Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a jobb? Ovi előtt bölcsibe...

Mi a jobb? Ovi előtt bölcsibe adni a gyereket, hogy szokja a társaságot és könnyebb legyen neki ha majd oviba megy, vagy ha van rá mód akkor csak oviba adni 3 évesen?

Figyelt kérdés
Min a két gyerekem augusztusi. Nem jutott eszembe a nagyot aki most 2 éves bölcsibe adni, hiszen a picivel itthon leszek úgyis. Csak 3 évesen adnám oviba. Több helyről hallottam, hogy nem lesz jó neki, mert a többi gyerek már jobban megszokta a társaságot és nem fog tudni olyan könnyen beilleszkedni. Ezért gondoltam esetleg február-marciusban beadom a bölcsibe. Magán céges bölcsi, tehát simán be ennél. Kérdés, hogy tényleg jobb lesz e neki?!?!

2020. aug. 5. 14:59
A kérdező szavazást indított:
Igen, add be bölcsibe februárban
Add be már most szeptemberben
Ne add be majd csak oviba
68 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Mi még a játszótérre is csak kb 3x mentünk egy évben, egy gyerek sincs a környezetünben, az ég világon semmi gond nem volt az ovikezdéssel
2020. aug. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
A bölcsi nem arra való, hogy ott szocializáld a gyereket kényelemből. Az arra való, ha muszáj dolgoznod és nem tudsz vagy nem akarsz otthon maradni vele óvodáig
2020. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Augusztusban tölti a 3t, akkor szeptemberben menjen oviba. Előtte felesleges a bölcsi, ha otthon vagy. Ha csak (majdnem ) 4 évesen menne, mert szeptember utáni lenen akkor már mondanám h 3 éves kor után legyem neki gyerektársaság, de 2 évesen nem kell.
2020. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Hát, lehet, hogy nehezebb lesz neki az oviban, de most meg a bölcsiben lesz nehéz. Minek az? Ha nem dolgozol, hadd maradjon odahaza.
2020. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
A bölcsibe akkor adjuk amgyereket, ha muszáj dolgozni menni.
2020. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem azért adnám be nyilván, mert én ilyen kényelmes típus vagyok. Mint írtam, nem akarom beadni. Sajnálnám is ha nem lenne velem itthon. Olyan jól elvagyunk.

Pusztán az ő érdekeit szem előtt tartva kérdezem.

Köszönöm megerősítettetek abban, hogy elég lesz majd jövőre neki az ovi.

2020. aug. 5. 15:25
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Arra a pár hónapra nem adnám be. Ha most elkezdené, az más.

Egyébként gyerekfüggő, hogy érdemes-e. Én a saját esetünkben utólag már úgy látom, akár 1-1,5 évesen is mehetett volna. Már akkor is nagyon tapadt, de ha időben cselekszem, talán nem gyógyul annyira rám, hogy emiatt 3 évesen ne sikerüljön oviba adnom, és még további 8 hónapot lógjon rajtam. Ilyen is van. Te tudod, milyen a gyereked.

2020. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szavaztam egyikre sem, mert szerintem ez gyerek- es elethelyzetfuggo. En kesz voltam oviig itthon tartani azon az aron is, hogy nehez volt a munkat megoldani (koran “visszamentem” home officebol), siman maradhatott volna 3,5 eves koraig, de el kezdte elobb igenyelni, igy meg 2 eves sem volt, mikor elkezdte, es azota is imad kozossegbe jarni. A kicsinel meg nem tudom, hogy hogy lesz, nala valoszinuleg az en energiaszintem fog jobban beleszolni a dontesbe.
2020. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Én nem adtam be a nagyot bölcsibe, be se vették volna, mert otthon voltam a kicsivel. De így jobb is volt, így nem érezte, hogy le van passzolva a kistesó miatt.
2020. aug. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Derjaderja ***** válasza:
18%

Nagyon függ a gyerek karakterétől. Az enyém pl masfél éves, napi szinten igényel gyerektársaságot már hónapok óta.

Temperamentum kérdése is, hogy képes-e egy felnőtt egyáltalán lemozgatni.

Én bölcsipárti vagyok, szerintem mindenkinek sokkal egészségesebb, kivéve kifejezetten anyás, szorongó gyerekek esetében, de a mi ismeretségünkben még az ilyen karakterű gyerek is imádja a bölcsit, a karantén alatt meg pl itt a szomszéd kislány minden nap várta a bölcsit.

Főleg ha magán, akkor nem pampoghatnak meg nem is fognak, és nem magyarázzák el, hogy csak akkor jogos, ha dolgozol.

Elhozhatod délben és lehet, hogy lehet csak heti 2 napra vinni pl, ha meg nem jön be a gyereknek, abbahagyni.

Ja, és a fejlődésük is nagyon meg tud ugrani a közösségben.

2020. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!