Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Január elején született...

Január elején született gyereket nálatok felvesznek 2.5 éves korban az oviba?

Figyelt kérdés
2021. jan. 6. 10:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A fiam március 2-án született, 2,5 éves kora (szeptember) óta óvodás, minicsoportba jár. 14-en vannak összesen, nagyon szereti! Felvették gond nélkül, igaz ő bölcsis is volt előtte fél évet. Az oviba, ahová jár (Pest), nem volt elvárás a szobatisztaság. Még most is van olyan csoporttársa aki pelusos. Az én fiam nyáron lett szobatiszta 1 hét alatt. Nem rajtam múlott, inkább rajta :) Előtte már mindent megpróbáltam, meséket olvastam a bilizésről, bilidalt hallgattunk, együtt vettük meg a bilit, de semmi. Nem érdekelte, sőt rá sem volt hajlandó ülni. Pedig érettnek érett volt már rá, reggelente mindig száraz volt a pelusa, sokszor napközben mondogatta, hogy "pisiltem". :) Aztán nyár végén jött egy hét balatoni nyaralás. Ráadtam a strandon a fürdőgatyát és annyit mondtam, hogy ebbe nem szabad belepisilni, ez nem pelenka és amúgy sem pisilünk bele a Balatonba! Fürdőpelust meg csak a kisbabák hordanak. Bementünk pancsolni és egyszer csak közölte, hogy pisi van. Kint "megöntözhette" egy fa tövét, amit nagyon élvezett. Aztán nem adtam rá vissza a pelust, csak a rövidnacit. Úgy gondoltam, majd kimossuk, ha baj lesz. De onnantól szólt folyamatosan. Egy-két baleset még előfordult, de inkább csak éjszaka. Így mire hazaértünk a nyaralásból szobatiszta volt. Pici becsepegés előfordult 2-3 hétig még, de csak akkor, ha nagyon izgatott volt valamiért. Aztán az is elmúlt. Sok sikert nektek!
2021. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem add be a jelentkezést, aztán ha közben meggondolod magad, nem muszáj vinni őket oviba.

Én olyat még nem hallottam h magánbölcsiben nem lehet év közben kezdeni. Sőt, nálunk úgy van, hogy aki betölti a 3 évet az automatikusan (tehát év közben bármikor) megy át az oviba, tehát az ő helyükre meg nyilván felvesznek új gyereket.

Bilivel akkor érdemes elkezdeni megismertetni ha érdeklődnek iránta, én 2 éves kor körül kezdtem, de mivel a lányomat egyáltalán nem érdekelte, pár nap után hagytam az egészet. 2 hónap múlva újra kezdtem, akkor már jobban érdekelte és 2 év 3 hónaposan szobatiszta lett.

2021. jan. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm kislánya 2,5 éves. Pont most lett szobatiszta. De ezt nem tudod befolyásolni. Vagy megérnek rá addigra vagy nem. Ő vett neki szép bilit néha átültette ha lett eredmény nagy volt az öröm. Meg a wc-re is rá akart ülni, mert látta, hogy anya is raul. Ugye. De amúgy ez hülyeség. Amit a védőnő mondott. Ha viszed az igazolást, hogy dolgozol, akkor nem utasít hatnak el azért mert jómódban éltek. Ne vicceljünk már...
2021. jan. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

"Most már csak azt mondjátok meg, hogy lehet egy 2.5 éves szobatiszta és mikortól ismerkedtessem a bilivel :)"


Szó szerint szinte bármikortól van erre reális esély. (Vonatkozó szakmát végeztem egyébként, erre alapozom meglátásom.) Kínában például majdhogynem újszülöttkortól bilire nevelik a csecsemőket.


Biztos láttál már távol-keleti videót, ahol a babák és totyogók popsiján a ruha "ki van vágva". Pontosabban: így gyártják. Éppen azért, hogy szoktassák a babát már 1-2 hónapos kortól is arra, hogy az anyai megérzés hatására -ha sejti az anya, hogy jön az ingere a babának- azonnal bilire teszik (vagy utcán, ahol lehet, legalábbis pisiltetik).


Kínában nem tudom, változott-e a helyzet az utóbbi évtizedben, de addig, átlag fél évesen szobatiszták lettek a babák.


A kínai példát csak azért említem, hogy lásd: ahány ház, annyi szokás, de a lehetőség adott akár már néhány hónaposan is bilire szoktatni.


Persze sose erőltetsd, csak kínáld fel neki, amikor mondja, hogy pisilnie, kakilnia kell; ez egy fokozatos, lassan kialakuló képesség, bár a kínai példa szerint akár fél év alatt is kialakulhat (hazánkban nem ritka, egészésgeseknél is, hogy majd'4 évesen lesz valaki szobatiszta, amikor már beszél), vagy amíg nem beszél, próbálj ráérezni az ingereire, és legyen a bili mindig kéznél. Mint a gyerek játékai. "Kéznél", úgy értem, pl a mellékhelyiségbe készítve, és vidd be gyorsan, ha sejted, hogy épp ingere van.

2021. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Vazze ne keverd már az Ec-t a szobatisztasággal.

Az EC egy tréning, ürítésre kondícionálják a csecsemőt, de ettől nem lesz szobatiszta.

Az EC-s csecsemők jó részénél ugyanúgy kínlódás a valódi szobatisztasag elérése, mint ahogy a hagyományos módszert használóknál is előfordul erőlködés nélküli gyors szobatisztasag.

2021. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!