Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennél, ha az oviban a...

Mit tennél, ha az oviban a Meseország mindenkié c. könyvből olvasnának az óvónők?

Figyelt kérdés
2020. okt. 12. 17:19
A kérdező szavazást indított:
Örülnék neki, vennék egy példányt itthonra is.
Nem örülnék, de nem is zavarna, elfogadnám
Zavarna, és próbálnám elérni, hogy ne forduljon elő többször
142 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen közömbös számomra. A Hófehérkében a mostoha megpróbálja meggyilkolni a nevelt lányát és ki akarja vágatni a szívét, az Oroszlánkirályban halálra tapossák az apaoroszlánt a kölyke szeme láttára, a szülők meg otthon Híradót és Való világot néznek, amit nyilván nem kapcsolnak ki a gyerek miatt - hát mi ezek mellett egy ilyen mesekönyv tartalma?


Hiszti a köbön.

2020. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
64%
Elfogadó ember vagyok, a gyerekemet is erre nevelem hogy ne legyen egy kirekesztő bully, illetve arra, hogy a világ sokszínű ehhez pedig szerintem szuper ha van mese amiből ezt játékos formában megismerheti.
2020. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
76%

Van benne mese egy 3 fülű nyusziról,akit kiközösítenek,ő pedig végül megmenti a falujukat, a többiek pedig rájönnek hogy nem kellett volna bántanijuk. Ebből szerinted tanul valami hasznosat? Mert szerintem Igen!!

Igen van mese benne meleg királyfiról is,de az se árt nekik..

2020. okt. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
65%

Én már megrendeltem :)

Egyébként hatalmas öngól volt a bedarálás, meg, hogy elkezdett a csaj más könyveket is megsemmisíteni. Ennél nagyobb reklám nem is lehetett volna.

2020. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
71%

Közömbös.


A három fülü nyuszi története tényleg jó. De az ilyen meleg házasság,meg hogy egy srác lány akar lenni...kihagyhatták volna.

2020. okt. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
90%
A könyv tudtommal nem az ovis korosztályt célozta meg, hanem olyan 9-11 év körül van az ajánlott korosztálya. Nem értem, miért olvasnák hat évnél fiatalabb gyerekeknek.
2020. okt. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
91%

Én szeretek a “kényes” témákról először beszélni a gyerekemmel, ezért nekem pont olyan rosszul esne és felháborítónak tartanám, mintha Istenről olvasnának neki az engedélyem nélkül.


Egyáltalán nem azért, mert elítélem, hanem mert az első hatás egy témáról meghatározó és nem tudom, hogyan és miket fog mondani az óvónő, na meg inkább a többi gyerek a műről.


Például már látott a gyerekem sminkelő dragqueeneket mert épp elkapta az egyik műsort amit néztem, örültem, hogy nem azt hallotta, hogy szegény férfi testbe született nők, hanem azt, hogy olyan férfiak, akik nőként érzik jól magukat, és ez rendben van. Árnyalatnyi különbség van csak, de nekem fontos.


Vagy pl a jóbarátok leszbiesküvőjét már tavaly elkapta, illetve csak pár pillanatot, azt mondtam, hogy a nénik szerelmesek egymásba, néha ilyen is van, nincs ezzel gond. Itt is apróság, de a néhát és a lelki oldalát, az érzést emelem ki, nem a vonzódást vagy mittudomén más mit emelne ki.


Szóval igen, engem zavarna, de ha közölnék, hogy a szülők beszélgessenek a gyerekkel, mert jövőhéten érzékenyítés lesz, elolvassuk a könyvet, egy szavam nem lenne, olvassák, de a gyerekem hallja először az én álláspontom. Mellesleg arra is érdemes felkészíteni, hogy valaki fujjogni fog, az pedig kirekesztés.


Egyébként az első mesét az online felolvasáson már hallotta, de csak félig, mert nem érdekelte. A könyvet inkább felnőtteknek írták, nehezen követhető egy ovisnak a szál, sok benne a név és nem nagyon fog együttérezni a nyuszival, ha épp nem szomorú, szóval hangulat és helyzet is kell hozzá, pedig ő pont a különc típus, akit sok kirekesztés ér, de nem fogta meg a mese valamiért.

2020. okt. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
65%
Én olvastam ezt a könyvet és komolyan nem értem mi ebben annyira megbotránkoztató. Ha valaki ez miatt elvinné máshova a gyerekét, akkor úgy lennék vele, hogy eggyel kevesebb hülye család jár ide.
2020. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
59%

Az utálkozások miatt nem örülnék, mert valószínű harsogna tőle az óvodánk..

Viszont mi megrendeltük és itthon majd nézegetjük ha úgy lesz. Meg kell ismerni, hogy másnak lenni nem bűn.

Ha nem a könyvvel, akkor más módon, de egy szülő ezt jó esetben tudatosítja a gyerekében.

2020. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
53%

Én nem szeretném. Egyébként meg az Oroszlánykirály és társai sem kicsi gyerekeknek való. A lányom 4 évesen egyszer véletlenül belenézett a Hófehérkébe, amikor a mostohaanya közölte a vadásszal, hogy öldd meg, ott zokogott a tévé előtt. N

em olvastam neki ilyen meséket kicsi korában, és az óvodában is megválogatják, hogy miket olvasnak nekik. Nem szeretném, ha azt tartaná normálisnak, hogy a királyfő a herceget veszi feleségül, vagy valakinek nem tetszik, hogy fiú, akkor elmegy a sebészhez, és lánnyá operáltatja magát.

2020. okt. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!