Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiközösítő kisgyerekek az...

Kiközösítő kisgyerekek az oviban, hogyan segíthetnék kisfiamnak? Érdemes bevonni az óvónőket?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagycsoportos óvodás. Kiscsoportban nehezen ment neki a beilleszkedés, amikor kialakultak a "barát-párok", akkor ő nem talált magának legjobb barátot, ill. egy "nem hozzávaló" kisfiúval játszott sokat. (nem hozzávaló kisfiú= verekszik, köpköd, lökdös, fojtogat, lop). Ebből sok problémánk volt akkor. Középsőtől kezdve javult a helyzet, beilleszkedett, sok kisfiúval barátkozott. Most, hogy nagycsoportos, mindig mondogatta, hogy kik a barátai, kik a legjobb barátai, kiket fog elhívni hozzánk, kit hív majd telefonon stb. Tegnap este elalvás előtt sírt, hogy azt mondják neki a kisfiúk, hogy nem barátkoznak vele, mert már mindenkinek megvan a legjobb barátja, kialakultak a párok, és vele nem barátkoznak. Nagyon szomorú. Hogyan segítsek neki most? Azt mondtuk neki, hogy nem baj, ha nincs most még legjobb barátja, majd lesz az iskolában, barátkozzon, beszélgessen mindenkivel. Érdemes szólni szerintetek az óvónőnek, hogy beszélgessen a gyerekekkel erről úgy általánosságban? Mert tartanak boldogságórát, stb, és ez is téma lehetne. Sajnos nagyon gonoszak tudnak lenni egymással a kisgyerekek. :( Mi a véleményetek, voltatok már ilyen helyzetben?

2020. okt. 1. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Korábban se szóltál?

Eleve a pedagógus feladata a gyerekek beilleszkedésének terelése. A nehezen barátkozók támogatása..

2020. okt. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem érdemes ovisokkal erről beszélgetni, főleg nem az óvónőnek. Most éppen legjobb barátot akar, következő héten meg valami játékot, kicsik még, általában többen játszanak együtt, nem egy gyerekkel. Én amikor kicsi voltam, hárman voltunk lányok, akik közel laktunk együáshoz, kb. háromnaponta lettünk öribarik, úgy, hogy a harmadik ki lett közösítve, nagyon rossz volt amikor éppen én lettem kiutálva, a lányok rosszabbak ebből a szempontból, mint a fiúk, de túl komolyan nem kell venni ezeket a dolgokat ebben a korban.
2020. okt. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Korábbiakat nem akartam idekeverni, de pár szóban leírom: nagyon ellenségesek voltak kiscsoportban az óvónők, mert kisfiam nem volt "mintagyerek", utánozta a verekedős, lökdösős, köpködős kisgyereket, emiatt pszichológushoz is jártunk...az óvónők azon voltak, hogy kirakják onnan,állítom, hogy ők nehezítették a beilleszkedését, mert problémás, nem hallgat a szóra. Ezzel nem tudtam vitatkozni, tényleg nem viselkedett szépen, jártunk vele emiatt pszichológushoz, aki megállapította, hogy a gyereknek "semmi baja", az óvónők is hibásak voltak, a gyerek nem hiperaktív. Középsőre tényleg helyre is jött a magatartása.Azóta nincs rá panasz, dicsérik, hogy milyen szépen részt vesz a foglalkozásokban, értékeléskor is több területen kiemelkedő. (Óvónő - dadus váltás is volt már azóta, szerencsére...arra nem volt lehetőségünk, hogy más oviba vigyük, ennek magyarázata is hosszú, nem szeretném kifejteni. Ha nem oldódott volna meg kiscsoport végére, elvittük volna.
2020. okt. 1. 12:13
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
A gyereked verekedős, lökdösős, köpködős volt kiscsoportban. A többi gyerek így ismerte meg, talán ezért nem akarnak vele barátkozni. A többi gyerek is csak 4-5 éves, ők nem azt látják, hogy Pistike utánozza a rossz gyerek Bencét, hanem hogy Pistike verekedős, lökdösős, köpködős. Hiába viselkedik most rendesebben, a többiek tartanak tőle.
2020. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Amikor a gyereked a nem hozzá való, vállalhatatlanul viselkedő fiúval barátkozott, akkor beszélgettél vele arról, hogy ne vele barátkozzon, mert nem megfelelő a viselkedése?
2020. okt. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

"az óvónők azon voltak, hogy kirakják onnan,állítom, hogy ők nehezítették a beilleszkedését"

pastebin.com/maCe4xBn

Nekem az a gyanúm, hogy jobb, ha óvodát váltasz, amennyiben tényleg ilyenek az óvónők ott. Már persze ha a mai koronahisztis világban erre volna mód technikailag.

2020. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Talán a többi gyerekkel is beszéltek otthon arról, hogy ne barátkozzanak a köpködő verekedő gyerekkel..
2020. okt. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a véleményeket. 5. válaszoló, sokat beszélgettünk vele arról, hogy mi a helyes viselkedés és hogy mi a rossz példa. Kértük, hogy kerülje a fiút, elvileg megértette, gyakorlatilag néha játszik vele, mindig mondja, hogy "szépen játszanak" (az a fiú is sokat javult két év alatt). 6-os válaszoló, a régi óvónőknek tényleg ellenszenvesek voltunk, de egyrészt azóta új óvónő+dajka van( középső óta, egy éve nincs is panasz a gyermekünkre), és emellett a régi óvónőket is megértettem, tényleg nem volt megfelelő, ahogy viselkedett. Én sem tudtam elfogadni, hogy az én okos, értelmes gyerekem miket enged meg magának a rossz példa hatására. 7-es válaszoló, erre én is gondoltam, mondtam is akkor neki, hogy a többi kisgyerekkel is biztos beszélgetnek a szülei arról, hogy kivel játsszon, és kivel ne. De most tényleg azt gondolom, hogy nincs gond a viselkedésével, rákérdeztem már tavaly is, óvónő akkor azt mondta, hogy szól, ha gond lesz. Ill. néha megkérdezem, legutóbb egy hete, akkor dicsérték.
2020. okt. 2. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!