Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Baj az óvodában ha még nem...

Baj az óvodában ha még nem beszél?

Figyelt kérdés

Kisfiam augusztusban lesz 3 éves. Szeptembertől megy oviba.

Még csak a nem-et mondja és állathangokat utánoz.

Mostanában már pár szónak mondja az első vagy utolsó szótagját is.

Ez még nagyon kevés. Jártunk beszédfejlesztésre is, de közbejött a vírus.

Óvoda beleköthet?

(szobatiszta)


2020. jún. 26. 13:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy az oviban gyorsabban megtanul beszélni.

Szerintem nem baj. Továbbra is kell járnia fejlesztőre.

2020. jún. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, szeptembertől járunk tovább beszédfejlesztésre.

Illetve itthon is gyakorolom vele a feladatokat és mondókázok, mesélek.

Attól tartok nehogy belekössenek és eltanácsolják valami speciális oviba.

Még nem voltunk ilyen helyzetben. A nagyobbik gyermekünk már beszélt ilyenkor.

2020. jún. 26. 13:05
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk azt kérték, hogy nem baj, ha nem beszél folyékonyan, de meg tudja magát értetni, akár kézzel lábbal, de a lényeg, hogy ha valami baja van, vagy szeretne valamit, akkor ne csak sírjon.
2020. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Ja és amúgy az oviban be fog indulni a beszéd nála gyorsan. Annyira fogékonyak, mindent eltanulnak egymástól.

Nálunk is volt a csoportban egy kislány, aki alig tudott még pár szót szeptemberben, decemberre pedig már mondatokban beszélt.

2020. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Amit a 3-as írt. Tudja magát (és akarja is) megértetni.

Mi ezért halasztattunk, mert ez nem ment. Így legalább tudtuk hordani tovább fejlesztésre. Ovival együtt nem ment volna, ott nem vállalták.

2020. jún. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Az ovi önhatalmúlag nem küldheti speciális oviba, csak a szakértői bizottság (merthogy oda meg nem vehetnek fel csak úgy gyereket, csak az SZB javaslatára). Egyébként ha az oviban nem indul be a beszéde, akkor nem tragédia, ha spec oviba kell járnia, nagyon sokat tud segíteni, és külön vannak a csoportok a gyerekek problémai szerint differenciálni. Azzal csak nyer, ha olyan óvodapedagógusok foglalkoznak vele, akiknek ez a szakterületük. Nyilván ez csak akkor, ha egyrészt szükséges, másrészt megértem, ha gondot jelent a dolog, ha az ovi nagyon messze van és nem megoldható, hogy emberi időben hozzátok-vigyétek.
2020. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Nekem a lányom 2 éves

Pont itt tart

És a védőnő 2,5 éves korig adott haladékot beszédindításig....

Nálatok nem foglalkozott vele?

2020. jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6%

Mmint látom hogy voltatok..

De hogy félbemaradt

Arra

Gondoltam


Meddig jártatok?

Volt eredménye?

2020. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%
Baj. Nem fogja tudni elmondani mi történik vele odabent. Enyém is így volt sajna és csak akkor derült ki hogy bántja egy gyerek amikor már eltudta mondani, addig csak azt láttam nagyon szomorú és utálja az ovit. Óvónők csesztek szólni, védték a saját renoméjukat. Nagyon jó óvónői legyenek a gyereknek, ez számít. Tsmt-t kezdd el vele és csináld a beszéd fejlesztést, nem egy nagy tudomány amit fejlesztéseken csinálnak ezirányban, neked is menni fog.
2020. jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
9,es vagyok. Én gyerekem 2,5 évesen kezdett végre szavakat utánunk mondani, akkor amikor elkezdtünk tsmt-zni. Kiscsoportban már nagyon sok szót használt de a mondatok még rövidek egyszerűek voltak. Most 5,5 éves és azt mondom mostanra nagyon szuperül beszél és egyre kevesebb hiányosságai vannak szóval hajrá, sokat tanulgassatok szavakat, mi mit jelent, mi micsoda és én ajánlom a tsmt-t is, mai napig csináljuk jót tesz. 2,5 évesen úgy nézett ki sose fog tudni normálisan beszélni de 3 év után ma már hülyeségnek tűnik hogy ilyet gondoltam :) Ja és az enyém autista, szóval ne adjátok fel, csak foglalkozni kell ezzel a problémával.
2020. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!