltak, pedig nagyon mókás és vidám hangulatú összejövetelek kerekedhetnek. Legtöbbször a hozzáálláson múlik minden.

Kitartást, hogy "túléljétek" az ovit...


#4

Köszönöm a véleményt!


#5

A gyermekeknek szükségük van ilyen programokra. Ezekre a "baromságokra", hogy téged idézzelek. De nyilván ha te el tudod dönteni mire töltitek az időtöket, valami szuper programot csináltok a gyereketekkel, hogy igazán boldog élete legyen.

Egyébként az óvónőknek rengeteg munkájuk van minden tevékenységben, program szervezésében. Nagyon lenézően írsz a munkájukról.

Nem is szeretnék órákig erről írni, de kultúráltabban is meg lehet fogalmazni, ha valami nem tetszik. Illetve elég az egyik szülőnek részt vennie ezeken, jó esetben 2-2 nagyszülője is van a gyerkőcnek...


#6

Köszönöm szépen, a pizsibuli szuper ötlet!!!

2020. ápr. 13. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Óvodásoknak bográcsozás? Főleg erdőjárással megspékelve.

Milyen jó összekovácsoló program a bográcsozáskor leforrázott kis társukat látogatni a kórházban.

Egy erdőtűz meg örök élmény.

2020. ápr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
A gyerekeknek semmi szüksége erre, a szülőknek meg pláne. Megnyugodhatsz, hogy a szülők 99%-a így gondolja, még ha a szemedbe jópofizik is. Azt meg nem is értem, hogy jön ide, hogy hány nagyszülő van.
2020. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!