Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen könyvet vesztek szívese...

Milyen könyvet vesztek szívesebben a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Gyerekkönyvet szeretnénk készíteni,ahhoz kéne néhány tanács,hogy Ti,mint szülők,a gyermekeiteknek milyen könyvet vásárolnátok szívesen.

A könyv a 6-10 éves korosztálynak szól.

Előre is köszönök minden értelmes/hasznos választ! :)



2013. máj. 5. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

6–8 éves korú gyereknek már remek regényeket lehet olvasni, nálunk nagyon ment a Nils Holgerssor, a Rumini-sorozat, de bármi, ami kalandos, vagy az élővilágról, állatokról szól (pl. Gerald Durrell). Nagyon tetszett nálunk a Tüskevár és a Pál utcai fiúk is a gyereknek.

Amikor már maguk is olvasnak, a Geronimo Stiltonokat érdekesnek találják pl. (Másról nem tudok egyelőre nyilatkozni, nincs tapasztalatom.)


Én olyan könyvet veszek szívesen, amely igényes nyelvileg és az illusztrációit tekintve is, és vagy érdekes tudást ad át a gyereknek bármiről, vagy fiktív, de izgalmas, „erkölcsileg nevelő” hatású (na nem vagyok bigott, de bámulatos, mi mindent megjegyeznek a gyerekek a mesehősök cselekedeteiből, motivációiból), tehát nem bugyutaság.


Amit még én szeretek, azok a barkácskönyvek, origamikönyvek gyerekeknek, bár a neten már bármit megtalálni, azért jó egy könyvvel leülni és együtt alkotni.


Amitől a „falnak megyek” az az, ha látom egy könyvön, hogy megspórolták a szerkesztőt és a korrektort (vagy kóklereket alkalmaztak „Gizike mindig jó volt nyelvtanból, majd ő átnézi” stílusban), és olvashatatlan a könyv a hemzsegő helyesírási/tördelési hibák miatt.

2013. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Természetesen ment a zöld kéz!

Jöhetnek még válaszok!

2013. máj. 5. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam még pici, ezért nem sok hasznosat tudok tanácsolni, de az biztos, hogy ha egy könyvet a kezembe veszek nagyon fontos az illusztráció. Baba könyvekbe is tudnak olyan ronda, ijesztő grafikát rakni, hogy hihetetlen.
2013. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Geronimo Stilton. Könnyű és kaalandos több mint 20 résszel.
2013. máj. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :-)
2013. máj. 6. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!