Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Elfogadható ha az óvónő nem...

Elfogadható ha az óvónő nem tájékoztat ezekben?

Figyelt kérdés

Kislányom most kezde az ovit, elmond dolgokat hogy dobálta a homokot, szólt neki óvónéni ne dobálja de azt is mondta ma hogy egy kislány szájba vágta, sírt óvónéni nem vigasztalta meg pedig látta.

Én természetesen mondtam neki nem szabad sem magára sem a gyerekekre dobálni a homokot, és ha valaki bántja szóljon az óvónéninek. Nem kell visszaütni stb szóljon inkább.

Engem ez ügyben az érdekelne hogy ez a semmiről nem szól nekem, legyen az a kislányom okozta vagy vele szemben ért dolgok... ?


2020. szept. 8. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Én is kevesellem az infót néha, de úgy vagyok vele, hogy nem voltam ott, nem tudhatom, mi történt.

A homok dobálást szerintem nem tartotta nagy ügynek. Ezt a sírós szájbavágást pedig nem biztos, hogy látta. A kislányod persze mondhatta, hogy látta, de egy ilyen kicsi gyerek nem mindig tud a másik helyzetébe beleérezni, nem érti, mit lát az óvónéni vagy mit nem.

Szerintem kérdezz rá holnap finoman az oviban.

2020. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kérdezek rá, még várom ha esetleg megtörténik más esemény is. Nem akarok az a tipikus fontoskodó anya lenni. Természetesen nem fogom hagyni hogy elfajuljon de 1 esetből nem akarok nagy ügyet csinálni
2020. szept. 8. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Szorozd be a sztorit 30-cal. Annyi gyereket néz napi 8 órán át. Egyikhez se kötik érzelmek. Szerinted mennyi sztori marad meg a nap végére neki? Elfelejti, mert tök lényegtelen. A gyerek meg megtanulja feldolgozni, hogy nem ő a naprendszer közepe, csak egy a harmincból.
2020. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Gondolj bele, 20-30 gyerek között lényeges infó neki egy kis homokdobálás? :)

A szájbavágást sem biztos, hogy észrevette, és nem azért mert nem figyel. Lehet hamar abbahagyta a sírást a kislányod, nem is gondolta fontosnak.

Hidd el, amiről tudnod kell fogod is tudni.

:)

2020. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm bízom benne azt hittem hogy szólnia kellett volna hogy tanítsam a gyereket hogy be dobálja a homokot vagy ilyesmi.
2020. szept. 8. 22:31
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
Nekem is most kezdte a gyerekem az ovit. Nalunk 4! gyerek jut egy felnottre es meg igy is lila folt lett a gyerekem arcan az egyik nap vegere. En mindig megkérdezem az ovonot akitol átveszem, hogy tortent-e valami rendkivuli es mindig "nem" a valasz. Ugy vagyok vele, en is kivarok. Biztos mondjak ha lesz mit.
2020. szept. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

Bizony az udvaron ahol homokot lehet dobálni az a 20-30 gyerek a mi ovinkban bizony 160. Ennyi gyerkoc van az udvaron ha minden csoport kint van, es nem tudom kiválogatni, hogy csak a sajátomra figyelek.

Ha említésre méltó dolog történik akkor szólok a szülőknek, viszont valaki meg azt sem veszi jó néven.

2020. szept. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém már nagycsoportos. Azt kell mondjam nagyon ritkán szólnak. Azt mondják a gyerekek között mindig voltak, vannak és lesznek is konfliktusok, de ezeket ők megoldják ott akkor. Ha egy gyerek rendszeresen bánt másokat akkor intézkednek. Ha nem látják az esetet akkor nem tudnak mit csinálni. Azt elképzelhetetlennek tartom hogy látják hogy szájonvágta valaki de nem csináltak semmit. Ahhoz nagyon rossz óvónőnek kellene lenniük meg különben is félnek attól hogy a gyerek otthon elkezd panaszkodni és másnap a szülő számonkéri őket.
2020. szept. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!