Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján választottatok óvodát? Hol kerestek?

Figyelt kérdés

Nincsen az ismerős körömben óvodás gyerek, így nem tudom megkérdezni,miért oda ieattak be. tehat amire kíváncsi lennék, hogy honnan lehet tájékozódni? Mire figyeljek?

Nagy divat most a magán óvoda, tényleg annyival jobb? Mennyibe kerülnek? És igaz h évekkel előre kell jelentkezni? Köszönöm a válaszokat!



2020. júl. 20. 13:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Ami a legközelebb volt a munkahelyemhez
2020. júl. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Mi a körzetes oviba irattuk. Ami nekünk szempont volt, az oda járt, vagy éppen oda járó gyerekek szüleinek véleménye és a megközelíthetőség. Szerencsénk volt. A körzetes ovi közvetlenül a háztömb mellett ahol laktunk volt. 1 perc sem volt átszaladni, és az egyik legjobb ovi a városban.
2020. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%

Mi magánoviba járattuk a gyerekeket. Számunkra fontos szempont volt, hogy legalább oviban ne moslékot kapjanak, hanem egészséges ételeket. Vegyék figyelembe, ha allergiás valamire. Ne legyen nagy a csoportlétszám. Foglalkozzanak is a gyerekkel, ne csak kivágják azt udvarra oszt jónapot. Legyen nyelv tanulási lehetőség.


Elhiszem, hogy van jó állami ovi is, de én még nem sokat láttam.

2020. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
3-as a magánovikra is ugyanazok a szabályok vonatkoznak az étkeztetés terén, mint az állami ovikra. Szigorúan ellenőrzik mit rakhatnak a gyerekek elé, és külön főznek mindenhol az allergiás gyerekekre. Lehet sok éve volt különbség, viszont most már ebben pont nincs különbség.
2020. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
A körzetesbe járt mindkettő. Közel volt a lakásunkhoz és munkába menet útba esett. Amikor a kisebbik nagycsoportos lett, elköltöztünk a város másik felébe, de inkább korábban keltünk, nem írattuk át az új lakáshoz közelebbi oviba. Most már mindkettő iskolás, a közeli suliba járnak.
2020. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
Mi mindenből a legjobbat szeretnénk a gyermekünknek, így pár nap óvoda nézegetések után megtaláltuk azt a magánóvodát, ami a mi értékrendünknek a legjobban megfelel, ahol olyan környezetben lehet, ami sok helyen nem megoldható, ahol napi 4 ellenőrzött, egészséges, vitamindús, felesleges szénhidrát nélküli étrenddel várják a gyerekeket, ahol bio gyümölcsöt és zöldséget adnak, ami könnyen megközelíthető, de mégis csendes környéken található, ahol a bátorító, kedves, gondviselő óvónénik és a tengernyi játék megszépítik az óvodában töltött időt, ahol mindennapos sportfoglalkozások nemcsak az egészséges életmódot, hanem a különböző sportok megismerését is elősegítik és ahol egész napos angol kommunikáció, foglalkozások és igény szerint egyéb nyelvi foglalkozások biztosítják korunk elvárásait.. Én azért látom a különbséget állami és magánovi között, de még magánovi és magánovi között is. A mi ovink szerintem az ország egyik legszuperebb óvodája, de ami jó, az nem olcsó, jelen esetben 140.000 Ft.
2020. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%

A nagyobbat nem vették fel a körzetes oviba, így magánoviba kerültünk. A kicsinél már egyértelmű volt, hogy ő is oda fog járni.

A nagynál volt még egy próbálkozásunk a körzetes ovival, de a szülői értekezlet után - látva a körülményeket és az óvónőket - inkább visszamondtuk. Nálunk csak a körzetesbe veszik fel a gyereket, nem lehet variálni.

2020. júl. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
24%

#6 vagyok


A mi ovinkba még most is lehet jelentkezni

2020. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Kedves 6os!megirnad,akar privátban hogy melyik ez az óvoda? Illetve amikor megneztetek párat a választás előtt mi alapján nézetek meg Azt a párat.
2020. júl. 20. 16:41
 10/21 A kérdező kommentje:
Kedves 7es.Hogy lehet hogy nem vették fel a nagyobbat a körzete óvodába??? Úgy hallottam, hogy a körzeti e mindenkit fel kell hogy vegyenek.
2020. júl. 20. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!