Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Érdemes így oviba adni a...

Érdemes így oviba adni a gyereket?

Figyelt kérdés

Pisi szempontjából balesetmentes.Éjjel, nappal.Viszont kaka terén nem hajlandó bilibe,se wc-be csak pelenkába.Emellett ha megzavarják napokig nem tud székelni.

Az ovi nagyon kellene neki, társaság szempontjából.Viszont ez a kakás dolog kissé zavar, mert nem akarom hogy aztán meg hetekig tartogassa.


2021. jan. 19. 13:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szépen kialakult az, hogy itthon kakilt pelusba.


3.5 évesen lett szobatiszta nappalra, 4 évesen éjszakára.


3.5 évesen ment oviba.


Kb 3.5-4 éves kora közt hagyta el a pelust a kaki miatt. Csak este kakilt itthon. Amúgy ez azóta sem változott, nem kakil az oviban.

Ezt nem szabad erőltetni, szépen megérnek rá. Ha erőlteted, vissza fogja tartani!

2021. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam sem kakilt sosem sem az oviban sem a suliban (most másodikos), ezért nem tartanám vissza.
2021. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

5


Igen, adni.Nálunk folyamatos a felvétel csak annyit kellett tenni, hogy tavasszal beirattam.Év végén töltötte be a 3 évet, szeptembertől 3 éves kora előtt mehetett volna ha szobatiszta lett volna és március az utolsó hónap amikor kezdhet a beíratott gyerek.Utána már csak szeptemberben a következő évkezdéskor.Nálatok ezek szerint nem így működik gondolom.


Meg tudjuk oldani azt hogy itthon legyen.Én is dolgozom mellette már másfél éve.Viszont láthatóan hiányzik neki a gyerektársaság, amit viszont nem nagyon tudunk neki biztosítani.Meg igazából az ovi vezetője is elbizonytalanított, mert annyira mondta hogy nem is olyan nagy gond az már.

Pisi szempontjából 2 hónapja stabilan bilibe,vécébe pisil, maga szól, nem kell kérdezgetni.Éjjel meg 3-4 hónapja száraz a pelenkája.Erőltetni nem erőltetem neki, párszor megpróbáltam rátenni a bilire, de így hogy utána napokra visszatartja így nincs is érteleme, mert utána meg annyira megszenvedi.

Valaki írta az ovi érettséget.Mások számára érthetően beszél(legtöbbször), nagy vonalakban öltözni és vetkőzni is tud,lelkileg nem tudom mennyire lenne nagy váltás, de ha gyerekek között van, akkor kb mintha levegő lennék, nem igényli már hogy én is üljek oda közéjük hanem elvan a többivel.Egyedül a kaka téma miatt mondhatom rá ,hogy nem érett az ovira.

2021. jan. 19. 15:26
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanígy ment neki az ovinak az egyik fiam, kakilni csak pelusba volt hajlandó.


Vadadi Adrienn: Dorci a legkisebb óvodás c. rövid mesekönyvében az egyik mese pont erről szól, sokat olvastuk akkoriban.

Illetve 3 évesen már szót lehet vele érteni, én megbeszéltem vele hogy nem erőltetem a wc-t kakiláshoz, de próbáljuk meg úgy időzíteni hogy reggel tudja elvégezni a dolgát hogy ne cipelje egész nap oviban. Meglepődtem én is de működött, reggel kérte a pelust és elintézte még indulás előtt.

Pár hetet nyomtunk le így, aztán magától elkezdett wc-be kakilni.

Én emiatt nem halasztanám a kezdést.

2021. jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, oviban mondjuk azóta se hajlandó kakilni, meg sehol máshol se, csak itthon, 6 és fél éves. Bár igazából én is mindig hazavittem gyerekkoromban...
2021. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
84%

Novemberi a gyerekem. Meg nem volt egeszen 3 mikor oviba ment szeptemberben. Elotte juliusban lett szobatiszta, nala a nappali es ejszakai egyutt jart. Bolcsis volt, ott valahogy kisebb wc-k voltak illetve egy magasitas is volt elotte, igy tele talppal tudott ulni a gyerek. Oviban ilyen nem volt, pipiskednie es kapaszkodnia kellett volna, ami miatt nem erezte magat kiscsoportban biztonsagban. Nem is kakilt az oviban. 2 alkalommal volt baleset, szulinapi torta utan nem tudtamhazahozni, illetve egy alkalommal toporgott a wc elott, de nem mert raulni. Most kozepsos, tavaly osz ota mivel sokat nott, mar nincs gond a meretekkel, egyik nap hajlando volt kiprobalni a wc-t es sikerult. Azota is sokszor otthon intezi a kakit, de ha kell mar elmegy oviban.


Esetleg ha megoldhato felnapos ovi atmenetileg?Ebed utan nem tudod elvinni? Igy szokna az ovit, lenne tarsasag, latna hogy ott a tobbiek nem pelusoznak es a csordaszellem atsegitene ezen a dolgon.

2021. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!