Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vinnéd most a masodik hullám...

Vinnéd most a masodik hullám alatt oviba az 5 évesed, ha nem dolgozol?

Figyelt kérdés
Kétévessel vagyok itthon. Marcius óta ma ment először az ötévesem oviba. Hatodikos lanyom is elkezdte a sulit. Bizonytalan vagyok, hogy meddig járjon az ovis, vegyem-e majd ki egy időre, vagy mi legyen. Túl meredek a járványgörbe, aggódunk.

2020. szept. 1. 11:05
A kérdező szavazást indított:
Igen vinném. Csak akkor maradna itthon, ha bezár az ovi.
Igen, vinném. De ha az iskola bezár, és az ovi nem, akkor már itthon tartanám.
Vinném, de ha nagyon elszabadul a jarvány, otthon tartanám. Akkor is, ha semmi sem zár be, és az iskolásnak mennie kellene suliba.
Nem vinném, járvány van.
Ezen a héten még nem vinném, meglátom, hogy alakulnak a számok. Utána lehet, hogy itthon maradna..
Egyéb, kifejtem.
81 szavazat
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az 5. válasznál azt akartam írni, hogy utána lehet, hogy vinném
2020. szept. 1. 11:08
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha ertelmes intezkedest hoznanak, mindent bezarnanak ami nem letfontossagu. Ha ertelmes kormanyzas is mukodne, ezt mar januarban megtettek volna es akkor soha be sem jutott volna a virus.
2020. szept. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

A 6.os lányod ugyan úgy hazahozhatja, vagy a férjed vagy Te, akárhova mész. Maszk ide vagy oda.

Egy 6.os gyerek nem hiszem, hogy reggeltől a hazaérkezéséig szigorúan magán tartja a maszkot.

2020. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Én itthon vagyok, szóval ha durvul a helyzet, akkor inkább nem viszem.

Most is csak délelőtt jár, mert kötelező.


Amikor láttam, hogy fogynak a csoportból a gyerekek és aki nem tudta megoldani betegen vitte be, én akkor is kiírattam. Ha nem muszáj, ne legyen beteg (meg az egész család).

2020. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Az ovi kötelező, szóval szerintem nem rajtad múlik.


"Ha ertelmes intezkedest hoznanak, mindent bezarnanak ami nem letfontossagu"


Az óvoda és iskola - sajnos vagy sem - létfontosságú. Hova tenné az a rengeteg dolgozó szülő a 3-10 éves gyerekét, míg dolgozik?

2020. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Igen, aztán alvás után elhoznám. Az ovi kötelező.
2020. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Kötelező igen, de elmondták, hogy ha bedurvul a covid, akkor jogod van otthon tartani.
2020. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Kötelező és nagyon is szüksége van rá. Így is megkésett és főleg szociálisan "gyenge". Borzasztó volt ez a fél év a befagyasztott fejlesztésekkel (mondjuk ennek ellenére látványosan sokat fejlődött a neurológus szerint).

Tehát igen, viszem, amíg ismét nem zárják be.

5 éves, ma ment először és 1 évessel vagyok itthon.

De egyébként nem vagyok túl optimista. Szerintem max. egy hónapot fognak járni.

2020. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Ha otthon lennék és lenne olyan opció, akkor nem vinném. Nyilván ha dolgozni kell, akkor nincs mese.
2020. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy mindketten itthonról dolgozunk, van egy 3 éves fiúnk, nagyon gondolkodunk hogy engedjük e? Van e értelme , főleg hogy a szomszéd községbe a tanítást se kezdték meg, mert koronás volt az egyik oktató.Nincs nagytesó és alapvetően megtehetnénk ,hogy itthon maradjon.De eddig csak az ellene ,mellette érveket gyűjtjük és figyeljük az eseményeket, ha a számok azt mutatják, akkor szerintem itthon tartjuk.Viszont a ti helyzetetek a nagyobb tesó miatt más.Ő valóban hazaviheti ,összeszedheti még akkor is ha tényleg szabályosan hordja a maszkot(mert amúgy egy ekkora gyerek akár tarthatja a szabályokat ha úgy van) és nyilván míg az iskolát be nem zárják, online oktatásra át nem állnak neki muszáj járnia.Szóval így nem sok értelme van a kisebb gyereket otthon tartani.
2020. szept. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!