Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen a sajat gyereked...

Milyen a sajat gyereked óvónénijének lenni? Milyen hatássalnvan ez gyerekre? a csoportra nezve?

Figyelt kérdés
szeptembertol valaszinueg megkapok egy ovodai állást. abba az óvodába járnak a gyerekeim is. 2 csoport van. egyikben a kissebbik masikban a nagyobbik gyerekem lesz. kicsit félek ettől a helyzettől. azt sem tudom eldonteni melyiknek lenne jobb ha a csoprtjaban en lennek az óvónénije... van valakinek ezzel tapasztalata?
2020. dec. 1. 00:19
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nincs de nekem ez fura, hogy itt kérdezed. Ezt a kérdést önt egy képzett pedagógustól várnám el, hogy meg tudja válaszolni.
2020. dec. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem meg tudod majd beszélni a gyerekeddel, hogy te ott most óvónéni vagy, és ezért nem kivételezhetsz vele semmiben, nem jár neki különb bánásmód. Mert ez így fair, igazságos.

Lehet gyakorlatban ezt több alkalommal meg kell tapasztalnia majd, hogy ez ilyen szitu, de majd megszokja.

Ettől ugyanúgy fog szeretni, még ha elsőre fura, kellemetlen lesz neki ez a helyzet.

De legalább rugalmasabb személyiség fejlődését tudod ezzel elősegíteni, aki képes elvonatkoztatni, alkalmazkodni.

2020. dec. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem, hogy jó döntés lenne, ha te lennél az óvónénije.

Itt ugyan iskoláról van szó, de a kommentek alapján nagyon nehéz jól kezelni egy ilyen helyzetet, és inkább balul szokott elsülni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2020. dec. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Etikátlan és senkinek se jo: se neked, se a gyerekeidnek se jó.


Te nem fogod tudni "sima" gyerekkent kezelni a csoportodba jaro sajatodat, kivetelezni fogsz vele vagy pozitív, vagy negatív irányban.

2020. dec. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyik gyereknek Te leszel az óvónénije, hogy fogja érezni magát a másik? A testvére veled lehet "egész nap", ő pedig nem? Erre is gondolj!

Ha megkapod az állást, inkább kérd át a gyereket a másik csoportba.

2020. dec. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy oldottuk meg hogy csoportot cseréltünk.

Nálunk mini csoporttal kezdődik az ovi,pont oda kellettem volna de a másik óvónővel aki a nagycsoportban volt megbeszéltük a cserét.

Ez így volt akkor is mikor más jött vissza gyesről.

Dadusok esetében is.

Nem ajánlom hogy egy csoportba kerüljetek.

Amikor influenza szezon volt és a kevés gyerek miatt összevontak voltunk,az én fiam is láthatóan élvezte,de közben meg utálta is hogy ott vagyok.

2020. dec. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaj remélem, hogy nem óvónő vagy, csak dajka. Egy képzett óvónőnek tudnia kell, hogy ez így nem megy, pláne, hogy a testvér is odajár másik csoportba. Kérd magad egy 3. Csoportba, vagy keress másik állást. Az is meredek, hogy a gyereked óvónője légy (bár 1 fokkal jobb, mintha suliról lenne szó) de hogy a másik gyerek meg ugyanoda jár másik csoportba, ez gáz.
2020. dec. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez nálunk abszolút elfogadhatatlan lenne, nem is engednék.

Ha valóban óvodapedagógus vagy, tudnod kellene, hogy ez így összeférhetetlenség.

2020. dec. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az osztálytársamra emlékszem általánosból akinek ott tanított az anyja. Utált, és többet járt az igazgatóiba mint bárki más, pedig semmi rosszat nem csinált, csak az anyja miatt volt a folyamatos számonkérés. Szerintem ez oviban sem más.
2020. dec. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bár egyértelmű választ erre szerintem nem lehet adni, de mint szakmabeli, úgy vélem, hogy egy nevelési (más esetben oktatási) intézmény részben arról is szól, hogy miképnt szocializálódik

egy nem otthoni környezetben a gyermek, épp ezért afelé hajlok, hogy jobb, ha a gyermek

saját szülője nem válik egyben a saját pedagógusává.


Hasonló meglátások okán hallottam már távoli kollégáktól hasonló döntésről, én speciel nem kerültem eddig ilyen (pontosabban szólva hasonló) helyzetbe (sem).

2020. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!