Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek, hogy szívesebben...

Mit tegyek, hogy szívesebben menjen reggel oviba a gyerek?

Figyelt kérdés

Kisfiam négy éves, kicsit introvertált gyerek, aki nehezen találja meg a hangot másokkal. Már középső csoportos és igaz, hogy csonka év volt az előző a koronavírus miatt, de még mindig ott tartunk, hogy reggel nem akar felöltözni, oviba menni, az oviban nem hajlandó felvenni a benti cipőt, nem hajlandó egyedül bemenni a csoportszobába, ha beviszem, akkor toporzékol.

Tudom, hogy ez nekem szól, mert mondják az óvónők, hogy 1-2 percig duzzog csak, aztán megy enni, játszani, ebédet is szépen eszi, mosolyog, beszélget. Amikor megyek érte ebéd után, akkor mindig lelkes, meséli, hogy mit játszott, mi volt az ebéd, mi volt a mesében, stb. Ugyanígy délután, este, szívesen beszél róla. Csak ébredéstől az odaérésig van a gond.

Egyébként szinte minden ilyen hellyel így van, társaságba nem szeret bemenni, játszótéren is inkább kerüli a csoportosulásokat, egyedül vagy 1-2 gyerekkel játszik, a történéseket inkább kívülről nézi stb.

Próbáltuk kedvesen, megbeszélve, határozottan is.

A családi háttér rendezett, sokat beszélünk róla, játszunk szerepjátékosat, most már van barátja is, de valamit jó lenne tenni, hogy ne legyen ilyen traumás neki a reggel.

Van valakinek pozitív tapasztalata, hogy mit lenne érdemes megpróbálni még?



2020. szept. 21. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy inkább a reggeli felkelés, indulás a baja? Én felnőttnek is olyan vagyok, hogy az indulás (a biztonságos otthonból bárhová) rémálom (introvertált jellemmel), de az ottléteket (bárhol) már élvezem.
2020. szept. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém full extrovertált és barátmániás, de máig (már sulis) utál reggel felkelni és elindulni, mert inkább otthon játszana, és bárhová elsétálni is utál, mert az unalmas. Vele nagy hisztik voltak bölcsiben, oviban és sajnos most is, aztán amikor meglátja a haverokat, már le sem vagyok tojva :) A kisebbik fiam nagyon félénken kezdte, nehezen oldódott mindenhol, csak kevés barátja van, de nagy örömmel megy reggel. A nagynál mindig bevált, ha valamit bevihetett megmutatni, legyen az kisautó, rajz, póló, lemosható tetkó.
2020. szept. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha máshová megyünk, akkor úgy általában nincs gond, vagy legalábbis nem több, mint egy introvertált gyereknek. Pl hétvégén elmegyünk boltba, kirándulni, vasárnaponként pékségben/kávézóban reggelizünk stb.

Persze valamennyi ez is lehet benne, akkor ki is bővíthetem ezzel a kérdést :)

2020. szept. 21. 10:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbálj kitartó lenni és türelmes hozzá reggelenként. Csak a reggel ilyen nehéz és nem arról van szó, hogy nem szeret az óvodában lenni vagy az óvónőket nem kedveli. Hisz délután lelkesen meséli, hogy mi volt vele, élvezi az ott töltött időt. Szóval nem kell aggódnod.

Elhiszem, hogy nehéz ez számodra, de idővel majd jobb lesz.

Hidd el, hamar megnyugszanak a gyerekek, inkább örülj annak, hogy nem azért viselkedik így, mert rosszul érzi magát az óvodában, ahol szinte a napja felét tölti.

Kitartást, ezen sok szülőnek át kell esnie!

2020. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végülis megoldódott, szinte egyik napról a másikra elmúlt a probléma, most már vidáman, magától négy be is helyben is sokkal oldottabb. Úgy látszik neki ehhez mintegy másfél tanév kellett :)
2020. nov. 21. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!