Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelező beiskolázás?

Kötelező beiskolázás?

Figyelt kérdés

Facen beléptem a csoportba és döbbenten látom, hogy szinte mindenki +1 évet oviban szeretné tartani a gyereket.

Mondjátok, hogy nem én vagyok elvetemült, hogy a januári születésű gyerekemet suliba küldöm. A vele egykorú vagy idősebb gyerekek anyukái is foggal körömmel ragaszkodnak a +1 év ovihoz. És sokan ki is harcolták.



Kicsit félek is, hogy 1-1,5 évvel idősebb gyerekek miatt a suliban hátrányban lesz, viszont már ő sem szeretne ovis maradni és én sem látom, hogy kéne.


Akiknek suliba megy a gyerekük, nem félnek a nagy korkülönbség miatt?



2021. jan. 14. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Most megy suliba a gyerekem, 7 év 2 hónapos lesz szeptember elsején. Nem félek, korábban féltettem volna, de nem csak őt, hanem a társait és a tanárt is. Nem tudott nyugton ülni, figyelni, csapatban dolgozni, kitartóan 10 percig munkát végezni, mert még nem volt rá képes. Jelenleg 6 és fél, és mindenkinek nyílik a szeme, vagy arra, hogy "ilyen nagy vagy, és még nem vagy iskolás?", vagy arra, hogy(leginkább termetre és viselkedésre értve a következőt)"még jó, hogy nem iskolás, nőnie kell hozzá!"


Kinek mi. A gyerekem kortársai közt van, aki 20-30 centivel nagyobb nála, és jó 10-20 kilóval több és olyan is van, aki már középső csoportban érettebb volt és rendre okította a többieket a nyugton ülésre és csúfolta, aki elakadt, vagy valami nem ment neki..

2021. jan. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mondjuk így a te gyereked az idősebbek között lesz a suliban.

Nem értem miért nem 1 évvel előbb kezdték el ezt fejleszteni, miért kellett megvárni a +1 évet?

Nem rád támadok, csak próbálom megérteni ezt az egészet.

Abban a csoportban 2014es gyereket is vissza szeretne tartani az anyja. Tehát ott már majdnem 8 évesen kezdi a sulit.

2021. jan. 14. 09:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lànyom is januári, jövő héten tölti a 6-ot. Eszembe sem jutott, hogy visszatartassuk, és nem féltem tőle, hogy nagy lesz a korkülönbség. Oviban is volt ilyen, ott sem okozott problémát.
2021. jan. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
A januárit tutira elküldtem volna. A júniusi lemaradt pasimat visszafogtam. A kifejezetten érett őszi lányaimnál meg egyáltalán nem bántam, hogy évvesztesek gyárilag.
2021. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Én is úgy láttam a csoportban, hogy ha kell ha nem visdzatartanák a gyereket.

A lányom augusztusban tölti a 6ot. Egyértelműen érettlen a sulihoz. Rettegtem ha mégis elküldik iskolába az egyébként is még nagyon ovis gyerekemet, olyanokkal lesz egy osztályban akik 1 év 8 hónappal idősebbek. 😓

Úgy érzem h az OH is kb ec-pec kimehetszel döntött.

Emlékszem mikor én gyerek voltam, utáltam az általánost. Ott is mindenkit visszatartottak (legyen még gyerek kicsit hagyj játszon még) Így a januári születésemnel én voltam szinte a legfiatalabb az osztályban. Mindig a legkissebb, leglassabb stb...

Ezt végképp nem akartam a lányomnál

2021. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Már 2 éves kora óta fejlesztéseken van, ez nem olyan, hogy hopp, a fejlesztőpedagógus tud szuper módszert, és 5 hónap múlva a gyerek ezt elsajátítja és megjavul. Egészen életében lassabban mennek benne olyan változások, mint a többi gyerekben gyorsan. 7 évesen lesz hat éves szinten, és ez örökre így marad, csak az az egy két év lemaradás bizonyos területeken később jelentőségét veszti.. és ez minden lemaradott, nehezebben érő gyereknél így van, nem csak az enyémnél.. Nincs varázsmódszer, csak az idő!


Mellesleg nem, nem lesz az idősebbek közt. A 6 és háromnegyed éves őszi-téli gyerekektől csak 4-5 hónappal lesz nagyobb! Az semmi, főleg mivel testileg és fegyelmileg is egy évvel van alattuk, így ő pont a kisebbek közt lesz látszatra és teljesítményre is, a teste és az agya(nem a logikai része, abban sokkal jobb) a többiek alatt fog teljesíteni.. Elhiheted, hogy nem a visszatartott, éretlen gyerekektől kell tartania, legalábbis az enyémtől nem. Ismerek olyan 7 évest, aki 135 centi, 35 kg, és a számfogalma nem alakult ki, minden másban testi szociális érésben már fejlettebb, na ő tavaly is nagy hangadó volt, ugyanúgy a "tartani kell tőle" kategória. Szóval nem azon a pár hónapon múlik, lefelé 6 hónap, vagy felfelé hat hónap, tökmindegy. Az éppen hat éves és a már majdnem hét éves közt 12 hónap a különbség korban, ez nem árulkodik sem az eszükről, sem a testalkatukról, sem arról, milyenek szociálisan, mennyire figyelmesek, mennyire bandázósak, mennyire olvasnak majd jól, mennyire ülnek meg a helyükön, milyen magasak és hány kilók. Az én 7 év két hónapos gyerekem kis töpszli lesz az osztályban, és nagyon izgága, sírós típus, sok hat éves meg nagyobb, nyugodtabb, vezető szellem..

2021. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6 nem pont rád gondoltam, csak úgy általánosságban. És lesz akitől 1 évvel lesz idősebb. De azt mondom a nyári még belefér.

Viszont van, aki 100%os difer tesztet teljesített és őszi/téli születésű, a szülők mégis magasztalni szeretnék.

A mi ovinkban most 3 nagycsoport van. Az egyik ebből a tavaly visszatartott gyerekek. A lányom, aki átlagos testalkatú, simán egy fejjel kisebb a legtöbbtől. És 1-1,5 évvel fiatalabb. Ránézésre is kiütközik a különbség.

2021. jan. 14. 11:04
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én március végi fiam is ment 6 évesen iskolába. Nem féltettem, nem is volt gond ebből sohasem.
2021. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
rám meg azért néz mindenki furán, mert a szeptember első hetében született gyerekemet el akarom küldeni suliba "előbb"... :D most az a trend hogy minden anyuka az ő tündibündiszívemszottyát nem meri beküldeni a "naaaaagy gonosz iskolába..."
2021. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Anyukám már 35 évvel ezelőtt sem akarta elengedni az ő nyári születésű szíveszottyát iskolába. Pedig még olvasni is tudtam. Csak előnyöm származott belőle.
2021. jan. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!