Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Iskolába menjen,maradjon?Jól...

Iskolába menjen,maradjon?Jól összevesztem tegnap az óvónővel. Hiszen tölti a 6 évet, mennie "kell", de az óvónő inkább ráhúzatná, hogy SNI-s. Hallgassátok meg a történetem.

Figyelt kérdés

Tegnap az oviban jól összevesztem a lányom egyik óvónőjével. A lányom jövő júniusban tölti a 6 évet, tehát 6 évesen és 2 hónaposan kellene iskolába mennie, és ugye az új törvények miatt ez kötelező is. Múlthét kedden kezdődött az ovi, a tegnapi napig összesen 5 napot jártak,előtte csak március elején, tehát fél év kihagyással a koronavírus után. Az óvónö tegnap délután közölte velem, hogy szerinte a gyerekem a nagycsoportos képességfelmérő alapján (amit decemberben kellene csinálniuk!) nem iskolaérett, és marasztaljam még 1 évet, annak ellenére, hogy így a papírjára az kerülne, hogy SNI-is, tehát mindenkor meg lenne bélyegezve. Mondja ezt fél év ovi kihagyás után, 3 nap oviba járás után, ugyanis a 4. napon már megcsináltatták a lányommal ezt a tesztet 25 másik zsongó gyerek mellett. (Zárójel, a március elején csináltatott középsős tesztet 128 %-ot teljesített, még jobbat is, mint ahogy kellene). A lányom 2,5 éves kora óta szobatiszta, rettenetesen önálló, közvetlen, kedves, barátságos, szociálisan teljesen érett, ellenben mozgékony, és az óvónőnek is "csak" annyi baja volt vele, hogy uram bocsáss fél év otthonlét után a gyerekem nem ül meg a fenekén, hanem minden más érdekli, plusz 1-2 matek példát újra kellett vele számoltatni.

(Zárójel megint, az óvónők nem tudják, hogy én tudom, hogy a csoportjukból 10 gyereknek mennie kell, 14-nek maradnia az életkor alapján, és ha nem marasztalnak pár gyereket, akkor összevonják őket egy másik csoporttal, amit ők nagyon nem akarnak).

Természetesen nem az ellen vagyok, hogy a lányomnak nem tenne jót egy 4. év ovi, a problémám azzal van, hogy ez csak úgy történhet meg, ha a papírra ezt a megbélyegző szöveget teszik, ami abszolút nem fedi a valóságot. Én azt gondolom, idén már mindenki 6 évesen kezdi az iskolát, mindenkinek sokkal, de sokkal nehezebb lesz, nem csak nekünk, a mínusz egy év miatt, és a vírus miatti kihagyás miatt is. Emellett minden gyereknek mások a képességei, és csak azért, mert az én gyerekem kicsit mozgékonyabb, vagy nem rajzolt 3 évesen úgy, mint Picasso, attól még nem más. Rettentően önálló, talpraesett, barátkozó típus, egyébiránt második gyerek. (Zárójel harmadjára is, tudom, miről beszélek, van egy bátyja, aki 7,5 évesen kezdte most az iskolát szintén 6 meg 7 évesekkel, és egyáltalán nincs az elején katonás rend az osztályteremben, hanem megvan egy bizonyos átmenet az ovi és a suli között, vagyis hagyják őket pihenni, elvonulhatnak hátra ledőlni babzsákfotelbe, és most még csupán rajzolgatnak, színeznek. Mindezt teszik egy neves, elit iskolában.)

Én leginkább azon vagyok felháborodva, hogy 3 nap oviba járás után ezt így nagy bőszen kijelentik, fél év teljes ovi kihagyás után, továbbá nem szeertném megbélyegezni a gyermekem egy életre.

Ti ezt hogy látjátok?

Kérlek, ne azt írjátok, hogy ti örülnétek, hogy marasztalják a tieteket, ennek a helyzetnek a függvényében szeretnék kommentekkel találkozni. Előre is köszönöm.



2020. szept. 8. 11:22
A kérdező szavazást indított:
Igen, menjen, mindenki megy 6 évesen, mindenkinek nehéz lesz
Nem, még maradjon egy évet, akkor is, ha SNI kerül a papírra
72 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Menjen. Főleg, ha valóban így van, hogy azért akarnak indokolatlanul ott tartani néhány gyereket még pluszban, hogy ne legyen összevonva a csoportjuk. Ezt ne más terhére tegyék! És tényleg ne olyan áron, hogy örökre megbélyegzik a gyereket.

Ha kell, akkor csináltass máshol iskolaérettségit.

2020. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Ne hagyd magad! Kerj fuggetlen felmerest! Nem SNI-is a gyereked, semmilyen papiron se legyen az. Ez felhaborito!! Kulonben is 1 ev mulva megy suliba, miert most csinaljak a tesztet?! Ovodavezeto, ha az nem segit, akkor feljebb menj, ha mindenkepp kenyszeriteni akanak!!
2020. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Milyen sni? Az én lányom is sni-s, én kértem, hogy az legyen, mert nem beszélt csak 3 évesen, így kap az oviban fejlesztést. Tudom, hogy egy iskolásnál neccesebb, de azért nem mindegy, hogy, milyen sni. Amúgy szerintem sni nélkül is lehet évvesztes ha felmérik a nevtanban.
2020. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Menjen. Ne az óvónőre hallgass, hanem a saját ösztöneidre, te ismered a lányod, te vagy az anyja, az iskola alatt is te leszel mellette!
2020. szept. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy jelen törvény alapján nem az óvónő írja a papírrá hogy SNI. Hanem a pedagógia szakszolgálathoz kell elvinni iskolaérettségi vizsgálatra, ott pedig kiderül az igazság. Még nagyon SNI-s gyerekre sem mondják ki gyakran, mivel nagyon kevés fejlesztő van országos szinten, így inkább rámondják, hogy normál.

Tehát végülis mindegy mit mond az óvónő.

2020. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló: nekem a lányom másfél éves kora óta beszél mondatokban, nagyon hamar járt, beszélt, s lett szobatiszta.


Kiegészítés: Tény, hogy rettenet mozgékony, és nem olyan jó a kézügyessége, mint a bátyjának, de vajon tényleg el "kell" várni egy 5 évestől, hogy üljön meg azonnal a fenekén? Vajon erre nem elég ez a plusz 1 év, amit majd júniusban tölt? Erre legyen inkább 2 év? Nem szeretném, ha a papírra bármi rákerülne.

Kényszíreteni nem tudnak, ezt tegnap elmonda, mivel ha nem írom alá az ő általuk kitöltött "maradjon oviban" javasló papírt, akkor nem tudnak mit tenni, menni fog.

Én inkább felháborítónak tartom ezt a kapkodást, csak azért, mert december a határidő, meg mert vírus van.

2020. szept. 8. 11:37
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, el vagy tévedve, már nem az óvónő dönti el, ki iskolaérett. A 3. és a 6.válaszoló adott korrekt választ.
2020. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónővel nem kell összeveszni. Ha igaza van, akkor azért nem, ha meg idióta, akkor meg azért nem.


5-ös írta le az igazságot, idemásolom:


"Amúgy jelen törvény alapján nem az óvónő írja a papírrá hogy SNI. Hanem a pedagógia szakszolgálathoz kell elvinni iskolaérettségi vizsgálatra, ott pedig kiderül az igazság."


Erről van szó!

Vagyis én a helyedben, ha ilyet mondtak volna, vállat vontam volna és kész. Ha tényleg marasztalni akarják, akkor úgyis lesz ped.szakszolg. vizsgálat (vagy legalábbis te biztosan kérheted). Ha ők azt mondják, hogy mehet, akkor az óvónő bármit csinál, a lányod iskolás lesz. Ha meg azt mondják, hogy SNI-s, akkor meg neked kell elfogadnod, hogy rosszul ítélted meg a lányodat. (Egyébként amit leírtál, számomra is abszolút úgy tűnik, hogy a lányod iskolaérett, és valóban az lehet az óvónők motivációja, hogy ha kevés gyerek marad, akkor összevonják a csoportokat.)

2020. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Goldmund73: Teljesen igazad van. Ha valóban SNI-s lenne, elfogadnám teljes mértékben, de azt gondolom, az már hamarabb mutatkozott volna valami egészen más formában, nem 5 éves életkorán túl.Lesznek nehézségek, ebben biztos vagyok, nyilván több nehézség lesz, mint egy 7 évessel, de azt súgják nekem odabennt, hogy vinnem kell.
2020. szept. 8. 12:08
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

Tavaly ugyanez volt a mi ovinkban. A fél csoport maradt, ezért idén nem indult csak 1 kiscsoport. Direkt visszatartják őket, mert az iskolában tanító hiány van és nem indíthatnak több osztályt, viszont a létszám már így is harminchoz közeli.

Volt olyan szülő, aki visszautasította és vitte iskolába a gyereket. Van olyan márciusi, áprilisi gyerek, aki maradt az oviban. Ők 7 év 6 hónaposan kezdik az iskolát. Szerintem ez már túlzás, főleg, hogy 1-1,5 évvel fiatalabbak is lesznek. Mind fizikailag, mind érzelmileg érettebbek már az osztálytársakhoz képest. Ami nem biztos, hogy minden szempontból jó a gyereknek. És szerintem az oviban is szenvedés. Mivel ott a kötelező dolgok a kisebbeknek van kitalálva és ritka az olyan óvónő, aki nem ragaszkodik a megszokotthoz (pl. délutáni alvás).te


Szóval bízz magadban és ha te úgy ítéled meg, hogy már iskolaérett, akkor menjen iskolába. Én úgy vagyok vele, hogy az én döntésem. Ha rosszul sül el, akkor is én döntöttem így és nem mások döntöttek helyettem.

A másik, hogy én biztos nem hagynám, hogy megbélyegezzék a gyerekemet. Még nem tudni, hogy ezek a megbélyegzések később milyen hatással lesz az életére és hol fog felbukkanni a "diagnózis"

2020. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!